Blana pod jazykom

Príspevok v téme: Blana pod jazykom
rekalmer

Zubar mi povedal zeby mi trebalo perezat blanu pod jazykom, lebo ze mi obnazuje zubne krcky, lebo je velmi zrastena. Je to bolestive ?? A ma to nejake nevyhody ? Neviem dobre vyslovit hlasku R a ked som bol niekedy u logopeda tiez nieco vravel o tej blane, ale to som bol velmi maly este tak sa nepamatam uz vlemi...

kratkyjazyk:d

Dobry deň,mam 18 rokov.Zda sa mi ,ze mam taku mensiu rečovu vadu,ked vyslovujem písmenka R,S,tak sa mi tažko vyslovuju a nemozem moc vyplaziť jazyk:(.Ked som bol malý tak mi podrezavali tuto blanu,ale stale ju mam taku zastenú.Mam problem aj pri bozkavaní s priatelkou,ked sa bozkavame tak ma to boli aj je to neprijemne ked nemozem moc vyplaziť jazyk:(...dalaby sa tato blanka este prerezat ak ano tak,na akych oddeleniac to vykonavaju.Zlepsí sa mi este aj reč?

ke_boyz

cafko...mam 18r...a mam aj ja problem s hlaskou R...mam tiez tak trosku zrastenu blanu ale mama mi ju nedala prerezat ked som bol maly...myslite si ze teraz v tomto veku po prerezani mozem mat lepsiu vyslovnost R?

vecernica

daju ti lokal anestezu nic nebudes citit.,a po tom to bude boliet minimalne ako po vytrhnuti zubu aj to mozno menej ,ale nebudes moct rozpravat par dni.ale stoji to za to.

greetka

daj si to urobiť,neviem,možno to prospeje aj zubom,ale reči celkom určite..ja som to dala urobiť synovi,ked bol malý,a rozhodne sa mu reč zlepšila..vyšlo len troška krvičky ani mu to nijako neumrtvili...držím palce..hlavne sa neboj.