Gynostemma pentaphyllum

RNG

inac astragalus som pouzil proti virusom,
eleuthero na energiu,
Licorice ako vytazok DGL na bolesti zaludka,
rhodiolu na pozornost a energiu pri velkych zatazach v praci,
ashwagadhu na reumu a
amlu ako sucast triphaly na crevnu floru.
Budem ich zrejme muset vyskusat aj na hladinu cukru v krvi, to ma ani nenapadlo, ze by to mohlo natolko hladinu ovplyvnit.
Ale je za tym logika, takze hor sa!

RNG

Jiaogulan(gynostemma pentaphyllum) je tradicna cinska medicina pouzivana tisicrocia, je to jeden z adaptogenov, tj prostriedkov na prisposobovanie tela na rozne zmeny.Su zaroven posilnujuce.
Patria tam aj vsetky zensene,astragalus, dang shen, eleutero, maca, licorice(sladovka hladkoploda). rhodiola,schisandra,holy basil, guduci, ashwagadha, amla a huby cordyceps a rieshi.
Tieto vsetky a ich rozne kombinacie mozu pomoct pri rozlicnych zdravotnych problemoch, lebo posilnuju, cistia a prisposobuju telo na rozne problemy a zataze.

questor

ano mam cukrovku druheho typu, ale inzulin si este nepicham, drzim dietu a pijem caj z tejto rastliny a hladina cukru sa mi normalizovala

RNG

tak si to nerozkolisaj, zacni brat malicke davky, postupne velmi pomaly znizuj inzulin a postupne zvysuj davky jiaogulanu.
Ale myslim, ze v tejto teme ako aj v inych cukrovkarskych neuspiem proti presvecenym odbornikom na cukrovku,"pichacom inzulinu".
Takze sa s roho poucim aspon ja, a pravdepodobne vyskusam Jiaogulan, dosial som ho nevyskusal, snad len nedopatrenim, lebo som o nom pocul
davnejsie. Snad je to pre to, ze v mojich zdrojoch lekaraskej literatury bol spomenuty len na ine ucely a na cukrovku len ako bocna referencia.
Mozno mi nezaberie, viacere veci mi nezabrali, co niekomu zaberu, ale stoji to za pokus.
Kedze ja si nepicham inzulin, nikdy nemam cukor nizko, len normalne alebo vysoko.Moja pecen je dost regewnerovana na to, aby nepripustila hypoglycemiu bez extra napichaneho inzulinu. A hyperglycemii sda b5anim hlavne dietou a roznymi doplnkami. Dufam, ze v buducnosti to moze byt aj Jiaogulan.
Gymnena sylvestris z ayurvredy sa mi vyborne osvecila, tak isto regeneracny sylimarin, alfa lipoicka kyselina, acetyl L carnitine, L-carnosine,biotin(B-7), morusove listy a rozne enzymi.
Crom, vanadium a skorica mi nezabrali pozorovatelne, zrejme je to individualne.