slobodna mamicka

kamodova.andrea

ahojte,aj ja so slobodna mamicka aj ked ma priatela z ktorym sme 2 roky zo starsim synom kedze ma 5 rokov som bola sama 2rokybolo to tazke niekedy mi zostalo 200 korun na cely tyzden pri tej materskej co dostavame preto vsetky slobodne mamicky bez akej kolvek pomci drezte sa a aj ked sa zda ze to nezvladnete pozrite sa do oci svojidetom a mate dalj chut zit

jajka

naivka, kazdy muz je iny, preto je kazdy aj inym otcom, niektori su akcnejsi, viac sa venuju rodine, niektori len praci a doma odpocivaju. ak sa s nimi da vychadzat tak obe varianty su v pohode. ak vyvolava doma konflikty a nepohodu tak to nie je dobre ani pre deti. a to nemusi ani pit. dieta sa identifikuje s obidvoma rodicmi, berie si z nich priklad ako reagovat v roznych zivotnych situaciach a casto kopiruje aj chyby svojich rodicov. byt rodicom to je ako dalsie zamestnanie. treba sa tomu venovat, samovzdelávať sa, ucit sa ako byt dietatu dobrým príkladom. dieta potrebuje v zivote muzský aj zenský element ako vzor, ak nema otca tak sa casto zblizi so strykom, dedkom ci starsim bratom, a to ma ako nahradu za otca. dobra matka urcite dokaze zabezpecit dietatu aj vychovu aj prezitie. dieta ale potrebuje aj vzor ako sa chovat vo vztahu k muzom lebo muzi su ini ako my. nie je ani dobre ked dieta visi na matke. ani ked sa matka prilis viaze na dieta. pre dieta je potrebne mat oboch rodicov, aby si mohlo brat vzory spravania medzi partnermi do svojho buduceho partnerstva. a ak je tatko technicky a kutilsky zamerany, tak sa aj vselico priucia, co mama nevie. chlapci obzvlast potrebuju otca, aby sa mali s kym identifikovat. ak chyba tak ten vzor hladaju inde. niekedy hoci aj u starsieho alebo psychicky silnejsieho kamaráta. a take vzory nemusia byt prave take po akych matka dietata tuzi.

veronika

Ahojte slobodné mamičky!
Medzi ne patrím aj ja ale nie úplne.Mám priatela ktorý sa stará o mňa a o našu 5 mesačnú dcérku...ale má jeden veľký problém.Zadĺžil sa a tak si hľadá novú prácu.Kôli tomu sa nemôže zobrať a podnájom zatial nepripadá v úvahe.
Ja žijem s rodičmi kde si s mojím otcom moc nerozumiem.Stále sa mi stará do života!Chcela by som sa osamostatniť ale moja materská na podnájom nestačí.
Chcela som sa Vás spýtať či neviete o nejakom azylovom dome pre slobodné mamičky v okolí Púchova?Som odtial.
Vopred Vám pekne ďakujem.

naivka

dakujem za vsetky povzbudenia a prianie,to potesi.dnes ked som bola v teme ticha domacnost som si uvedomila jeden rozdiel medzi zenou a muzom,ak sa teda nemylim.Muz je bojovnik,potrebuje nieco vybojovat a potom sa vratit do milovanej naruce zeny ci rodiny.niektori bojuju skutocne v boji,niektori v praci,niektori doma tym ze akoby nacas boli duchom nepritomni a co vtedy robia nevie nik len oni.zena a myslim ze je tiez bojovnicka,nepotrebuje odchadzat od muza a rodiny a znovu sa vraciat,je v nej stale pritomna.alebo to neplati o vsetkych zenach a muzoch?je to rozdiel ale je potrebny ako vzor pre dieta?tak co je ten muzsky vzor?existuje vobec muzsky alebo zensky vzor?preco sa to tak pouziva a aj v odbornej pedagogickej ci psychologickej literature?

babuš

Veľmi si vážim všetkých slobodných rodičov, ktorí sa odhodlali sami vychovávať dieťa. Viem, že je to ťažké aj pre dvoch, ak je na to niekto sám, tak klobúk dolu...
Na druhej strane, dieťa k správnemu vývoju porebuje ženský aj mužský vzor. Nemusí to však vždy byť iba otec/mama. Čiastočne ho môže nahradiť starý otec, rodinný známy, ujo, neskôr dobrý učiteľ, alebo vedúci krúžku.
Naivka, neboj, verím že lúbiš svoju dcérku a vychováš ju tak, aby jej nič a nikto nechýbal. A ktovie, možno na vás niekde za rohom už nejaký ocko čaká.

dd

podla mojho nazoru by sme slobodnych rodicov(nechcem pisat len mamicky, kedze su aj slobodni oteckovia) nemali odsudzovat, nech sa uz do tejto situacie dostali akokolvek!ja tychto ludi obdivujem, pretoze robia vsetko za dvoch(aj za toho druheho rodica, ktoreho dietatko nema).maju to o to tazsie, ze sa ho sami snazia dobre vychovat a aj sa on postarat.netvrdim, ze dokazu uplne nahradit dietatu toho chybajuceho rodica, ale robia co je v ich silach, staraju sa ako najlepsie vedia, je to nesmierne tazke..ja slobodna mamicka nie som,dcerku vychovavame s manzelom spolocne, ale verim, ze je to drina..

qqq

je to uplne primitivny clovek ktory nam ostatnym nesiaha ani len po clenky a nechapem co tu churt vypisuje ked uz pred 2-3 dnami pisala ze to tu nema uroven je to zena s IQ hojdacieho konika a velmi pochybujem o vsetkom co tu pisala je to klamstvo jedno lepsie jak druhe