Hranicna porucha osobnosti

trumoj

Ano toto poznám, nestíham sa čudovať, jednoducho prkotina, ked sa udobríme, tak vidno že to je prkotina, alebo že vec vníma inak ako je povedana. Ako sa potom ten plamen náklonnosti zasa objavil? Inak ešte som aj terčom utokov, slovných, naučil som sa na ne nereagovať, čo ju teda poháňa ešte k silnejším vyjadreniam, akoby skušala potiaľ pokiaľ sa ja nerozčúlim, nerozkričím, nedostanem do nepohody. Poznáš to?
Ako si sa liečila a prečo si s liečbou začala?

Meretseger

Impluz často buď úplne chýbal (prípadne som ho len nedokázala odhaliť?), alebo išlo o úplnú prkotinu, ani neviem, čo konkrétne. Akoby naraz úplne vyhasol plameň akejkoľvek náklonnosti, ak to mám takto povedať, len tak sa vypol, vôbec som nechápala.
Netýka sa jej náhodou aj sebapoškodzovanie? (Tiež býva často súčasťou HPO.)

trumoj

Ahoj meretsger,

dakujem za vysvetlenie, nie nemá ju určenu (HPO) ale tie príznaky sedia. Chcel som lepšie porozumieť čo sa v nej deje. Vieš mi povedať prečo u teba prichádzalo k takým zmenám? čo bolo tým impulzom?

Meretseger

trumoj:
Správala som sa... extrémne. Hranične. Dokázala som celú svoju lásku v mihu premeniť na nenávisť, odmietanie, ignoráciu. Z hodiny na hodinu som prestávala reagovať na správy, bolo mi šumafuk, či si bude myslieť, že som umrela. Zo dva razy som mu impulzívne napísala, že s ním končím a nikdy viac, onedlho to zas bola láska až za hrob. Keby bol pri mne, keď som bola v najhoršej nálade, asi by som ho fakt zabila. Nedalo sa vtedy so mnou vydržať, jednoducho. Je to o extrémoch. A určite som bola aj sebecká, to si musím priznať, robila som naschvály...
Prečo? Lebo HPO... Nechcela som ho nenávidieť, ale nedokázala som to ovládnuť. Teraz som ale na liekoch a správam sa lepšie, ovládam sa, nie som protivná (a aj úmyselne protivná, jo, zas nechcem byť taký hrozný alibista :D) a dokonca niektoré problémy hraničiarov sú mi cudzie, takže bohvie, ako to celé vlastne je... Tvoj(a) partner(ka) má určenú HPO?

trumoj

meretsger,

mohla by si napísať ako si sa správala k svojmu partnerovi? A ak by sa dalo tak aj vysvetliť prečo? Chcel by som všetko lepšie pochopiť, mám vzťah s tykýmto človekom, lubim ho.
Ďakujem

dobojovane

=> pre loris C
Preboha len to nie ze po roku sa vratila ! Ja chcem ist dalej a cerpat energiu z cistej lasky k nenarusenemu cloveku, aku budem ponukat aj ja cistu, uprimnu, vyrovnanu a zdravú. Harmonia porozumenie, ucta vernost a zodpovednost je podstata vztahu. Nie promiskuita, falos, pretvarka, manipulovanie, vyhrazky, zakomplexovanost, ponizovanie, sakazmus, despotizmus, depresie, prázdnota. TO dostane zdravý človek ako dar za lasku od milovanej osoby. Radsej budem sám ako takéto utrpenie.
Ti co su naruseny dajte sa do kopy a potom si k sebe najdite cloveka pre zivot. Kto ma snahu vydrzte, urobte skutocne nieco pre seba co vam zvysi kvalitu zivota aby ste netrpeli prazdnotuu a depresiami alebo aby ste si to nemuseli hodit.

Meretseger

No tak, ale toto nerobíme všetci! Ja som sa tiež nesprávala k priateľovi pekne, ale nikoho som proti nemu neštvala, a odkedy som ho poslala k vode, ani o ňom nechyrujem a netúžim po tom. Tvoja baba musela byť už extrém 0_o
Avšak úprimne, niektorí z nás SÚ pozbavení svojprávnosti...

loris c

desni je slabe slovo. najprv ma odkopla a potom ako keby to nestacilo, postvala proti mne cely svet- moju vlastnu holku co som mal po nej, vyhrazala sa ze da na mna trestne oznamenie a celkovo ma dennodenne terorizovala telefonatmi e-mailami a sms, ze spacha samovrazdu a ze ja budem za to zodpovedny.
snazil som sa to riesit cez policiu ale bez odozvy este ze som zmizol do zahranicia kde su jej pahyle prikratke, pretoze u nas na takich ludi je zakon prikratky...
este chces nejaky argument? mali by ste byt nesvojpravni...

Meretseger

Hej, zase z nás nerobte úplné monštrá. Aj my sme len ľudia:) Ale súhlasím s tým, že nie je nič moc začínať si s nami vo vzťahu a celkovo je ťažké vydržať to s nami, ale pokiaľ má hraničiar snahu niečo so sebou robiť, netreba ho zatracovať.
Tým však nechcem povedať, že nie sme tak či tak desní :D