zdurenina v hrdle

Príspevok v téme: zdurenina v hrdle
karamelka

viete mi niekto poradit? mam od troch rokov vybrate mandle, je to uz 31 rokov. moc chora nebyvam, myslim, ze imunitu mam celkom dobru (tento rok 4 clenovia mojej rodiny prekonali sarlaach, mna jedinu to obislo) a chora som nebola ani nepamatam. za poslednych 6 tyzdnov (odkedy som prisla na sk na dovolenku) som ale bola chora dva krat - vzdy bolave hrdlo, mierne zvysena teplota, pokasliavanie, ten druhy krat to bolo dost silne, hrdlo bolelo na pravej strane, az sa mi nedalo prehltat, odisiel mi hlas, plus vsetky priznaky anginy. trvalo to cca tyzden (okrem teploty, ta bola mozno tri dni). zbadala som, ze (myslim) odvtedy mam v hrdle na pravej strane, kde ma to velmi bolelo, akoby zdureninu, vyzera to, akoby mi znova narastla mandla. citala som vselico o rakovine ale rozhodla som sa, ze tymto smerom mysliet nechcem, tak by ma moc zaujimalo, co by to mohlo byt? polyp, alebo nieco podobne?
k lekarovi skusim ist,ale kedze som momentalne na slovensku (zijem v zahranici ) a nemam poistenie, neverim, ze sa nejaky dobrovolnik najde, co ma vysetri a u nas to bude trvat taaak dlho:-( kazdopadne to skusim,len dovtedy...mala som tam troska zdurene uzliny na hrdle, ale celkove mi ta zdurenani dnu v krku nesposobuje problemy,len obcasmi zavadzia,vacsinou po jedle. nasla som si ju nahodou, lebo do hrdla sa nezvyknem pozerat,takze neviem, ci je tam skutocne len ten mesiac,alebo dlhsie. na doplnenie - mam polyp v maternici a cakam na operacu,ale moc neverim, ze by to suviselo. a este jedna otazka - mozem mat z polypu v maternici (3x4cm) zdurenu uzlinu v oblasti slabin? dakujem a velmi verim, ze sa najde niekto kto mi odpovie.

janamak

RNG...suhlasim, este stastie ze dnes su ludia ktori ponukaju aj tieto riesenia...ja som to stastie pred 12 rokmi nemala.

janamak

karamelka, tak ja som mala taku uzlinu pred 10 rokmi. no v hrdle to nebolo vidiet, dala sa nahmatat pod sankou. bola to upchata podcelustna slinna zlaza.pooperovalo sa to a je to bez nasledkov. histologia bola negativna.prajem ti ak uz nejaky problemik mas, nech je to "lahkeho"charakteru :))) drzim prsty

allickaa

karamelka bola si uz u toho lekara?
ako ti to dopadlo?
ja som si tiez na pravej strane nahmatala akoby mandlu ale mandla to nieje lebo ich mam obidve..tak neviem o co ide
mozno to je iba normalna uzlina