s nervami v koncoch

Príspevok v téme: s nervami v koncoch
boboak

caute vsetci...poradte mi prosim vas co mam robit s dcerkou ktorej je 11mes. (8290g/70cm)..od rano do vecera skoro nic nezje..rano ma kasu to spapa mozno 140ml a potom cez den horko tazko par lyzic polievky alebo nejaky krem...samozrejme mozno 1dcl mlieka(kravskeho)-co pila predtym len ako sucast krupice-a vecer mavala kasu ale aj to teraz odmieta..to trva uz asi 5 den...neviem co robit...prosimporadte

alex1403

aj náš trojročný syn málo zje,aj dva týždne dokáže byt len na pudingu a čajíku ale ja ho nenútim lebo aj starší syn teraz 20 ročný nezjedol nič iba puding a je z neho 187 vysoký a 90 kilo vážiaci svalovec,takže rada znie nenútit deti do jedla ale počkať kým nevyhladnú a sami si nepýtajú jesť aj ked to bude trvať hodiny treba vydržat ešte žiadne dieťa nezomrelo na nechutenstvo....

jesika

Aj ja byvam často s nervami v koncoch moja o mesiac 3 ročna dcera toho dosť malo spapa.Z polievok papa len kuraciu, rajčinovu, hrachovu a fazulovu tak s biedou iba riedke.A nechyti sa aby sama papala len trochu popapa a musim ju dokrmiť pokial chcem aby niečo zjedla inak bude nato hladieť aj hodinu mam to vyskušane.Inak papa ešte ryžu, zem.kašu kuracie maso s omačkou ine a ešte k tomu suche maso ako napr.rezen tak to jej nevonia potom ešte papa mliečne vyrobky a mlieko a to je asi všetko dosť obmedzeny jedalniček si myslim a ešte som zabudla že sladkosti to ano to by chcela ale to jej moc nedovolim.No ale teraz nastupila do školky tak som zvedava čo tam bude jesť Tak si držme palce navzajom...páá

evitka001

Ahoj ja mám 3,5 r syna, ktorý je od narodenia slabý jedák. Má veľmi obmedzený jedálniček a niektoré veci ešte v živote do pusy nevložil,lebo jednoducho nechce ani ochutnať napr. syr, maslo... a. Vyvíja sa úplne normálne, je zdravý. Už som sa s tým akosi zmierila, že je to tak a dúfam, že v období puberty zje aj nás :)) Lekár sa tiež vyjadril, že ak je zdravý tak mu asi to množstvo jedla stačí. Akurát sme sa so švagrinou smiali že náš syn je ideálne dieťa, nepotrebuje vôbec jesť.V lete a v horúčavách sa to ešte zhorší. Takže moja rada na záver je asi taká, že ak je dieťa zdravé, priberá, niet dôvodu na stresovanie. Ešte malá perlička- švagrovci chceli môjho syna vziať na zmrzlinu a on začal revať že on nechce lebo on už jednu mal a ani ho tam nedotiahli, takže asi toľko.

msaj

no ahoj, neboj nie si v tom sama, nám začali horúčavy a s ním veľké nejedenie, včera som ju trápila po 6hodinách nejedenia a presne hodinu a štvrť som sa snažila do nej nasúkať pol deci pudingu,už som mala nervy na cucky, takže tak, ešteže pije aspoň čaj, a dnes znovu, teraz spí, takže neviem čo zasa bude, keď vstane a kedy sa rozhodne niečo do seba dostať, ale je stále aktívna tak sa nebojím, že by jej to nejako chýbalo, držkajte sa a papkajte,
inak závidím (ale v dobrom) tým mamičkám, ktorých detičky bez problémov a všetko a hocikedy zjedia, to som ja nezažila ani pri jednom z mojích troch detí, tak si to vážte a buďte radi, že to tak je

boboak

no caute tak dnes sa nezmenilo absolutne nic a je to dokonca este horsie ako to bolo...dnes bola len kasicka rano aj to som jej urobila riedku ci naaaahodou od toho nevyhladne...ale vobec to so nou nepohlo..len chodi stale hore dolu a nieco si pyta a ked jej nieco chcem ponuknut na papanie tak sa otoci...takze cez den spapala kremik a hotovo...som zvedava ci nieco spapa pred spanim...co ste robili vy v tomto pripade?nechali ste dieta "hladovat"?alebo co?ako to prestalo?lebo vela ludi mi vravi ze to prejde ale tak nejako sa nic nedeje...

msaj

ahoj, no keď to inak nejde aj vaňa je dobrá, no a čo, hlavná vec, že jedla,
a čo sa týka chuti mlieka, neviem či to bude tým, naša malá sa rozhodla, že mlieko vo svojej mliečnej podobe proste jesť nebude a hotovo, nijaké, skúšala som odstrekovať materské,nutrilon, bebu, sunar, aj som jej to trochu osladila, ale nepochodila som, aj som jej ho v noci skúsila riediť čajom, ale aj na to hneď prišla a rovno ju natiahlo, tak jej ho dávam iba vlastne v tých kašách ráno a večer a trochu jej zmixujem s banánom, hlavne nič riedke, a tiež jej nič nie je, má 5 mesiacov a nežije z mlieka ako by mala, no čo s ňou narobím, som rada, že do nej čosi po troche napchám . tak sa nič neboj, takéto odobie prejde a bude lepšie. a ozaj pri tých starších som vyskúšala aj kadejaké prostriedky na podporu chuti do jedla, čo tú spomínajú, ale si veru nespomínam, že by nejako extra pomohli. držte sa a veľa zdaru do jedla, možno nám dnes napíšeš, že sa už polepšila...

ufa

Kúp v lekárni Pangamin, každý deň jej rozdrv a daj do kaše jednu tabletku a uvidíš, ako začne všetko jesť. A nestresuj sa a nepočítaj lyžičky, koľko ti za deň zje, iba to zhoršuješ!! Nič jej nie je.

boboak

hmmmm caute dnes sme toho zas vela nespalali...rano papala pekne ako vzdy a ked prisiel obed zacalo sa to cele od znova...za cely den zjedla 5 malych kuskov z parenej buchty a jeden kremik...ale co bolo podarene spravila som jej vecer krupicu dost hustu ale nechcela jest..tak sme ju isli okupat ci potom nebude chciet a vzala som tanier do kupelne(ja viem ze to nie je velmi hygienicke) a ona sedela vo vanicke a jedla:)...a tie kasicky papa uz asi od 5-6 mes...niekedy ked bola mensia som jej ich davala s lyzickou a piskotami a to pekne papala...teraz ich chce "ked chce" tak len z flase...inak papala len zeleninovu polievku s rezancekami lebo inu odmieta a tie kase a obcas krupicu...to je vsetko...a hlavne dracika:) toho lubi .. ale nemoze byt cely den o kremiku...myslela som si ci by to nemohlo byt s kravskeho mlieka lebo sme jej prestali davat nutrilon a kedze jej krupica s kr. mliekom nic nerobila tak som to skusila ale mozne je aj to ze jej take nechuti...ja viem ze vzdavat to nema cenu ale je to poriadna psychicka zataz ked vidim ze chodi hore dolu a sama nevie co by chcela a poriadne sa nenaje...

msaj

vidím, že mám suprového doktora čo sa tohto týka, vôbec sa necítim trápne, keď tam prídem, že sme málo alebo vôbec nepribrali, skôr utešuje on mňa nech sa tým netrápim, že je úplne v poriadku, len je menšia ako iné, a že nie každé dieťa sa musí "vopchať" do tabuliek,
a keby si ju skúsila krmiť lyžičkou? ja kupujem v lekárni pre malú tie instantné kaše, sú drahé ale fakt dobré, a urobím jej ju hustejšiu a krmim lyžičkou, lebo z fľaše ani nepotiahne, možno jej niektoré zachutia. Alebu ju prechodne napuč tým čo má rada piškoty, tyčinky, chrumky. Nech papká aspoň niečo, to ju určite prejde. Sestrin malý má 14 mes. a niekedy mu zub vyjde, že o tom ani nevieme a niekedy neje týždeň, okrem tých dvoch fľašiek mlieka a pár piškot,preháňa ho aj 6x za deň a už keď je vonku znovu je to ok. tak sa neboj to má len také prechodné obdobie. A vôbec nech ťa netrápi, že je drobnejšia ako iné deti v okolí, o to je predsa milšia nie?

titina

Ja mám syna (3,5 roka), bol plne dojčený a do roka poochutnával úplne zo všetkej inej stravy, a keď mal rok, zaťal sa a nechcel jesť nič, iba materské mlieko. Najmenej pol roka som s ním bojovala o každú lyžičku inej stravy. Čím viac som to prežívala, tým to bolo horšie. A potom sa to postupne začalo meniť, začala mu chutiť krupicová kaša a slepačia polievka. Tak jedol stále toto dokola, pritom bol ešte dojčený. A až keď mal dva roky, tak zrazu znova začal jesť a dojčenie ani neviem ako prestalo. Nesmieš sa stresovať, treba byť trpezlivá, a časom sa to upraví. Ja si teraz na to už ani nespomeniem, ale vtedy som skoro rok mala stresy. Síce nič nejedol, ale stolicu mal peknú, aj dosť veľa, bol úplne zdravý. Takže: nepoddaj sa!!