Zodratá zubná sklovina

Danielle24

rybicka:
ja som si kupila tuto zub. pastu priamo v ich predajni - Profimed.. ale, uz som ti napisala ich stranku . www.profimed.eu. Tam najdes aj viacej druhov tychto past. Ja si chcem najnovsie kupit aj nocnu Biorepair night, pretoze mamina mi povedala, ake mam pekne biele zuby, co ma dost potesilo.A to ju pouzivam zatial len tyzden a pol. Mozno sa ti ta cena bude zdat predrazena (2-krat tolko co Elmexka), ale ver mi, oplati sa . Je to 100 ml balenie a staci jej fakt malicko.. Vlastne, ja ani nemozem len tak hocijaku zub. pastu, aspon nie tie, kde su sulfaty, aby dobre penili, pretoze sa mi po tom robia neskutocne hrce a afty v ustach a dost ma to potom boli...

vsevedka

Biorepair je fakt vynikajuca zubna pasta, predava sa v dvoch verziach: Biorepair Plus Total protection alebo Biorepair Plus Sensitivity control. Obe su dobre, ale myslim, ze kto ma problemy so sklovinou a citlivostou zubov, pre toho je vhodnejsia Biorepair Plus Sensitivity Control.

Podla som reklame a skusala som aj zubnu pastu Sensodyne Pronanamel whitening-absolutne nevyhovujuca pre obsah abrazivnych prvkov, ktore prave narusenej sklovine, ci obnazenym zubnym krckom vadia. S novou SENSODYNE REPAIR PROTECT, do ktorej som vkladala velke nadeje tiez nie som spokojna, tato novinka teda nic moc, to uz ak nechcete investovat do zubnej pasty Biorepair, ktora je drahsia (ale ma zase vacsi obsah 100ml) kupte overenu Elmex sensitiv, zelenu.

Danielle24

Rybicka:
odporucam zub. pastu BIOREPAIR (7,2 eur - Profimed.eu). A je fakt dobraa ! Je bez flouru, ucinnu latku predstavuju ionty zinku a hydroxyapatit. Krasne opravuje sklovinu. Este lepsia ako Elmexka, i ked, aj tu mam rada :) ale na Biorepair sa "nechyta"..

RNG

Ked som hovoril o slabej remineralizacii, nemyslel som ze je to marne, len ze to trva hrozne dlho.
Vyberom zubnych past sa meni aj probioticka flora v ustach, alkalizujuce zubne pasty, tj tie co obsahuju napr sodu bikarbonu znizia pocty roznych skodlivych mikrobov v ustach a zaroven znizia eroziu kyselinami, co sa tvoria kvasenim a bakterialnoiu cinnostou v ustach zo zvyskov jedla,
ale zvysia remineralizaciu zubov.
Soda bikarbona nie je nic nove, pred dnesnymi zubnymi pastami sa pouzival v minulom storoci na cistenie zubov zubny prasok a to bola spravidla jemne mleta soda bikarbona.

rybicka

RNG,
V mojom pripade hovorim z vlastnej skusenosti, nie "z hladiska dnesnych vedomosti" a vedeckych dokazov. Mna ta teoria o remineralizacii zaujala, tak som ju vyskusala. Vedela som, ze nemam co stratit, aspon sa vyhnem dalsim chemikaliam obsiahnutym v zubnej paste.
Uz asi 5 rokov nepouzivam zubnu pastu ( lebo skoro vsetky obsahuju glycerin). Namiesto toho pouzivam zdravsie alternativy. Moje zuby vyzeraju lepsie ako kedykolvek predtym. Hlavne kedysi zazltnute odkryte korienky prednych spodnych zubov su opat biele a ovela pevnejsie. Kedysi pred rokmi mi zubarka navrhovala "grafting", ale teraz to uz ziadneho zubara ani nenapadne, nie je potreba.
Je sice pravda, ze to trvalo nejaky cas, ale stalo to za to.

rybicka

digestor,
Tak to je dobre, ze na Slovensku sa fluor nepridava do vody.
A v krajinach alebo jednotlivych mestach, kde sa pridava, tam nad tym ludia nemaju ziadnu kontrolu.
Takze ja sa mu snazim vyhnut aspon tam, kde sa da, v zubnej paste.

RNG

Remineralizacia zubov zo slin je velmi slaba. Tam isto remineralizacia z dnes uvedenych remineralizacnych past je malicka. Raz poskodena sklovina sa nikdy nemoze dokladne opravit takou remineralizaciou, teda aspon z hladiska dnesnych vedomosti.