co ak otehotniem????????????????:(:(:(:(:(:(

Príspevok v téme: co ak otehotniem????????????????:(:(:(:(:(:(
janulienocinka

ahojte ja viem pomyslite si terza ze co zasa za mlada trapna hlupana tu zasa pise viem ze som spravila chybu ale uz to nezmenim len neviem ako dalej...
bolo to vlastne tak s kamaratom sme isli ako bezne vonku zacali sme sa dotykat a naraz ani neviem ako a veci z nas boli prec a uz sme isli na ostro..to som bola akurat18den od zac. predoslej M..on nevie vlastne ci sa mu to podarilo alebo nie..ale tak na druhy den by bolo otrasne blbo proste ako nikdy..taky hnusny pocit...myslite si ze budem vtom?:( dfakujem hzay nzory a rady

mysliet treba dopredu!

Za to, ze mala nechraneny sex si ju premna zamna podaj...pretoze to by bolo viac "opravnene" ako niekoho znosit za interupciu...teda podla mna...pretoze to je HLAVNA pricina, preco ma tento problem. Keby dievca malo tolko rozumu, tak teraz to tu nemusime riesit a bodka! Je mi jej uprimne luto a preto som si ju takto "podala" aby som to do jej hlavy aspon takto dostala...pretoze veci typu" vsetko sa napravi" "neboj moja, vyriesi sa" a co ja viem, su jej hovno platne! Dufam ze tehotna nebude, vsak je to ocividne z jej pisania ze ma velky strach a mne je jej fakt velmi velmi luto, a preto som ju takto znosila.

Moniqa, ale prepac ze som sa vyburila aj na tebe, mohla som to aj miernejsie napisat, ale dost ma to nastvalo s tou interupciou, pretoze ja si myslim ze je to vec jednotlivca, nie spolocnosti. Ano, je to ine ked si dieta niekto nenecha kvoli banalnym dovodom, ale malolete kocky, alebo take co sa ani sami o seba nevedia postarat a nikoho nemaju kto by im pomohl, ci nemaju financie a tak, to je uz ine...proste za kazdym potratom je nejaky pribeh...
To s tym mesacnym, to som inak nevedela, iste mas pravdu, ale chapes co ti hovorim, jedineho koho to bude srat (ak vobec) bude aj tak ta, co ho dala na potrat, pretoze to babatko nic neciti, neplace, "nezije" rozumies...radsej mu "ublizit" kym ho to este neboli.

moniqa87

btw "Dieta v prvom mesiaci sa bytostou neda ani nazvat, je to iba bunka"
... ta bunka obsahuje uz vsetky geneticke informacie o danom novovzniknutom jedincovy, jeho charakter, ba dokonca aj nadania...
ked som bola 15 rocna zaba a nic z biologie hlavne o potratoch som nevedela, tak som to dokonca aj uznavala, no cim viac som sa dozvedala tym viac som bola proti...
inak nenadavala som jej, ty si ju vo svojom prispevku omoc viac pourazal

moniqa87

mysliet treba dopredu!: no comment....
vyjadrujem len svoj postoj k takemu konaniu, nevyjadrujem sa vulgarne, aky mas problem? podla mna je to hlupost, k sexu a moznemu tehotenstvu treba pristupovat so zodpovednostou a aj moznym rizikom... iba moj nazor... ved nemusis pisat siahodlhe komentare, co na tom, proste interrupciu neuznavam.

mysliet treba dopredu!

moniqa87 "alebo budes hlupa a pojdes na umely potrat" to mas co za sproste poznamky a osocovania? Ja si nemyslim ze ten kto sa tak rozhodne musi byt zasadne hlupy! Ano, nezodpovedny ano, ked sa nechala zamerne nabuchat ako tuto dana slecna, ktora nema tolko rozumu ze bez ochrany sa neda pretiahnut, ze?! Ale nemusis jej nadavat do sprostani ak by sa rozhodla pre potrat...je to uplne prirodzena vec, horsie je ked si dieta necha niekto taky, kto sa on potom nestara, alebo ho po narodeni hodi do kosa! Dieta v prvom mesiaci sa bytostou neda ani nazvat, je to iba bunka, tak vsetcia ti zakomplexovani priblbi zastavaci nazorov, ktori tapetuju tie blbe plagaty by si toto mali uvedomit! Neublizis tym tomu "babatku" ked o sebe ani nevie! Stale je lepsi potrat ako hore spomenute veci! Je to zodpovednejsi pristup pre toho kto sa o to decko nevie postarat, je primlade, nema financie, partnera, skusenosti, a co ja viem...A to nezastavam ten nazor preto zeby som sa sama rozhodla pre potrat, lebo to NIE! Nikdy sa mi to nestalo, kedze dopredu rozmyslam, ale moze sa to stat aj takemu ktory to v plane nemal, a stalo sa to nahodou.

A ty dievca, pre krista svateho! Naozaj mas kolko rokov?! Tiez som zvedava! To ti matka, kamaratky, v skole nehovorili ako sa chranit?! Ako sa mozes nechat pretiahnut len tak bez ochrany?! AKO?! Takychto ludi nikdy nepochopim...tehotenstvo je jedna vec, a druha pohlavne choroby, je ich PLNO...a nechod na mna s tym ze on nema a je taky a taky, lebo trt vies o jeho sexualnom zivote, pokial ma viac takych jednorazoviek ako ty...a ani nemusi vediet ze nieco ma, takze sa modli aj pre toto...tak dufam ze som ta teraz dostatocne poucila! Sucitim s tebou, aj preto som pouzila tieto ostrejsie slova, nepisem ti to ozaj zo zla, prajem ti vsetko dobre, a hlavne ROZUMU, zjavne ho potrebujes, ale naozaj to pisem len pre vec poucenia, a drz sa! Tehotna nebudes!

moniqa87

nie uz nic ine nie je, a stat sa moze len ze otehotnies alebo nie, ak ano, tak bud to skonci tym, ze dieta porodis, alebo samovolne potratis, alebo budes hlupa a pojdes na umely potrat, kolko mas vlastne rokov?