stale hnacky pomoze mi uz len psycholog????

[zruseny12]

lejn...ked chces sama ist k psychol.a vies,ze ti pomoze tak tam skoc...ked vies,ze by ti pomohol zo stressom...a popritom sa pokus urobit to ,co to radil losos...vela stastia...

lejn

bola som navysetreniach ako som uz spominala od svojho internistu, gastroenterologa a som pri alergologicke.
Losos dik takto mi neporadil ani moj internista fakt diky probiotika som brala zhruba 3-4 mesiace a nic tak som ich vynechala a aj ten guaracuan som brala mozno ze kratko ale mala som pocit ze je to slabe na mne ze to nejak obzvlast nezaberalo asopn som mala ja ten pocit. Vsetko co si napisal je spojene z casti tak aky mam ja problem skusala som vsetky domacke rady mozno ze kratko a mozno fakt mi nezaberaju vies ked mne ta krv sa objavy len vtedy ked vypijem mlieko teraz ho uz nepijdem ale pridu strasne krce v noci a caste hnacky za sebou je to fakt na nevydrzanie ale vacsinou to bolo spojene preto lebo som vypila mlieko ale inac krv nikdy nebadam, je to vsetko prepojene so psychikou som si tym ista ide to so mnou dole vodou ked to mam tak povedat a to len preto lebo mi je tak otrasne kazdy den. ale skusim aj to co si napisal :) kazda rada sa zijde

losos

A krv co si nasla v stolici bola cervena,alebo si mala ciernu stolicu?Leo ak bola cervena a nebolo jej vela tak mas pravdepodobne len problem s koncnikom, mozes ho mat podrazdeny od casteho vyprazdnovania,alebo proste "vydrety"lepsi vyraz som nenasiel. Ale pri kolono by ti nasli keby si mala hociaky fyziologicky nalez. Podla mna je to IBS.Skus si kupit v lekarni guaracuran, je bez predpisu, skus ho brat. Je na ukludnenie, zmiernuje svalove krce (aj tie crevne) znizuje napatie,uzkost a stres ale nesposobuje ospalost.Dokonca je vyborny pre zeny pri predmenstruacnom syndrome. Vzdy pred spanim si daj salku svatojanskeho caju. Rano vstavaj minimalne hodinu pred tym nez pojdes z domu a ranajkuj az take dve hodiny po prebudeni. Kym pojdes do prace, zapni si telku, daj si ten guaracuran a pohar vody s citronom. A fakt skus aj ten sport hoci aj doma pocvicit trosku, uvolnuje sa pri tom endorfin,budes sa citit lepsie. Jedz viac horkej cokolady a ked ti bude blbo, tak tycinky a kolu..viem ze odomna ako buduceho lekara to znie amatersky,ale je to overena kombinacia ktora pomaha:) a este aj brusnicovy kompot. Radim ti vynechat probiotika,za pokus to stoji. Mali sme pacietnku, ktora mala alergiu na mlieko a tiez mala casto hnacky, a koli tomu brala probio,co jej stav aj zhorsilo. Prestala s probiotikami a prestali aj hnacky,tiez nam dalo zabrat pomoct jej. Snad ti moje rady pomozu.

josh1

ak mas taketo krvacanie, ktore opisujes, musi tam byt fyziologicky nalez, neviem ake vysetrenia ti robili, no skusaj dalej...psycholog ti v tomto velmi nepomoze, to nie je jeho obor...ibaze by si mala dusevny problem koli hnackam. Samotne hnacky nevyriesi. Teda bud gasroenterolog alebo internista...absolvovala si aj gastrofibroskopiu aj kolonoskopiu???

lejn

dakujem za pomoc ano na kolonoskopii som bola bolo vsetko v poriadku teraz beriem len lieky s nazvom Alerid lebo som mala pri krvych testoch na alergiu trosku zvysene IGE ja sa len obavam ze pride nieco vazne... ten syndrom som spominala alergologicke ku ktorej teraz chodim ale povedala ze to mozem zmenit len stravou a ked znizim stres... ale ja svoju psychiku ten stres uz neviem ovladat kvoli tym problem ved to nie je mozne ze to trva tak dlho a bez toho aby s tym nieco robili.

losos

lejn, ved pises ze si bola na kolonoskopii co som si vsimol niekde,keby ze mas crohna tak to hned vidia. Ked vkuse behas na zachod a nevies z coho a ti nic nezistili tak budes mat syndrom drazdiveho creva. Takych pacientov mame kopec. Takze trpis len funkcnou poruchou, co uzko suvisi so psychikou. Problem vyvola sebemensi stres, alebo zla kombinacia jedla. Takze nestresuj, skludni sa a nejedz veci co ta drazdia, sportuj, zabavaj sa, uvolni sa a bude dobre. Este jedna stranka. www.gastroenterolog.com

RNG

helikobakter napada zaludok a pankreas hlavne. Vysledok mozu byt vredy a krvacanie do zaludka=cierna stolica.
Syndrom drazdiveho creva je siroky pojem na mnozstvo pricin systematickych hnaciek
Crohnova choroba je poskodenie criev z neustaleho drazdenia a zapalov v crevach.
Krv v stolici moze byt aj od krvacajucich polypov, poraneni a vredov na crevach(ulceracia) a samozrejme je velmi casta pri hemoroidoch, co je ten najmensi problem.
Krvacanie moze byt sposobene aj liekmi, ako napr aspirin a salicylova kyselina a rozne ine NSAID skryvajuce sa pod roznymi menami.

lejn

RNG myslim si ze uz ide o vaznu vec mohol by si mi napisat ake priznaky ma crohnova choroba, helicobacter a syndrom drzdiveho creva mam velke obavy. Krv v stolici- objavila sa mi len vtedy ked som vypila mlieko co mam nan neznaslanlivost a vcera som ho nepila a v noci sa mi prejavili take iste problemy ako ked vypijem mlieko.