PUPAK NA PUPAKU!!!SOM Z TOHO ZUFALA!!!

tatka21

pre dr.house...ale tak musis uznat ze to ze ma 13 je skory vek natop aby zacala brat nejake silne hormonalne tabletky...a tym ze si pokazi cyklus pri kramoch to bude vaznejsie...

dr.house

Keby boli nejaké také lieky , ktoré by mimoriadne poškodzovali vnútorné orgány , tak by ich určite nepredpisovali. pre Mnamku : ak máš 13 rokov , a máš ťažkú formu akné , je to nepríjemné , lebo ak by ti aj nasadili izotretinoin (Roaccutane , jediný liek , ktorý má zaručený výsledok) tak je šanca , že sa ti akné vráti , pretože sa ti puberta iba začína , a ak by si sa po liečbe akné zbavila , existuje taká alternatíva , že sa ti vráti , lebo stále budeš v puberte... Preto kožní lekári nechcú predpisovať Roaccutane mladým , lebo stále je šanca , že sa to vráti , ale skôr tým , ktorí majú 15 alebo viac rokov .. pretože tým by sa už hormony mali začať ukludnovať a preto je menšia šanca , že sa akné vráti... no ale môže byť aj také , že by sa ti to nevrátilo , je to individuálne , ako všetko. takže sa o tom skús porozprávať s kožnou a ona rozhodne , či ti to predpíše a potom (možno) ešte raz ... alebo počkáte a keď budeš staršia , tak ti to už predpíše určite , ak to bude nutné a už sa toho zbavíš. Dávaj však pozor , že ak sa ti to nebude zlepšovať , tak by to bolo skôr potrebné , ako nepotrebné , lebo ti môžu ostať nepekné jazvy , a na tie síce môžno pomôže nejaký laser , ale tá pleť už nikdy nebude taká ako predtým... takže treba všetko zvážiť 2x :-)

tatka21

aj ja si myslim ze je to individualne...este by som sa na tvojom mieste nezdrziavala v zafajcenych priesitoroch..a kedze ams len 13 rokov myslim ze ti to prejde...a urcite nezacni v takomto skorom veku brat antibioticke tabletky...este skus pockat..vazne teraz ti je tvar prednejsia ale ked si psokodis pecen a krvny obraz to bude horsie

dr.house

Miro.83
ako som už písal , sú 2 možné príčiny , interná a externá. Nemusíš byť v 25 rokoch v puberte , ale akné môžeš mať kôli hormonom. Písal som , že najmä v puberte , ale nie je to pravidlo. Samozrejme to môže mať aj kopu možných iných príčin. Neviem , prečo by ti to mohol spôsobovať kofeín , možno si naň alergický .. a kôli tomu sa vyhádžeš. Môže byť veľa možností.

inga_

tak mňa tiež ide poraziť! mám 33rokov,akné som v živote nikdy nemala,objavilo sa až teraz nedávno,preto som zašla ku kožnej,diagnoza znela :akné vulgaris,dala mi zineryt,potieram si s ním tvár,ale myslím,že budem musieť prestať,pretože ma po ňom svrbí tvár,budem musieť absolvovať mnoho vyšetrení,kým sa zistí príčina akné,gynekologicky+hormonálne som v poriadku,tak neviem kde je problém,som z toho na nervy!!!

mnamka

anonym-1075,diki za rady. a k akej koznej xodis? ked ces napis aj na icq:398-466-043a mam 13 rokov,trapim sa s tym asi 3 roky

Carie

mnamka a kolko mas rokov? to je velmi dolezite. ak si v puberte, tak je velky predpoklad, ze ti to prejde samo. ak mas ale vazne akne, tak sa musi liecit medikamentozne napriek tomu, ze si v puberte, lebo mozu vzniknut jazvy. niekedy akne pretrvava aj do vyssieho veku, to bol aj moj pripad. teda bol, vlastne aj je, ale prave vdaka pripravku aknenormin (co je to iste jak roaccutane len od inej firmy) to mam uz v ovela lepsej podobe. Nikto mi nechcel predpisat tento liek, hoci som sa k nemu snazila dostat uz roky. Ze to ma vela vedlajsich ucinkov a ja na to nie som tak zle a nepotrebujem to a bodka. Co sa tyka zavaznosti stavu, bez hormonalnej antikoncepcie som ani nemohla zit, lebo vtedy som mala tak mastu plet, ze ked som si odmastila, za 2 hodiny bola zas mastna a pupaky som mala jeden na druhom. Ale podla nich som slaby pripad. S HAK to bolo o nieco lepsie, ale vyrazky boli aj tak. Raz lepsie, raz horsie, ale stale. Konecne som sa dostala k doktorke, co mi predpisala aknenormin, to som mala uz 28 rokov. Brala som to pol roka, neziaduce vysledky boli, hlavne ma to vysusovalo hrozne, ale dalo sa prezit. Este by sa mi zisla jedna davka ale teraz to neriesim. Akne mam stale, ale zlepsilo sa min. o 80% co povazujem za fantasticke! Uz nemusim brat HAK a semtam sa mi zjavi nejaka vyrazka ci par, ale s tym co bolo predtym sa to neda porovnat. Tato doktorka mi ako jedina stanovila spravnu diagnozu, a to, ze sice nemam nadbytok muzskych hormonov, lebo to by som bola aj chlpata a tak, ale ze moje pory su enormne citlive na muzske hormony. A pri takejto diagnoze naozaj nepomoze ziadna zmena stravy, ani keby som len zeleninu a nic ine jedla je mi to prd platne. Predtym som vyskusala vsetko mozne, aj ten zinerit a ine masticky na tvar, antibioticke, vselijake, nulovy vysledok vsetko. Mne samozrejme tiez radili - nejedz cokoladu, pi zihlavovy caj, ale to su take babske rady ktore nepomozu. Samozrejme mozes sa ich drzat, tvojmu organizmu to prospeje, ale akne ti nevylieci, hlavne nie vtedy, ak mas rovnaku ci podobnu diagnozu ako ja. Neviem kolko mas rokov a ako dlho sa s tym trapis, no ak uz par rokov, tak najdi si taku koznu, ktora ti ten roaccutan ci aknenormin predpise. A nie vzdy sukromna doktorka musi byt dobra, ja som na take tiez narazila, nechala tam kopu penazi a vysledok nulovy. Drzim palce.

mnamka

jancecka-ani mne kozna vobec nepomohla-davala mi te najdrahsie maste a ste sa mi to zhorsilo tak k nej radsej uz ani nexodim...jancecka-a ty akne este stale mas???

jancecka

mne zineryt absolútne nepomohol ani skinoren ani antibiotiká na tvár ani nič od kožnej ale nechcem odrádzať, je to individuálne, ale nečakaj zázraky, radšej potom byť milo prekvapená ako sklamaná