Prečo nespím?

Príspevok v téme: Prečo nespím?
kaja25

Ahojte, poradte mi prosim. Vyse dvoch tyzdnov nemozem poriadne spavat. Nechapem vsak preco?! Medzi polnocou a jednou si lahnem hrozne unavena, ze ledva vidim, no v posteli nezaspim hned, ako bolo u mna bezne, ale po chvili sa dokonca tak preberiem, ze s pravidelnostou do tej stvrtej sa len nudim a rozmyslam nad kadejakymi sprostostami- nicim podstatnym. Nechapem co sa stalo, mam prazdniny a trochu naruseny bezny system, ale ani cez rok nechodim spavat skoro, akurat ze skor vstavm. Teraz sa aj nutim skor vstat a spavam zhruba tych 5-6 hodin, rano je to tazke, no cez som paradoxne ako rybyka a v noci tiez. Ja to nechapem co sa mi porobilo, ked predtym som spavala ako zarezana hned po zalahnuti. Co mam robit? Dik

ferena

RNG pisete nasledujuce citujem : "Je tiez pomerne silny adaptogen. Na ukludnenie specialne sa nespomina."

Sami sebe oporujete. Ked poznate vyznam slova ADAPTOGEN. Alebo ked viete na co sa pouzivaju adaptogenne rastliny tak toto nenapisete.

ADAPTOGENNE rastliny reguluju nervovy system, posobia bud povzbudzujuco alebo upokojujuco. Zdravotnym benefitom tohto vsetkeho je, ze zvysuju schopnost organizmu odolat stresu a psychickej zatazi. A je vseobecne zname, ze su dobre proti nespavosti

kaja25

Ahojte, dakujem Vam vsetkym za rada i oporu. Na vikned som zmenila prostredie, vyrazne som zatazila svoj organizmus, tak som spanok sa vratil a ja som dve noci spala ako zarezana. Uvidim co bude po navrate, ale spravila som trochu poriadok aj v hlave a snad to zotrva. Este raz Vam vsetkym dakujem. Kaja

RNG

Gynostemma pentaphyllum alebo cinsky jiaogulan, popinava rastlina z celade tekvicovitych(cucurbitae), casto pouzivana v tradicnej cinskej medicine, posilnuje cinnost srdca, obsahuje viacero silnych antioxidantov a cistiacich saponinov. Je tiez pomerne silny adaptogen. Na ukludnenie specialne sa nespomina.
Na spanok su hormon Melatonin, St Johns Wort(proti vychytu serotoniny a norpinephrinu), Sam -e =ukludnovac, kava-kava,GABA=upokojovac, vitaminy skupiny B(stress-B) to iste a hromada uspavacich bylin, ako valerian, medovka, passiflora,harmancek, chmel...

mato333

Presne tento problem som mal, doktorka mi poradila medovkovy caj nezabral, potom som bol aj na psychiatrii kde mi predpisali lieky Stilnox a divili sa ze ani to nezabralo, teraz pijem caj z "Gynostemma pentaphyllum" a konecne je to OK

usiko

ja nespim tak tyzden dva pred menzesom, vtedy som cula aj v noci, prebudzam sa a tak....ked pride menzes, tak vsio OK

washita

Kaja myslim si, ze pomoze anizovy caj, alebo medovkovy caj alebo anizove kvapky jednu pol. lyzicu. Potm budete spat ako v bavlnke. Vsetko zasa bude v poriadku. Vela stastia.

kaja25

No povedala by som, ze skor by len chcelo, lebo ja sa tym nasilu odmietam zapodievat, aj tak by som na nic neprisla. Poziadala som ho, aby sa mi viac neozyval. Urobil to a tak vlastne neviem ani jeho reakciu. No utrasie sa to po mesiaci, ked sa opat v praci stretneme. To ja teraz akoze mesiac spavat nebudem? No pekne, si ani nezasluzi tolku obetu :-)A to ze zaspat nedokazem od unavy je fakt. To ma ide vtedy rozhodit, ale to je skor u mna po psychickofyzickej unave. Toto je v podstate pohodicka, len si sedim na zadku a pisem, bud rucne alebo na pc, ale asi zacnem rovnaky protest ako ty..hm, len neviem ci najdem na mesiac tolko roboty ;-)

noonaa

vidis,toto,co pises,ti urcite beha hlavou,ked nemozes zaspat :)) takze si si sama odpovedala,ze vlasten mas taky trochu nepokoj,lebo co ak...a co povie...a co bude... neboj,to sa utrasie...inak,dnes som si zhodou okolnosti aj ja robila test tehu,bo som grckalo,kramik 2 dni a slabulinke,zle mi je...ale nic,to je asi teplom... inak,na pc dost pracujem aj ja...a da to zabrat,niekedy som taka unavena,ze fakt ani nemozem zaspat...paradox,ale je to tak

kaja25

No ist von s priatelmi je problem, lebo som u rodicov, kde roky nezijem a navyse som aj v byte teraz sama. Cele dni len pracujem na PC, no uz ho aspon po tej desiatej vypnem a kukam telku, lebo ma to asi este viac rozbijalo. No ta zmena az tak stastna nie je, ale nutna, lebo sme boli vo vztahu traja. Lubim ho, ale musela som to spravit, lebo on to asi nedokazal, mal rad zrejme obe. Spravila som to vsak cez sms a tak som mozno aj v neistote, co bude ked sa stretneme, lebo teraz sme obaja este mesiac po dovolenkach a bojim sa, aby sa nam to nevratilo, lebo nikdy sme to nezvladli, i ked ja teraz tvrdim, ze uz to nedovolim. No neviem...zakazovala som si aj lasku k nemu a just ma to dostalo....Ozaj a tehotenstvo by mi to snad neurobilo? Posl. menstuaciu som mala, ale to v nasej rodine nie je zaruka, ale nemala by som, len mi to tak napadlo....

noonaa

no,asi moze...elbo je to zmena,aj pozitivna zmena ti berie spanok:) lebo sa tesis...ved aj ked sme cerstvo zalaskovane,tak nezazmurime oka...anjhorsie na nespanku je to,ze cim viac nespis,tym viac rozmyslas a pak nemozes spat uz vobec,a ked si lihas,zase myslis na to,ze asi nezaspis....taky kolotoc psychologicky je to....si pamatam,ze som raz protestne v noci upratovala, zdobila stromcek, piekla....ako sibnuta,som si povedala,ze aspon vyuzijem cas,lebo som vobec necitila unavu...po tyzdni ma to preslo :))) tak to skus brat pozitivne :) niecim sa zabavaj, citaj,alebo chod von s kamosmi...