Travenie

m-a

pre jessesie:aj ty?Aj ja. Som na nich úplne závislá. Môj jedálniček sa skladá asi z 50% mliečnych výrobkov, hlavne jogurty, tvrdé syry a tvaroh, aj mlieko milujem. Občas ma potom bolí brucho, keď zjem tak 250 gramov syru na posedenie a leží mi akoby v žalúdku

mira

Máš pomalé trávenie ? Neviem, ak to myslíš. Málo sa vyprázdňuješ, alebo máš ťažobu na žalúdku ? Ak sa málo vyprázdňuješ, potrebuješ potraviny s vlákninou, nerafinované.
Ak máš ťažobu na žalúdku, tam sa zráža kazein, bielkovina z mlieka, tá zrazenina tam dlho stojí a zaťažuje. Voľ ľahšie stráviteľné bielkoviny, napr. zo strukovín a nejedz ich veľké množstvo. Kvasené zeleniny dodajú potrebné enzýmy na uľahčenie trávenia. Dobre prežuj každé sústo, v slinách sú enzýmy na trávenie obilnín a škrobu, enzýmy sú i v kvalitnej sojovej omáčke /shoyu, kikkoman, tamari/ alebo sojovej paste.

narcisova:-)

jessesie: v kazdom vacsom obchode s potravinami..hladaj tam niekde medzi slnecnicovymi semienkami, psenicnymi klickami, cicerom, sojou,...

RNG

enzymi sa znicia zahriatim uz cez 55 stupnov celzia. Konzervy sa sterilizuju pri 90 stupnov celzia a viac.
Cize konzerva nemoze obsahovat enzymi.
Lanove semeno nie je laxativne, len dodava plno p[otrebnej rozpustnej a nerozpustnej vlakniny a lanoveho oleja, co pomoze peristaltike a "vymasti" creva.
Ale nejedna sa o laxativum, tj drazdidlo