Čo mám jesť, ak mám málo železa?

EV365

Samotné železo ako doplnok nemá význam. Na vstrebanie treba ďalšie látky, napríklad kyselinu listovú, vitamín K. Pestrá strava je základ zdravia. Mäso, pečienka, pečivo, surová zelenina, korenie, tuky... všetko v jeden deň, stačí málo. Máš nejaké zdravotné problémy? Lebo testy nemusia byť presné.

Jovanka

špenát a ďalšie potraviny bohaté na železo a k tomu captafer pre lepšie vstrebávanie z potravy a ono sa to poddá (: uvidíš

Jovanka

špenát a ďalšie potraviny bohaté na železo a k tomu captafer pre lepšie vstrebávanie z potravy a ono sa to poddá (: uvidíš

747_Robo_747

Tablety z kórejského červeného ženšenu - sú vyrábané zo 100 % prášku sušeného koreňa pravého červeného kórejského ženšenu čiže sú prírodné a nechemické :) ja mám celkom rád tento - pravyzensen.sk

Erika1978

problem pri prijme zeleza je, ze sa prijima anorganicke zelezo (rastlinna strava a vsetky doplnky zeleza na trhu - okrem jedneho)... anorganicke zelezo je vlastne sol zeleza, ktora sa musi v organizme stiepit na Fe2 aby mohlo byt vstrebane... avsak v kyslom prostredi traviaceho traktu sa automaticky Fe2 meni na Fe3 ktore je nevstrebatelne a navyse sposobuje traviace tazkosti rozneho druhu... organicke zelezo sa da prijat jedine z cerveneho masa a pecienky... takze zelezo prichadza v takzvanej hemovej skupine (presne ta ista molekula aka sa vyskytuje v hemoglobine), je telu prirodzena a preto je vstrebatelnost vysoka a bez neziaducich ucinkov... v pripade, ze maso velmi neoblubujete a nejete ho odstatok (pripadne vobec) tak je od 12/2016 na trhu jedine hemove zelezo s nazvom GLOBIFER... je kusok drahsie ale toto jedine je ucinne (mechanizmus ucinku som vysvetlil vyssie)... v lekarnach ho este nemaju vsade, tiez sa o tom lekarnici a dokonca aj lekari ucia, je to novy a prevratny sposob ako doplnat zelezo... ucinok je podobny ako priame vpichovanie zeleza do krvi (to sa robi uz v kritickych situaciach, nakolko je castym neziaducim ucinkom silna alergia a navyse cena jednej injekcie je 33€ - je potreba az 12 injekcii) avsak nema ziadne neziaduce ucinky... je 100% prirodny, vyrabany filtraciou hemoveho zeleza priamo z hemoglobinu... nic prirodnejsie, prirodzenejsie a ucinnejsie na trhu nie je...

P. Janackova

Ja jednoznačne odporúčam Čučoriedkový Narosan od firmy Just. Behom mesiaca sa mi krásne upravilo železo a po dvoch mesiacoch som mala výsledky krvi, akoby som nikdy nebola anemická. Žiadny iný výrobok mi nezabral tak rýchlo a tak účinne. Dokonca ho stále dávam preventívne aj mojej 2,5 ročnej dcérke, ktorá máva nábeh na anémiu po mne. Tento produkt je vhodný aj počas tehotenstva, práve vtedy sa odporúča najviac. Je to sirup a má veľmi príjemnú chuť. V prípade, že by ma niekto záujem o kúpu tohto výrobku, kontaktujte ma, rada Vám dám viac informácií: just.janackova@gmail.com

maria1113

ahoj natali, veľa železa obsahuje kokos, daj si ho do jogurtu, alebo len taký suchý, jedz ho pravidelne každý deň.

horatio

a este som zabudla, mne pomohol himalajsky caj RANJAKA - tiez ho dostat v bio obchodoch. ale to neplati pre natali07, kedze tieto caje nie su vhodne pre tehotne zeny a deti, takze tebe skor odporucam tu melasu a ostatne potraviny bohate na zelezo - hovadzie maso, marhule (aj sušené), ovsené vločky, vajcia, slnečnicové semená, zelená listová zelenina a ostatné sušené ovocie - slivky atd., mimochodom tie su dobre ako prevencia zapchy v tehotenstve a takisto po porode odporucam jest susene slivky.