Studene ruky a nohy

Príspevok v téme: Studene ruky a nohy
bez mena:)

ahojte:) ma prosim niekto tento problem? mam vecne studene ruky a nohy.az ladove.. cim to je?a je mi aj dost casto zima.ale preco mam stale studene ruky a aj nohy?? nejake zle prekrvenie ,al.preco?na nohy skusam striedat studenu a teplu sprchu,ale aj tak to velmi nepomaha, su ako lad.v noci spavam v ponozkacha a aj tak mi je zima.

neviete mi prosim niekto povedat,cim to je?al.co robit? dakujem:)

Nikolette92

Ahojte,

takyto problem mam aj ja a tiez nic nezabera. Jedine tak pohar cerveneho vinka vecer doma. Ale tak zasa nemozem chlastat vino stale a hlavne nie v praci :-) to by uz vyzeralo. Ale ja tu mam k tomu aj dalsi problem, ze ked mi je zima, tak strasne dlho mi trva kym sa zahrejem, proste dalsim ludom je uz teplo a ja som este stale naobliekana a drkocem sa. No na druhej strane priatel citi, ze zo mna ide horucava, teda ja stale citim zimu a ten kto pri mne sedi, tak pocituje horucavu odo mna. Celkovo zimu velmi zle znasam. Krcna mi povedala, ze mam alergiu na chlad a ta sa prejavi tak, ze mi spuchnu nosne dutiny, teda tvar. Tepla znesiem v akomkolvek mnozstve, ale zimu neznasam. Teply caj ma zahreje tak na 15 min a znova mi je zima. V praci sedim obalena do deky a ostatni su v pohode. Bez ponoziek ani nezaspim :-) Vcera som bola prave na masazi a uz aj maserovi bolo divne, ze po 15 min masirovania a moje ruky a nohy studene ako lad. Mi musel doniest deku, aby som mu tam nezamrzla. Tak toto prislo divne uz aj mne, ked prave on masiruje a rozprudzuje krv a mne zima. Nemate niekto podobne skusenosti??

simka111

To je pravda ze lenivost je silna... :D
Ja sama si poviem ze to zacnem robit a nikdy... :) ale uz by bolo načase :D
A ma niekto skusenosti s tim ze ma uplne biely palec ale zvycajne len jeden???
A potom mam pocit ze mi horia ruky... :(
Neveim mozno by nato trebalo lieky ale najprv skusim to striedanie s vodou :D

artikel

Vyborna vec na take nieco je pravidelne otuzovanie koncatin raz v teplej vode a po par minutach v studenej vode a opat opakovat. Ale asi zbytocne je to tu pisat.....
Ved malo komu sa to chce kazdy den robit. Ludska lenivost je silna ......

simka111

Ja mam 17 rokov a tiez mi je vzdy zima ruky niekedy dokonca aj v lete a aj prsty na nohach mam skoro modre a studene... ale najhorsie je to v zime..mam uplne studene ruky aj ked mam rukavice a prostredny palec aj maliček su uplne biele od tej zimy absolutne v nich nemam cit,takze vyzera to dost divne ked mam dva prsty biele ako sneh a potom ked mi do nich pomaly krača cit tak nejde postupne ale akoby sa zlieval zo vsetkych stran,cize nakoniec mam nejake miesta uz prirodzenej farby a ostatne este biele a dokonca potom ma na tich dvoch palcoch bolia kosti..... :

Matwes

Ahojte aj ja som mal problemy zo studenymi rukami. Ale nasiel som vyborny cvick nato aby sa vam prehriali ruky. teda ak mate studene ruky tak sa postavte , vystrite sa k nosite prstene alebo hodinky dojte ich dole . to preto aby sa krv dostala do prstov lahko . zacnite pravou alebo lavou rukou je to jedno kruzne nou dozadu alebo dopredu tak dlho az pokrim nepocitite v prstoch intenzivne brnenie potom prestante na 10-15 sekund a pokracujte opakujte 4 -5 krat denne . je dolezite aby ste to robili aj ked je vam na ruky teplo aby ste rozsirili cievi. ja to robim pravidelne a ruky mam prijemne teple dokonca aj v zimnych mesiacoch bez rukavic . cafte

mjanik

starec-tvoj problém je riešiteľný akupunktúrou,treba posilniť tvorenie tepeľnej energie a tým sa prehreje celé telo

starec - 88-

mám problémy so studenými nohami = najmú v noci maprebúdza pocit mučivo ľadových nôh, to mi nšdovoľuje riadne spať, v podstate sa musím venovať buď pochodovaniu po byte - spoň pol hodiny alebo sa poriadne niečoho najesť, aj ked je hneď dávno po polnoci; najesť hovorím, nie len tak čosi malé "zobnúť"; po dobrom jedle akoby telo malo dosť paliva na utvorenie dostatočného množstva vnútorného tepla. Ak to neurobim, nezaberú ani prášky na podporu spania. Trpím tým tým dobrých 30 -40 rokov a ako prichádzajú vyššie a vyššie roky, situácia sa zhoršuje, takže sa už začínam báť prichídzajúcich nocí a povinnosti (potreby) - ísť spať. Čo robiť??? poraďte - vďaka. starec 88

ShaulaThalit

Ahojte. Ja mám problémy so srdcom a takisto trpím studenými rukami, teda...skôr, večne studenými rukami. Nech je akokoľvek teplo doma, mám neuveriteľne ľadové. Nohy mám v dvoch vrstvách teplých ponožiek...
Ak máte problémy so srdcom, a takéto problémy, je to preto, že máte zlé prekrvenie...a pravdepodobne problémy s cievami.