hlada sa psycholog / student

deeee

myslim si, ze by ti mohol pomoctt, ale nespoliehaj sa len na psychologa....vacsina prace bude na tebe.
nemusis sa ho bat, ak sa zacnes smiat, tak to bude mat nejaku pricinu a dobry psycholog by ti mal pomoct tu pricinu najst.Vela stastia

sialena3

vdaka za odpoved:)
ehm este by ma zaujimalo, ci ma nejako dostane z chorobnej ziarlivosti. je to mozné, alebo s tym mam zit navzdy?

inak este som u psychologa nikdy nebola, a bojim sa ze sa zacnem hysterick y smiat hanbit alebo plakat. myslis ze ma neopsle na psychiatriu potom?

deeee

sialena,v podstate ano, su to sedenia u psychologa, ktory si urobil niekolkorocny psychoterapeuticky vycvik.
Podla slovnika je to liecenie dusevnych chorob psychologickymi prstriedkami,tj slovom, gestom, mimikou, mlcanim. Je jednym z ucinnych sposobov psychickej pomoci, plnovane, premyslene a robene odbornikom.
Drzim palce

sialena3

dee?
alebo niekto kto sa vyzná?

co je to psychoterapia? to su nejake sedenia opakujuce sa kym sa nedam do poriadku?
chcela by som chodit k psychosovi lebo uz som hotová. len neviem ako na to. moze mi niekto poradit?

face of agony

Wonder, no ja ti o tom ani moc toho neviem. To by ti skor vedela povedat Dee. Ale viem toto. Vidim svet cierno bielo. Bud je nieco fantasticke alebo hrozne. Nic medzi tym. Rychlo sa pre nieco nadchnem, ale nic nedokazem dokoncit. Tito ludia pendluju medzi heterosexualitou a homosexualitou. A tak. Je toho viac. Ale poviem ti, vychadzat s tymito ludmi nie je jednoduche.

wonder

face of agony:

co je to ta hranicna porucha osobnosti? nikdy som o tom nepocula ani som sa s tym nestretla...ako sa to prejavuje u ludi v realnom zivote?

deeee

a neviem ci nahodou nepribudli aj prijimacky z anglictiny....my sme ich este nemali, ale ta jenaozaj dolezita, pretoze vacsina vyskumov je v angline

deeee

hehe , nasa stranka skoro nikdy nefunguje. my sme mali asi 90% otazok zo streoskolskej ucebnice Zaklady psychologie od Kosca. Da sa kupit v dobrych knihkupectvach.Ale treba sa to naucit od A po Z a este si k tomu precitat nejake teorie osobnosti....ja som sa ucila z knizky od Drapelu.Potom z biologie staci tiez ucebnica pre gymnazia, neboj nie cela, len casti o nervovom systeme, mozgu, hormonoch, enzymoch. Dalej priprava z matiky, najma kombinatorika a pravdepodobnost. A este sme mali nejaky vseobecny prehlad a psycho testy

face of agony

Nevies nahodou, aka je odporucana litaratura na prijimacky na vasu skolu? Lebo sa mi neda dostat na stranku. A dakujem pekne za info:)