KTO BOL NA LAPAROSKOPIU???

schia

Ja som mala laparo robené minulý rok v máji.Bolo podozrenie na endometriózu bolieval ma hrozne ľavý vaječník a mávala som hrozné kŕče už aj mimo menštruácie.Laparo endometriózu nepotvrdilo-nenašli nič.Hrozne som sa bála,hlavne narkózy-niektorí ju vraj zle znášajú-vracajú.Potom som dostala jednu dobrú radu,pri narkóze treba zostať pokojná a plytko - pokojne dýchať len nosom!Samozrejme záleží aj koľko hodín je človek mimo!Operácia prebehla v poriadku o 14.00h.ma priviezli na izbu a večer som už behala,donútilo ma čuranie:)nedokázala som sa uvoľniť na posteli,nešlo to.Po lapare som mala nafučané brucho,je to dôsledok vzduchu,ktorý sa dostane do brušnej dutiny počas operácie.Brucho "klesalo"cca 3-4týždne.Jazvy sa zahojili rýchlo,len pri pupku mi sfušovali rez tak tam zostala väčšia jazvička ako mala.Tak toľko :)

jancecka

bola som na sono, mám jednu malú cystu ale na laparoskopiu idem preto, lebo nie všetky cysty a zrasty sú vidieť na sone, a pokiaľ mi nejaké zrasty nájdu aj mi ich hned pri laparoskopii odstránia,inak aj sestra tak ide a na sone jej nič nenašli,obávam sa toho veľmi,neviem prečo D:

martina25

Moja sestra aj teta boli na zákroku. Obidve tam boli 3 dni. Sestra to znášala veľmi dobre, teta zase po zákroku zvracala. Ale u každého je to indviduálne Jazvy sa pekne hojili a sú malo viditeľné. Takže ničoho sa neobávaj.

pusate

a ak nie tak ťa dopichajú zbytočne??? a na sono si bola? ved tam by sa mali dať zistiť zrasty,mne tie žlčové kamene našli na sono až potom som šla na zákrok,ked si boli fakt istý že tam sú...

jancecka

no super D: ja idem na laparoskopiu ani vlastne neviem prečo, idú mi pozrieť či nemám zrasty a ak hej, tak mi ich aj hneď odstránia D:

pusate

a na čo tam ideš???ja som bola pred 2ma rokmi na laparoskopii žlčníka(vybrali mi ho) pred operáciou som bola 2týždne na deckom,ale na chirurgii ma už 5 dní po operácii pustili,ale dosť to bolelo,kým tam bola ešte drenáž a potom tie rany sa mi hojili cca mesiac... po 2týždňoch od prepustenia mi až vybrali stehy a mesiac som sa potom nesmela namáhať a asi do vtedy to aj bolelo ale bolesť bola slabá už za týždeň som mohla normálne chodiť,iba spať na boku som pre bolesti nemohla tak 3týždne a do teraz mám na bruchu také tri bodky,vidno to už slabo ale dlho sa to hojilo cca mesiac som tam mala chrasty a kým mi nevybrali stehy som to nesmela namočiť a musela som to mať prelepené. dlho to bolo dosť škaredé aj ked tie chrasty už odpadli,ono to aj hnisalo aj kadečo svrbelo ech

jancecka

mne nejde o to koľko budem potom doma z práce, ale či sa môžem opalovať, neostala kamoške nepekná jazva? mňa ešte nikdy na nič neoperovali, nemusí byť trebárs prvé dni jazva niečím prelepená?

radana

Jancecka,moja kamoska bola zhruba pred mesiacom na laparoskopii-v nemocnici bola dokopy s predoperacnymi 3 dni,po operacii sa trosku stazovala na bolest,postavila sa na nohy na druhy den po laparoskopii.Doma vypisana bola dokopy dva tyzdne..

jancecka

Tak položím moje otázky:

- koľko ste boli hospitalizovaní?
- bolelo to po operácii? myslím ta jazva
- bola moc viditeľná? nebolo to vidieť? mám ísť zrovna stanovať po laparoskopii a tam sa chcem opalovať