TEST

jablonkaa

no hlavne teda, test sa robi, ak nepride menstruacia nacas. ak budes mat normalne menstruaciu, nema zmysel robit si tehotensky test.

Petuska

Cize budem mat styk pocas plodnych dni a menzes by som mala dostat tretieho, tak ten test si mam spravit v prvy den menstruacie cize tiez toho tretieho?

jablonkaa

ano, je to orientacne. zavisi od tvojej ovulacie, casu, kedy skutocne prebehne, a od zivotaschopnosti partnerovych spermii.
co sa tyka tehotenskeho testu, je uplne jedno aky pouzijes, ale nepouzivaj ho skor, ako je termin nasledujucej menstruacie. hladina hormonu hCG je na uplnom zaciatku prilis nizka a test by sa ti mohol aj v pripade gravidity javit ako falosne negativny.

Petuska

Oprava! Menzes som dostala siesteho, cize strnasty den od toho dna je dvadsiateho. Teoreticky mam plodne dni od sedemnasteho do dvadsiateho piateho dna?

jablonkaa

aha, tak prepac, mne to pripadalo ako stresovanie z nechceneho mozneho otehotnenia.... :-))
tak vo vseobecnosti, ak mavas 28 dnovy cyklus. ovulacia prebehne cca na 14, den cyklu, t.j. 14. den od prveho dna menstruacie. plodna si ale cca 3 dni pred a 5 dni po tomto dni. ak chces zistit presne, kedy ti prebieha ovulacia, meraj si bazalnu teplotu, pred ovulaciou bude cca 36,5°C, od ovulacie do nasledujuce menstruacie cca 37°C.

Petuska

Ale ja by som naopak chcela otehotniet. Len neviem ako si mam vypocitat plodne a neplodne dni? Menzes mavam celkom pravidelny..

jablonkaa

den pred menstruaciou? a tu menstruaciu si riadne dostala? tak to nie, tehotna nie si. ovulacia uz prebehla cca dva tyzdne pred pohlavnym stykom a kedze sa vajicko vtedy neoplodnilo, sliznica maternice sa uz zacala odlucovat s menstruacnou krvou.
treba vsak byt nabuduce opatrny a nerobit taketo dobrodruzne vypravy, ak nechces este otehotniet.