BMI je blbost!

moni4441

lahke a tažke kosti--medzi nimi je len malý priemer....ja mam normalnu hmotnosť ale vyzeram že mam 100 kg bmi mi hovotí že mi netreba chudnuť ale rodina mi hovorý pravy opak.....čomu mám veriť!!!!!!

jarka43

BMI je nepresné. Po diétach a znovapribraniach si bez svalov, takže tuku je veľa a človek je ľahší. Táto kalkulačka povie viac:
-odkaz odstránený-

martaxy

aj pre mna je BMI zahadou:) zda sa mi, ze pri urcovani jednotlivych kategorii boli tvorcovia tejto metody velmi zhovievavi. normalna vaha je sice vaha, ktora je tak akurat, ale nie kazdy, kto sa v tychto hodnotach pohybuje, ma aj pocit, ze jeho vaha je OK:)

yyyyy

bola som v lekarni, a tam je taky pristroj na meranie cholesterolu, krvneho tlaku, mnozstva tuku a takisto aj BMI.. vazim 60kg a vyslo mi ze 21,5% z toho je tuk! hranice normalneho mnozstva tuku je 14%-22% .. ale zato BMI mam OK.. v strede.. takze podla mna toto BMI v poriadku nie je, pretoze 15kg tuku a ostatok hmotnosti kosti, svaly, atd teda ok nie je.. ak by som schudla tych 10kg, urcite by som stratila aj tuk, aj svalstvo, a percento toho tuku by som mala OK, ale BMI by ukazovalo podvahu... ale moj nazor je, ze podiel tuku a svalovej hmoty je dolezitejsi ako vztah medzi hmotnostou a vyskou cloveka :)

xxxx

Mne hovoria ze mam povahu. A bmi mam tesne pod hranicu. Moja teta(som po nej) Kazdy by jej typoval nadvahu ale ma 56kg. Tu ide asi myslim aj o tazke kosti. Ich huste zlozenie. a svalstvo. Niekto ma vela tuku a ma len 100kg. Niekto je chudsi a tiez ma 100kg ale ma svaly. Mohli by dat do kalkulacky aj ine miery(obvody,dlzky,hrubku tuku na bruchu)
Podla starej zdravovedy zo 60 rokov(tam bol taky graf) mi to vychadza inak. Vtedy bola asi ina norma. Kedysi boliv mode velke boky. V somalsku by som bol tucny.

jajka

BMI bol vytvoreny na zdravotne ucely, nie esteticke...a navyse to vytvorili v amerike alebo v anglicku, kde nie su take stihle zeny ako na slovensku bezne. keby to vytvorili v japonsku tak by tie co teraz maju podvahu boli zrejme tak akurat :)