Dcera chce ostat v cudzine natrvalo

sway.

Mate divne predstavy o tom ako to je v zahranici. Podla mna je teraz na SK dobre,lebo prislo vela firiem,lacnejsia pracovna sila,zaplatia rozne certifikacie a da sa naucit vela veci.Proste lepsie podmienky na karieru ako v zahranici. Ja by som napriklad dostala niekde vo Fr,UK,DE job mozno za rovnake peniaze ako tu v CZ,ale o triedu nizsiu poziciu.Co je o nicom.V zahranici je dobre,ked ma clovek dokoncene vzdelanie a je vyhladavany odbornik v nejakom obore. Inak moc nema moznost najst si pracu adekvatnu schopnostiam.Uprednostnia domacich.Cize do zahranicia urcite ano,ale len za dobrou ponukou ;-)

lost

Toto a deje preto, lebo nejaky chytrak vykoristuje narod, presne ako pred 1989... vsetko bolo OK, ale niekto si povedal "aha! ved ja z toho mozem ziskat, ludia su retardi, ani im to nebude prekazat"
potom prehodili system, chvilku bolo OK a znova tu mame chytrakov, co slovakov vykoristuju, a pochopitelne slovak sa este aj usmeje....
tym kazi biznis ludom (mlademu cloveku, co ma aj ambicie) a preto musi ist do zahranicia :)

jankaaaaaaaaa

ked este spomenieme vysoku nezamestnanost na slovensku... ako si tu ma maldy clovek co aj skonci skolu najst pracu??? ked vsade chcu len skuseneho cloveka a maju si urcite z coho vyberat, lebot u su ludia vvdacny za akukolvek pracu a vela ludi je nezamestnanych.. a ak sa nahodou stazujes na pracovne podmienky, tak nech sa paci, mozes odist, ved oni si hned najdu niekoho ineho, sak urady su preplnene ludi bez prace

sweater

ved jasne, su krajiny kde aj z prispevkov v nezamestnanosti dokazes platit byt, normalne zit a nieco malo si aj setrit, tu aj z vyskou casto musis zit od vyplaty do vyplaty, z ruky do huby, stale sa len obmedzovat, a v praci dret jak kon pre sefa co sa k tebe sprava jak k handre. fuj takyto system, a najhorsie na tom, ze podla mna to bude stale len horsie..

jankaaaaaaaaa

sweater : uplne s tebou suhlasim. tu na slovensku to je uplne na .... clovek tu dostane vyplatu 400e a moze byt rad! a co s takym platom? ako sa ma clovek osamostatnit? alebo ma do konca zivota byvat u rodicov? sak z takeho platu sa neda absolutne nic usetrit, len platit platit a platit a nikomu nic neostane. ved len taky podnajom dnes stoji nehorazne vela penazi. alebo co sa ma clovek zadlzit na 30-40rokov na hypoteku aby mal vlastny byt? no otrasne nieco. je mi zle z tohto systemu na slovensku a tiez sa cudujem ludom co sa zo zahranicia vratia a ostanu radsej zit tu.. v anglicku uz zije 1% slovakov a natom nieco bude. tam je minimalna mzda v prepocte okolo 1200e.. tam sa z minimalnej mzdy da aj vyzit aj nieco usetrit a nie zit ako zobrak z vyplaty do vyplaty ako na slovensku.. som z toho celeho uplne zenchutena. uz len cakam kym si tu na slovensku z tej almuzny , ktorej sa hovori vyplata usetrim a odidem prec

sweater

tam keby si im ponukla 400e plat, by ta tak vysmiali maximalne, tuto u nas si este aj rada ked mas z vysokou nejaku pracu kde ti aspon zaplatia tych po*ranych 400e, a nie ked zivoris z podpory v nezamestnanosti, uz ma to tak strasne nebavi ze az..

sweater

leticia ty to vobec nechapes, jasne ze im rodicia chybali, komu by nie? dneska sa uz da komunikovat vseliako, aj ked to nieje ako byt s nimi, da sa aspon takto byt v kontakte. a aby sa vratili ako milionari? :) o to vobec nejde, zjavne si ani nevies predstavit co znamena odist do krajiny s vysokou zivotnou urovnou... vacsina ludi to robi preto aby tam zostali zit a nie ´nabalit sa´ a potom sa vratit, takto sa to dnes uz velmi neda, a tiez sa cudujem preco sa niektori este vracaju, asi im chyba ta rodina alebo priatelia, inak fakt neviem.

lost

pointa rodicovstva je vychovat dieta k dobremu obrazu a nemat ho ako majetok.

ak chce dieta nieco, napr odist.. treba ho na to jedoducho adekvatne prirpavit a nie vecne obmedzovat, lebo je to na skodu (sam som dobrovolne odisiel od rodicov, cca v 20tke tusim, to je ale jedno), mohol som mat doma kucharov, pracovnu, zehliarnu, dvor, izbu, atd atd.. ani prispevok nechceli, ale tak... mam zaujem ist dalej v zivote :) nevidim v tom nic zle.. (ale zase som cca 50km od nich, cize to nie je daleko).

ak ma niekto niekoho naozaj rad - tak ho musi vediet nechat ist.. to je jedna z point "lasky" k bliznemu..

lost

preco sa neusadia TU?

lebo toto je smetisko :D

o velkosti cca 48000km^2

ale to je jedno...

ide aj o to, ze preco na SVK su ludia taki.. ze "najviac 5km od rodicov" a v USA im je totalne jedno ci su 5000km daleko? :)

ani ja by som tu nezostal, pokial by som mal ponuku zo zahranicia, alebo snad sa mam obmedzovat a zostat na dedine, ak som sa tam narodil? :)

LETICIA

ja niesom zato, aby decka hned po skonceniSS astala vista Cechy, ci anglicko, nemecko to je jedno, nechapem rpeco sa nepostavia tu na nohy, aby nieco dosiahli, nechapem ze rodina im nechyba, nic... lebo si myslia, ze pridu milionari, predje mesiac a su tam kde boli a naspat...