Porod doma

lenulik:)

no tak to nemam ani ja odvahu.radsej pekne v nemocnici nech uz doma nato nemyslim a a nemam to stale pred ocami.lebo tej bolesti sa fakt bojim..uff

jablonkaa

no ano, lenulik, nase babicky rodili doma, ale porodna umrtnost deti bola neumerne vyssia oproti sucasnosti. a jednym z hlavnych dovodov je aj rychlost, akou sa poskytne urgentna starostlivost matke aj dietatu.
ja som uz pisala - mala som chvalabohu dva lahke porody, ale nemala by som odvahu rodit doma.

lenulik:)

tak ja vam poviem ze neviem ci by som s aodhodlala na porod doma aj ked s porodnou babou.ja neviem.mne to pride take nebezpecne ale to je len moj pocit.ved nase babicky rodili doma v jednej izbe kde sa jedlo spalo a robila sa prkaticky vsetko.a to rodila len za takou bielou pletnou ktora oddelovala postel od ostatneho pristeoru v izbe..:)a prezili to.ja by som aj tak radsej rodila v nemocnici.tak hladam nejaku sukromnu :)

dd

simca, porod doma - o tom som tu na slovensku pocula akurat tak v pripade, ze mamicka nestihla do porodnice, alebo ze odrodila tajne doma, lebo nikomu nepovedala, ze je tehotna..ale citala som kedysi v casopise, ze tusim v holandsku je taka "porodna baba", ktora odrodi matku doma a pomaha mamicke uz niekolko tyzdnov pred porodom so vsetkymi pripravami a aj pocas sestonedelia, kym si mamicka s babatkom zvyknu na vsetko..takze keby take nieco bolo mozne u nas, hned to beriem! :) no hold smola..este sme tak daleko nedospeli..

lenulik:)

prepac simca ze sa to tu takto zvrhlo ale nemozme zato.jablonkaa ma pravdu porod doma nie je povoleny iba ak yb si nestihla ist do nemocnice.a ty chces rodit doma?????

jablonkaa

simca, nepisala si konkretnejsie, co ta zaujima, ale zhrniem ti to - porod doma na Slovensku nie je mozny. jedine v pripade, ak by si nestihla do nemocnice.
neviem ci si citala tie prve prispevky, tie sa tykali tvojej otazky, potom sa to tu uz zvrhlo :-)

lenulik:)

fiiiha to fakt?a co take pisala?uz bola jedna taka co nam robila zle.asi by som tu aj mala prestat pisat ked niekomu vadim :( :(

mirka 23

Lenulik, buď rada, že si tu prišla až teraz, jeden človek tu písal fakt hnusné veci, našťastie sa to dalo preč.