Hnacka od penicilinu?

Príspevok v téme: Hnacka od penicilinu?
stando001

Je mozne ze mam hnacku od uzivania Ospen 1500 (Phenoxymethylpenicillinum). Doktor mi to predpisal na zapal hrdla, beriem kazdych 8 hodin jednu tabletu. Po cca 3-4 tabletach som dostal akusi hnacku a casto mi bublalo v crevach, teraz sa to mierne zlepsilo na dalsi den.
Je pravdepodobne ze je to kvoli uzivaniu toho antibiotika? Pre istotu jem aj probiotika - 1x denne swiss lactobacily.

RNG

stando, ja ti radim velmi osvecenu metodu pre tych co mavaju pricasto hnacky. V tvojom pripade to mozno bola len reakcia na penicilin a prejde ked ho prestamnes brat. Ale nezabudni brat probiotika. To je po atb nevyhnutne.

stando001

Ja som penicilin nebral mozno nikdy v zivote, aspon si nepamatam na ziadne ATB. Ale tato hnacka bola len jeden den a to v druhy den po zacati uzivania. Teraz uz nemam, aj ked semtam sa mi zda taka nevolnost trochu v bruchu, ale vacsinou to prejde.

stando001

RNG: a neovplyvni psillium ucinok toho collostra? Neviem ako presne psillium funguje, ale ci nahodou nefunguje podobne ako rastlinne uhlie, ze navazuje na seba skodliviny, ale znizuje ucinok liekov, ktore na seba tiez navazuje.

RNG

2x2 denne je lepsie. Na silnu infekciu v crevach je dobre k tomu pridat aj niekolko gramov collostra(5 gramov, tj vysypat do psylia 10 kapsul collostra dobre zamiesat a zaliat vodou).
Tak sa to to podari vynicit za den-dva maximum.
Mam to mnohokrat oskusane na sebe aj mnoho inych ludoch.

RNG

ked douzivas atb, dokladne si precisti creva psyliom a nasad dobre probiotika.
Hnacky nie su normalna vec a skodia telu, lebo telo nestaci z jedla poriadne vytazit potrebne latky a tym je systematicky oslabovane=podvyzivene na mnohe dolezite ziviny.

stando001

No to som na jednej strane "rad" a na druhej nie. Aspon viem, ze som nepojedol nieco pokazene. No co uz narobim, uz ich asi doberiem. Mal som nejake problemy opakovane s hrdlom, podrazdene a tak, potom mi tam zistili nejaky zapal od niecoho (neviem presne) plus aj alergiu na roztoce a dali mi na to tie ATB.

Haluz je ze som mal predtym davnejsie crevne problemy, ktore uz ako tak ustupili a bol som rad. Tak preto ma ta hnacka dost znepokojila.

Ja ATB som neuzival ani nepamatam. Preto som sa aj pytal, neviem ake to ma na cloveka ucinky.

RNG

Jedna z castych nasledkov antibiotik vseobecne su hnacky. Telo ti dava takto najavo, ze sa mu nieco na nich nepaci a snazi sa to co najrychlejsie vyhodit. Takze nie je cas na absorbciu tekutin v crevach a stolica je riedka.
Lekarska komunita, az na vynimky, to prijala ako normal....
Na rozdiel od toho, prirodne antimikrobialne latky predavane ako potravinove doplnky spravidla taku reakciu v tele nemaju.
GSE, oreganovy olej, extrakt z olivovych listov, koloidna strieborna voda a hromadu inych, co tu tlacim ucinnych na podobne problemy, ked brane v odporucenych davkach(teda klinicky odporucenych, nie vyrobcom na vyrobkoch, tam hraje skor rolu trhova politika a obmedzovanie schvalujucich institucii, ktore takymto sposobom bojuju proti konkurencii farmaceutickym liekom)