Mrtvy zub s korenovou vyplnou

Príspevok v téme: Mrtvy zub s korenovou vyplnou
seko

Zdravim,
mam jeden zub v ktorom mi robil zubar korenovu vypln a ten zub ma teraz kus boli ked donho tuknem alebo ked pijem/jem nieco teple alebo studene, ale len tak slbo ma boli. Isiel som k zubarovi a hend zacal s tym ci to neni vedlajsi zub ktory citim, no mne sa zda ze to je ten s korenovou vyplnou. Tak zobral nieco studene a prilozil to k tomu vedlajsiemu zubu a ked to uz tam drzal po chvilku som zacitil bolest. Potom prilozil to k tomu zubu s kor. vyplnou a tam som to kus tiez citil. Potom povedal ze to bude ta 2-ka zub. Ale to je ktory ???

panča

zuby sa ratahu z predu do zadu(smerom dnu do ustnej dutiny). Jednotky su zuby, ktore mas vpredu v ustach-su to ploche zuby(cize mas dve horne a dve dolne jednotky), hned vedla mas dvojky,potom idu trojky -su to ocne zuby (to su take tie spicaky), potom 4,5,6,7 a ak uz mas aj zuby mudrosti, tak to su osmicky .8x4 je 32 (8 zubov hore vpravo, 8 zubov hore vlavo, 8 zubov dolu vpravo, 8 zubov dolu vlavo).
No a ked ti robi problemy zub 2 a nemas tam kaz, mozno to bude odhalenym keckom alebo poskodenou zubnou sklovinou. Skus si kupit zubnu pastu na citlile zuby (Sensodine, zeleny Elmex)-mozno to zaberie

joni_

ked mas korenovu vypln to znamena ze z toho zuba je vytiahnuty nerv takze by uz nemal boliet, je mozne ze je to aj vedlajsi zub, teda aspom ja nikdy presne neviem ktory zub ma boli, tiez sa mi niekedy zda ze iny ako si mysli zubarka ale ked mi to spravi tam kde to ona vidi tak to prestane boliet, tak neviem??