cen u zubarov

Diamondmia

ahojte, tiez zijem v zahranici 10 rokov a chcela som si dat preventivne opravit ako samoplatca u vraj super odbornika a hadajte kolko mi vypocital zubar za cele usta. 320 tisic Sk a to som mu uz 15 Sk zaplatila za nejake biele plomby vraj dovazane z Belgicka. tlacil na mna tak akoby som mala zomriet, alebo prist o vsetky zuby. Najlepsie na tom je,ze nejam ani paradentozu, ani nijaky iny vazny problem. Dovodom jeho naliehania boli velke amalganove plomby dane v roku 2001. Zuby mam pravidelne cistene kazdy pol roka ako mi moja poistovna v USA hradi. Mam obycajnu zubarku a chcela som niekoho kvalitnejsieho. Ale tie ceny su horsie ako pre celebrity alebo bohacov pracujucich a zarabajucich minimalne nad 150 tisic dolarov na rok. Napiste mi vas nazor, ci som urobila chybu, ze som sa po jeho tyzdnovom naliehani priznala, ze zijem v cudzine s priemernym platom statneho zamestnaca?

majka_

ja som z Presova a tu cenu, ktoru som napisala, som zaplatila zubarovi minuleho roku sa mi zda (ja ci brasko platil u neho - uz neviem - chodime k tomu istemu zubarovi). ja sa pamatam, ze som raz bola pred 4-5 rokmi u dentalnej sukromnej hygienicky a ta mi za rontgen, 4 medzizubne kefky a prelestenie zubov zaratala 750 sk asi. Tak sa mi to zdalo prehnane dost, lebo u zubarov som vtedy platila tak 200 sk za rontgen aj vsetko ostatne dokopy. a bola som tam vseho vsudy asi 15 minut.

joni_

rentgen?? to mi robili len pri vyberani toho nervu, aby som upresnila tu injekciu mi ponukli ale zvladla som bez nej
a za dentalnu hygienu som skoro odpadla ked som zisla z kresla - dali mi dole zubny kamen a cimsi prelestili zuby a ze 600 Sk

lenuskaa

joni, ved pisem, ze slovenski zubari su masiari:) Ja mam preventivku dvakrat rocne a pri kazdej mi hygienistka dve hodiny cisti zuby, lezim pri tom...A predpokladam, ze ani rontgen sa nerobi pravidelne na Slovensku.

joni_

no ja som este injekciu nikdy nemala, aj nerv mi vyberali bez nej
tym cenam fakt nerozumiem, co vlastne hradi poistovna?? na kazdych dverach je totiz napis "kto nema preventivnu prehliadku tak si vseto hradi sam" ha ha, sak mam preventivku a aj tak platim strasne moc, ten napis mi pride ako dobry vtip

lenuskaa

kikulka, na Slovensku su vacsinou zubari ako masiari, tu ti bez injekcie nikto nic vrtat nebude, chcu, aby pacient mal komfort a nezazaloval ich:))) Manzel bol nedavno vybrat nerv, ci ako sa to po slovensky vola, zubar mu na druhy den volal, ako sa ma, ci ho to neboli a tak. Tu je to spravanie zo strany lekarov trochu ine, lebo zdravotna poistka tu nie je povinna, tak si vazia pacientov.

barbinka

tak ja som z BA a zubára mám na Bezručovej a som s ním spokojná. ako neviem ako to je s tou poisťovňou, ale tiež som bola prekvapená, keď mi povedal cenu za bielu plombu, že 270,-Sk.
lenusska: a ja som ich tiež nemala prerezané, ale mám problémy s kĺbom, tak museli ísť vonka. a teraz ma čaká strojček.

aduliena

Ja platím za klasické plomby od 150 sk vyššie, závisí to od veľkosti, koľko materiálu sa spotrebuje. Biele plomby sú od 300sk vyššie, za injekciu platievam 100sk.

ivuskadd

ja tiež platim u zubar za plomby od 900 vyššie....tých 250, je asi u zubara ako doplatok k poistovni, ale v BA dobri zubari uz dlhe roky na poistovnu vobec nerobia

kikulka

tak ja platim za vložku 600, za malu plombu 900,stredne velku 1000 a velku 1100 a injekciu som ešte v živote nemala