hlada sa psycholog / student

deeee

ale okem klinickej sa da specializovat aj na pracovnu,skolsku, socialnu, poradensku....ale na skole sa to este nekona, aj ked ty si uz podla svojho zaujmu mozes vyberat predmety.....napr. ja nechcem robit pacovnu psycholoiu, tak si take predmety nezapisujem a orientujem sa najma na klinicku.

deeee

urobis bakalara, s ktorym v podstate uz mas opravnenie robit testy(to moze len psycholog), alebo mozes robit nejakemu psychologovi asistentku. Potom si urobis Mgr. a skoncis ako psycholog....ziadna specializacia....a potom ak chces pracovat s ppp, tak sa robieva atestacia na klinicku psychologiu(o tej atestacii som tu uz pisala)

face of agony

No prave tych psychologickych testov sa trochu obavam. Sice mi nejake robili, ze inteligentciu mam v pohode, pamat tiez, aj tie machule mi robili a vraj v poriadku. Tak ja akoze neviem co mi je. Jedna mi vravi, ze som hraniciarka, druha, ze mam depresivnu poruchu a dalsia, ze PPP. Alebo vsetko dokopy? Hm. Neviem. Ale liecim sa. Chodim na terapie. A doktoka mi raz rozpravala o jednej psychologicke (alebo doktorke?) a ona je tiez hraniciarka a vraj je velmi sikovna. Tak to je takt trochu pre mna motivacia v tomto smere. A ako to je na vyske? Myslim to tak, ze ja by som sa chcela na nieco specializovat ( na PPP). Najprv musim vystudovat bakalara a az potom sa specializuje?

deeee

Presne,na bratislavskej sa to pise....to je pravda, ze to nie je vhodne ako samoliecba. Ale ak sa liecis a nezanedbavas svoj stav, tak nevidim problem v tom aby si to skusila, ak ta to naozaj zaujima. Okrem toho, na prijimacky sa robia aj rozne psychologicke testy, podla ktorych sa potom katedra riadi. Na psychologiu sa totiz hlasi velmi vela ludi.

face of agony

Deee, myslis, ze by bolo vhodne, keby som to studovala aj ked mam hranicnu poruchu osobnosti? Dokazala by som tym ludom skutocne pomahat? Ja som chcem studovat aj kvoli sebe, aby som sa o sebe viac dozvedela a tak. Ale aj preto, lebo ma tento odbor velmi zaujima. Viem, ze na nejakej stranke skoly sa pisalo, ze to nie je vhodne ako "samoliecba". No co uz.

deeee

a este nieco pre vecernicu.....psycholog nemoze vyriesit problem za klienta....moze mu navrhnt riesenia, alebo sa k nim spolocne dopracuju, ale konat musi klient.

deeee

Wonder:
moj psychoterapeut pouziva psychoanalyticku terapiu, ale chodila som aj ku gestalt terapeutke. V podstate je jedno ktorym smerom je terapeut zamerany, cielom vo vsetkych smeroch je jedno jedine....vyliecit pacienta, klienta. Ale da sa povedat, ze pre uzkostnych a obsedantno kompulzivnych poruchach sa skor doporucuje kognitivno-behavioralna terapia.
No a mne sedi najviac gestalt terapia, ale pokukavam aj po hlbinnej psychoterapii, tak uvidim, ktory vycvik skor otvoria ,a do ktoreho ma po skole prijmu, a na ktory budem mat prasule.
Rada by som si urobila viacero vycvikov....uvidim ako to zvladnem.

deeee

mame tazsie aj lahsie predmety....neurofyziologia by patrila asi medzi tazsie, keby sme nemali skveleho vyucujuceho, ktory si na to az tak nepotrpel.Studium sa da zvladnut, zatial od nas nikoho nevyrazili, aj ked par ludi opakuje rocnik. Je sem tazke sa dostat, ale ked ta prijmu, tak studium urcite dokoncis
No a tie predmety...edukacna psychologia-tak to je psychologia vychovy a vzdelavania....a socialna patologia....to som ti skopcila....Sociálna patológia je súhrnný pojem pre označenie chorých,nenormálnych, všeobecne nežiadúcich spoločenských javov.
Pojem začal používať významný anglický filozof a sociológ H. Spencer (jeden zo zakladateľov pozitivizmu v spoločenských vedách), ktorý hľadal paralelu(podobnosť) medzi sociálnou a biologickou patológiou. Bol presvedčený o jednote spoločenských a prírodných zákonov. Práve tento biologizmus sa stal príčinou neskoršieho zamietania tohoto pojmu a jeho nahrádzania pojmom sociálna deviácia.

deeee

Face....neviem o tom, ze by niekde vyzadovali chemiu. Pre tych co nemaju(ale aj pre ostatnych) na strednej biologiu a psychologiu robia skoly kurzy, ktore ta na prijimacky pripravia. Teda UK to robi, neviem ako to je v Trnave...a uspesnost je dost vysoka po takom kurze. Okrem toho ti poslu zoznam literatury, ktoru si mas nastudovat...ja som sa propravovala tak. V nasom rocniku je viacero takych, co studovali nieco uplne ine na strednej, takze sa nemusis bat.

wonder

deeee:

a na aky druh terapie si chodila? myslis, ze su vsetky typy rovnako vhodne a ucinne?

Ja totiz tiez chodim na terapiu, riesim nejake problemy, a tiez mam pocit, ze mi to pomaha ako len moze...Ale je pravdou, ze ja sama som dospela do stadia, ze som pristupna spolupraci s terapeutom...:)

Inak, ty ako buduca teraputka, na aku terapiu by si sa chcela zamerat?