ENDOSKOPIA Kapsulova-TABLETOVA

Príspevok v téme: ENDOSKOPIA Kapsulova-TABLETOVA
pupi

Prosim poradte mi kde vsade na slovensku-najlepsie v BA ci okoli BA sa da vysetrit crevo-creva,hrube crevo,konecnik, zaludok-proste najlepsie cela traviaca trubica touto metodou?-kapsulovou endoskopiou,co je prehltnutelna jednorazova mikrokamera v tabletovej podobe a vsetko snima a zaznamenava ako prechadza traviacim traktom.samozrejme ze si vysetrenia uhradim,len neviem kde vsade to robia a vedia aj vyhodnotit a mozem si o to poziadat ako samoplatca-kto mi vie nieco seriozne odporucit? Dakujem

pupi

no ja neviem, ale myslim si ze ak je ten lekar dobry diagnostik v kolonoskopii a inych gastro endoskopiach tak to co sa nasnimalo mikrokamerov a pozrie si to na zazname, tak vidi presne to co aj kolonoskopom...a ci je to nejak skodlive pre organizmus? tak to ozaj netusim, len viem ze tabletu oprehltnem a zacina snimat v ustach a konci v konecniku a snad ju teda aj konecnikom dostanem von a hadam sa v nej nic nevstrebe a to ci vydava cestou nejake ionizovane ci ine skodlive ziarenie to netusim, no rada by som sa dakoho popytala len neviem koho, tiez neviem ci pred vysetrenim treba dietovat a vyprazdnit prehanadlami creva jak pri kolonoskopii lebo to sa mi zda dost drasticke. no a ze je to drahe mi neprekaza

schia

Ahoj pupi.
Tak v tom kde robia takéto vyšetrenie Ti neporadím.Snáď len toľko,že:
táto metóda je pomerne v začiatku aspoň čo sa Slovenska týka.Toto vyšetrenie je finančne veľmi náročné a nie je dostačujúce.Nedávno som podstúpila kolonoskopiu a poviem Ti žiadna sranda-bolesť HROZNÁ!!!
No jedno je isté - prešmírovali mi celé črevá a som rada,že dôkladne.Na rozdiel od "Tvojej" metódy v tejto je taká výhoda,že sa môžu odobrať vzorky hneď pri vyšetrení,taktiež je to dôslednejšie.Tak asi toľko :)