Je zena od 35-40-ky diskriminovana pri hladani prace?

Príspevok v téme: Je zena od 35-40-ky diskriminovana pri hladani prace?
vecernica

Po dlhom case {bola som doma} si idem hladat pracu vsetci ma strasia ze uz od 35 ky je to pre zenu problem.Vraj je zakazana tato diskriminacia,,ale vraj kazdy zamestavatel sa pozera na vek,a vek deti..ake mate skusenosti? Kamaratka hladala rok.....Teraz letia mlady uspesny a zenaty muzi co su tazne kone ked splacaju hypoteku,,tak mi to rozpraval jeden generalny riaditel skodovky....

jablonka

vecernica, tento udaj do zivotopisu nepis, nema to co zamestnavatela zaujimat, podla zakonnika prace sa nesmie na to pytat.
inak, zivotopis si mozes vypracovat podla sablony europskeho zivotopisu, tzv.europass, najdes na adrese: europass.cedefop.europa.eu

co sa tyka platu, treba pochopit, ze nie sme na ciernom trhu a nejdeme sa handrkovat. nikdy nevies ake ma zamestnavatel predstavy o mzde, a ci ponuknes viac, ci menej, nebude to dobre pre teba. v kazdom pripade, ty si hladas zamestnanie, odpovedaj protiotazkou - aky plat ponukate. nikdy nepovedz ty sumu. je potom na tebe, ci ponukany plat si ochotna prijat alebo nie.
a hlavne, vystupuj sebavedomo, uctivo, milo, ale sebavedomo, nepodcenuj sa. drzim prsty.

vecernica

a este sa chcem spytat pisete si do zivotopisu stav ci ste slobodna? a ci mate deti? Mate velku tremu na tych konkurzoch pred komisiou?Vecsinou som robila odborny konkurz test,co bolo jednoduhe ak som dany odbor ovladala. ale neviem vobec kvakat o svojom prinose do fimy:}. Ja som uz strasne dlho nebola na konkurze tak sa pripravujem.a ozaj plat co si predstavujem mam nadsadit ci podminusovat? Odpovedate na tu otazku uprimne?

jablonkaa

co sa tyka podnikania, treba mat jasno oblast, v ktorej by si chcela posobit. urobit si prieskum trhu, vypracovat podnikatelsky plan, a urobit analyzu silnych a slabych stranok, prilezitosti a hrozieb. vypracovat si financny plan a v pripade pozicky realne zhodnotit moznosti splacania financnych prostriedkov.

jablonkaa

vecernica, urcite nie je diskrimonovana zena v takom veku. vsak zakonnik prace jasne stanovuje zamestnavatelom zakaz diskriminacie podla pohlavia, veku, nabozenstva, farby pleti, sexualnej orientacie, atd. no povedzte, ktora z vas to aspon raz v zivote nezazila? ja pracujem od ukoncenia vzdelania stale, s kratuckou vynimkou, ked som menila zamestnanie, ale diskriminacia sa ma dotkla a dotyka tiez. ale psssst, nemozeme o tom takto nahlas....
podla mna si v najlepsom veku, nie mladucka a neskusena a zase ani nie zena pred dochodkom na sklonku kariery. treba len skusat a nevzdavat sa, vystupovat sebavedomo a ukazat volu vzdelavat sa.
samozrejme, vela zavisi od lokality, kde si hladas pracu, od ukonceneho vzdelania, od jazykov, ktore ovladas, pocitacovej gramotnosti a dalsich specifickych poziadaviek podla pracovneho zaradenia.
drzim prsty, aby si si nasla pracu, ktora ta bude uspokojovat.

Alternativa

Ak si pripravis kvalitny projekt /tak sa to dnes nazyva :o) /, mas sancu v podnikani byt uspesna. Ale treba si uvedomit, ze to riziko neuspechu vzdy je a musis si zvazit, ze pripadny neuspech dokazes uniest ekonomicky a aj psychicky. Dovolim si Ta upozornit, ze ak by si sa nasmerovala na sluzby /je jedno, akeho druhu, napr. kozmetika, kadernictvo, masaze, atd./, tak je to o prezivani a nie o zbohatnuti. Nepoznam cloveka, ktory pracou vlastnych ruk zbohatol. Tak vela stastia :o)

vecernica

ahoj Dr jajboli, pislal som ti do temy ticha domacnost:}mala som dlho pokazeny pc..O tych nasich tichych polovickach. Je to ako pocasi obcas dokonca aj rozprava, dnes bol dokonca ukecany zas sme sa dali dokopy..recnil o pocitaci:}tak som sa tvarila ,ako je to zaujmave, ..
Inak to je skutocne take tazkes tou pracou? a skusas to cez net ?ja som ani na urade prace zatial neni prihlasena...vsetko si platim sama tie odvody asi som moc dlho zila mimo tejto republ.A co podnikanie? nerozmyslali ste ked uz nas nikde moc nechcu....:{{{ ani muzi a ani zamestnavatelia:}som uvazovala ze ak sa dari v podnikani malo by to vydrzat do staroby...poznam vela ludi co zacalo podnikat a dari sa im...

Dr jajboli

Moja zlatá Večernica, dnes musíš mať"známosti" inak sa nikde nedostaneš! Darmo je zákon o diskriminácii, niektorí a práve takí v štátnej sfére ho nedodržujú, tak potom sa kam ísť sťažovať? Ja si tiež hľadám už rok. Na jedno miesto by som mohla ísť pracovať-do Rakúska opatrovateľku... keby som nebola chorá , takže to nemôžem robiť, skúšaj šťastie stále a stále, až kým im nepôjdeš na nervy a prijmú ťa

[zruseny12]

ja som mala tiez skusenost,v jednej firme sa ma pytali-
-na roky kolko mam
-na deti kolko mam a kolko este planujem mat...atd.
a to som mala uz po 30-ciatke...
zalezi na stasti a na akeho zamestnavatela clovek narazi...

no problem

Nemyslim ze od 35-tky by boli diskriminovane...nejake pracovne skusenosti asi predsa len mas...nesedela si doma cele tie roky...zavisi to aj od dlzky tvojej praxe, pracovnych skusenosti, pozicii...atd...na tvojom prejave! Ked vidia u niekoho iniciativu, samostatnost, ambicioznost, neexistuje ze vek 35 rokov by bola zabrana! (mozno ak mas malicke deti, lebo to obcas prekazka je)...sice, zalezi aj aku poziciu hladas, co by si chcela robit, lebo veru to moze byt problem...niekedy je dobru pracu si fakt problem najst...pretoze to zavisi aj v akom meste to hladas!!! Taka bratislava ponuka plno prilezitosti, kym inde sa veru nahladas!!! zavisi to od vela faktorov...ak ti je vcelku jedno co budes robit, ze nebudes moc prieberciva, tak sa ti urcite postasti, a ked mas urcitu vec, ktoru by si chcela, tak za tym chod a nevzdavaj, ak mas v tom prax, skusenosti je to iba vyhoda...popri materskej sa inak fantasticky ucia cudzie jazyky a tak...drzim palce, nech ti to vyjde, nie je sranda hladat dobru pracu, najma ak fakt nie si z hlavneho mesta.