Hemoroidy!

[zruseny12]

kupel z dubovj kory pouzivaj aspon raz do tyzdna,spofax-cipky/dostat v lekarni bez predpisu/HEMODIN-ale neviem ci sa to da aj tu u nas kupit v lekarni-Detralex-je podobne,ale je to len na lekarsky predpis/
a je dobre psyllium brat koli stolici....a precisti ti aj creva..../ja som mala uz 2stup.a chvala bohu som na tom lepsie,chirurg mi to chcel urobit chirur.ale gastron.mi poradila aby som si to preliecila,a mala pravdu staci preliecit,ale musis byt v tom lieceni poctivi,nejest nejake chilly papricky a drazdive jedla atd.dodrziavat kupel....a vysledok sa dostavi ako u mna...

wasabi

... super, díkes ľudia..., ja myslím, že mám to prvé štádium, nič bolestivé (teda len trocha pri stolici), trocha krvy samozrejme, ale inak nič, bežne to zatiaľ necítim, ale sú to vonkajšie hemoroidy..., to je vidno.
Bežne už dlho používam vlhčené obrúsky, len toaleťák nie.
Takže nazačiatok skúsim niečo v lekárni, čapíky... a masť..., "dám vedieť výsledok"...

[zruseny12]

zalezi aky stupen to mas...ale da sa to liecit...nie je to problem,ale musis byt v lieceni poctivi atd.a ako vobec vies,ze mas hemoroidy ked si u lekara ani nebol?

tiana

hemeroidy..., no faktu by som ti tiez doporucila, zalezi ci mas vnutorne hemeroidy, alebo vonkajsie. Mast je na vonkajsie, capiky...jasna vec:). Nezmizne to len tak, zalezi v akom stadiu to mas, ci krvacas a pod. Musis zmenit stravu, hlavne vela velmi vela vody pit, ziadny alkohol, pretoze dehydruje a vlakninu!!! Ovocia, zeleninu a maso len kuracie. Pred kazdou stolicou pouzi vazelinu, nesetri, aby si si zbytocne nerozdrazdil konecnik a po kazdej stolici sa osprchuj, pripadne ak ta to chyti niekde inde ako doma, zadovaz si vlhky toaletny papier. A doporucujem ti chodit castejsie na velku potrebu!!! Ako si telo naucis, tak ta bude posluchat. Vela stastia.

agina

Kup si v lekarni capiky, volaju sa FAKTU, zavadzaju sa priamo do konecnika, za tyzden by si to mal mat vyliecene.Stoji to okolo stovky.