Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nadmerné potenie

fgf

No a samozrejme treba este pripomenut, ze kompenzacne potenie je len jednym z asi 20 problemov, ktore operacia moze sposobit, ako napr. fyzicka aj psychicka unava, depresia, kardiovaskularne problemy a podobne chutovky :)

fgf

A teraz som nasiel jednu zaujimavu statistiku: 85-95% pacientov je spokojnych na zaciatku; 2-19% lutuju, ze na operaciu isli a 51% sa stazuju na zhorsenu kvalitu zivota a jedna studia z roku 2007 dokonca ukazuje, ze len 28.6% ludom to prospelo...tak ostava vam len dufat, ze ste v tej stastnej mensine :)

fgf

No vymysleli...tato operacia, ako riesenie nadmerneho potenia, vznikla vo svedsku, ale vzhladom na hromady staznosti pacientov sa tam nakoniec v roku 2003 zakazala...ale za tych 30 rokov sa to rozsirilo po celom svete a ked to vynasa, tak preco to zakazovat..
Kazdopadne, radsej sa budem potit, a pockam si na nejaky pripravok, ktory tu bude mozno o 5 rokov, ako kazdy den trpnut, ze ci sa mi to niekedy nevrati v este horsej podobe :D

Pato23

Zdravím ..chcel by som sa spýtať..strašne sa potím na čele už pri melej námahe, som dost nervozneho typu čo mám robiť..poriad mám kropaje na čele ..nepríjemné dost :(..d sa to nejako riešiť ?

senoritta

fgf: presne definuj...to si akoze len tak vymysleli operaciu aby dostali prachy...pretoze len tak prisli na to, kolko ludi tym trpi a ze je to dobry biznis..myslis si ze aj operacia slepeho creva je len dobry biznis?

zuzka2

kup si excipial deo forte v lekárni stoji cca 6€ a fakt super.Možeš si ho dávať aj na dlane.Mojej dcere velmi pomohol s nohami,teraz je to fakt super.Stojí zato to skúsiť.prajem vela stastia.

- mira

Potením , i kompenzačným, telo vylučuje nadmerné množstvo prebytkov z tela. Okrem vody a soli sú to i páchnúce toxíny. takže ak mu zabránite vo vylučovaní, toxíny zostávajú vo vnútri, pretože preťažené vylučovacie orgány ich nestačia vylučovať. Výsledok je nielen zápach, ale i ukladanie toxínov tam, kde to najmeńej vadí v podobe nánosov, blokov, cýst a nádorov.
takže lepšie než sa nechať operovať, je zmeniť stravu a nápoje, ktoré nebudú toxíny vnášať do tela a upraviť si trávenie.

senoritta

fgf :no tak sa netes a radsej sa dalej pot, co uz na toto povedat. ak najdes riesenie na akralnu hyperhidrozu tak vsetkym co to este trpia porad :-)inak neviem, ked je to take strasne ako popisujes ( co som zatial nepostrehla) preco to ti lekari furt robia?

fgf

pre vsetkych co mali operaciu a ziadne kompenzacne potenie: nezabudajte, ze castokrat to pride kludne aj po 2-5 rokoch, dokonca jedneho poznam u ktoreho sa to objavilo az po 7 rokoch a teraz je na tom horsie ako pred operaciou..takze dopredu by som sa netesil :)