MATURITA 2009

Príspevok v téme: MATURITA 2009
žuli

čauky lidi, chcela by som sa vás spýtať na jednu vec. Tí ktorí máte deti skolopovinné, alebo aj vy budúci maturanti, popr ľudia ktorý majú so školstvom čo to do činenia, ste už určite počuli a novom školskom zákone. okrem iného sa tam upravujú aj maturity. tento nový škoský zákon mi DOVOĽUJE maturovat LEN z jedného cudzieho jazyka, čo ma vzhľadom na to že chodím na jazykový gympel dosť pobúrilo, keďže som chcela od prvého ročníka maturovať z AJ aj NJ a tak som na sebe drela aby som vedele čo najviac. no a teraz hopla, musím si vybrať niečo čo ma nezaujíma. Avšak babka, je učitelka na gymnáziu v Žiline, a tá mi vravela že tento zákon platí až od minuloročných druhákov a prvákov, čiže mňa by sa týkať nemal. tak som si výdýchla. no a dnes, surfujem internetom a narazila som na termíny písomnych matúr. angličtina, nemčina, francúzština, španielčina, ruština taliančina- všetko v jeden deň - 18.3.2009. tak sakra ako to je? a ešte by ma zaujímalo ktorý blbem mi doslova ZAKAZUJE maturovať z dvoch jazykov. viete mrzí ma to, lebo mňa take veci ako geo, dej, fyz, mat vážne nebaví, a myslím že sa to týka viacerých študentov...

hmmmmmm

fuuuuuuuuha ja som minulorocna druhacka idem do tretieho neviem ci sa ma to teda tyka...ja idem nastastie ine veci ako jazyky studovat ale mojich spoluziakov to asi velmi nepotesi kedze chceli ist na prekladatelstvo a podobne zalezitosti.teba by sa to asi vazne tykat nemalo ved to by bola blbost