Nadmerné potenie

Lucia22

Ahojte pred 2 týždňami som absolvovala operáciu vo Vyšných Hágoch.Nadmerne som sa potila v oblasti rúk, podpazušia ale ja nôh. Čo sa týka operácie: mala som tam menšie komplikácie keďže som astmatička odkedy som sa prebudila ruky a podpazušie mám úplne suché! Na nohy to nezaberá!Ale netreba zabúdať na negatíva zákroku na ktoré som ja nemyslela povedali že potenie sa premiestni na inú časť tela takže teraz čakám čo sa bude diať, kde sa začnem potiť.Od operácie ubehne druhý týždeň a časť hrudníka-medzi prsiami mám v časti necitlivé a v časti to bolí-v miestach kde mi vložili 4 pliešky,ktorými mi ten nerv prerušili....Takže na záver v živote som nemala taký pocit sucha,môžem si obliecť čokoľvek nepotím sa ani keď
je vonku totálne teplo teraz už len čakám či a kde to potenie prepukne.....papa

beni1

to bono23: operacia sa tyka len tych, ktori sa nadmerne potia neustale... ak sa ti dlane spotia len v case stresu a inak su v norme, operacia je zbytocnym a riskantnym krokom... stres skus zvladnut inymi sposobmi, operacia je urcite v tvojom pripade nevhodna a zbytocny zasah do organizmu

zuzulik23

Bono,
ja si myslim, ze by tu operaciu mali absolvovat iba ti, ktori uz nemaju ziadne ine vychodisko a vyskusali vsetky dostupne pripravky, a ktorym v podstate nevedia zistit pricinu potenia. Ja som absolvovala rozne vysetrenia, ale vsetko bolo v poriadku, a povod vzniku nebol urcite zo stresu, pretoze si pamatam, ze som sa zacala potit uz od nejakych 6tich rokov (mozno aj skor), a to uz som aky stres mohla mat. Mne sa proste potili ruky ci bola zima alebo teplo, proste kedykolvek a kdekolvek, ale boli kratke chvilky kedy sa mi ruky nepotili, ale boli skutocne kratke a to potenie bolo fakt neznesitelne.
Ak chces, napis mi na email zuzulik23@yahoo.com a ak budem moct, zodpoviem ti tvoje otazky.
Z

bono23

Cavte , ja som si tuto operaciu zrušil asi tri dni pred terminom, pretoze som nebol uplne rozhodnuty...
som cely dopleteny, pretoze niekto napíše ze tato operacia sa robi ked sa niekomu potia dlane z tepla , horučavy,

a niekto zase napíše ze sa potia zo stresu,nervozity,ked pocituje emocie , ked je to psychickeho charakteru,pretoze ked pominie stres dlane sa nepotia..a to je moj pripad..tak potom kedy?

zuzulik 23 das mi na teba icq ? dik

zuzulik23

Ahojte,
ja som dva dni po operacii, a musim povedat, ze ruky mam uplne suche. Rany samozrejme este bolia, ale stoji to za to! Bolo super, ze v tom case tam boli este dve dalsie pacientky, ktore absolvovali tuto operaciu, tak sme sa navzajom povzbudzovali. Osobitne dakujem Katke, bez nej by som to nezvladla:)

pre Lauru: operovat sa da iba potenie ruk a podpazusia, potenie noh sa neda operovat.

LauraK

Thuglife: ahoj chcela by som sa ta spytat kedže si už na operácii bol, či je možné takto okrem rúk a podpazušia operovať aj potenie noh. Momentálne riešim operáciu rúk ale rada by som jednym supom poriešila aj tie nohy. Díky

pre tých ktorý sa pýtajú na Driclor...stojí okolo 200Sk, zaberá takmer 100 percent na podpazušie, ale bohužial nohy, ruky 0 percent...moja skúsenosť

Prinsipino

Mam 15 , a nadmerne sa potym , pri hociakych aktivitach , napriklad len pri ceste do skoly , alebo ked mam na sebe batoh je to o to viac . Niekedy sa potim len z toho , ze sedim v skole , a o chvilu cele tricko spotene . Mam nadvahu , a keby som schudol , prestal by som sa menej ?