Hernia disku

Príspevok v téme: Hernia disku
dada

Ahoj platničkari,viem,že už táto téma je otvorená a je tam strašne veľa príspevkov...chcela by som sa podeliť aj ja o skúsenosti, pretože už tiež patrím do klubu, v septembri to bude rok.Mám za sebou ozonoterapiu, ktorá však nezabrala. CT ukázalo len vysunutú platničku L5 S1. Po absolvovaní ozonu 4x v rozmedzí asi 6 týždnov mi lekár povedal,že pôjdem do nemocnice... aj to už mám za sebou, v rámci hospitálizácie ma primár poslal na MR a tá ukázala to, čo nečakali ani lekári, jedna hernia disku a dve protrúzie, čo bol šok aj pre mna.A najhoršie na tom je,že najprv mi lekár povedal,že neodporučaju operáciu vzhľadom na vek - mám 31- ale na druhý den ten istý lekár mi povedal, že ešte tak mesiac, a ak bolesti neprejdu,tak mám zvažovať operáciu. Ostala som v šoku. A najlepšie na tom je, že primár mi povedal, že to nie je na operáciu. Tak už neviem čo si mám myslieť. Preto som si hned vybavila konzultáciu v RK, a uvidím, čo mi povedia. Moje bolesti sú ešte ako tak znesiteľné, zatiaľ stále pracujem, som na liekoch, ale neviem dokedy to tak bude.Lekári Vám nič nepomôžu, neporadia ako dalej, všetko si musí človek zistiť sám, a veľa sa dozvie od pacientov.Toľko moje skúsenosti...ak budem vedieť viac určite dám vedieť...najhoršie na tom všetkom je,že každý má iné skúsenosti, jeden povie to, druhý ono...je to strašne...zatiaľ sa majte krásne.. a zapojte sa do diskusie...človeku sa potom trošku uľaví, ak to zo seba dá vonku...aspon trošku :-)

daniellllll

Zdravim Vas, vsimol som si ze uz mame aj nazov "platnickari" .. :)
Takisto sa pripajam k nazorom na nasich lekarov, CEST VYNIMKAM, Takisto som pocuval kazdy den iny nazor, ozon, neozon, cvicit, necvicit, operovat, neoperovat... atd...a vlastne polroka som lietal po doktoroch kym uz asi jeden ortoped stratil trpezlivost(medzi tym uz hodne na mne zarobil) a dal mi papier na CT.a tie bolesti do ktorych som sa dostal, ze som dokazal len rovno lezat, s tych ma nedostali odborny lekari doslova ani nepomihli, ale moja obvodna a sestra mojej obvodnech, ktora mi chodila domoc kazdy den pichat inekcie, zaco som ich musim pochvalit a zaraddit medzi lekarske vynimky. Z CT som siel rovno lezat na nervove (to uz bolo po tych najhorsich bolestiach)...tam na mna kukali jak keby mi nic nebolo..lebo CT ukazalo jednu platnicku 4 mm ... a ja uz som mal tie najhorsie bolesti za sebou.. odporucili mi ozon, a dali mi papier na MR... ze mam prist s vysledkom.. ked to videl doktor, odporucil mi konzultoval na neurochirurgii, tak sa aj stalo.. tak ked to videli..boli zhrozeni, dve hernie, sekvester(nekontrolovatelny ulomok, moze sa dostat na nespravne miesto a spravit velmi zle veci) na jednej platnicke a podbiehanie stavca. a zacali mi uz aj slabnut nohy. MAM LEN 17. to je na tom to najhorsie :( v skole som uz nebol 2 a pol mesiaca, a vzhladom na vek mi operaciu spravili len na jednej platnicke-tej horsej, druhu nemohli koli podbiehaniu stavca, museli by ho srubovat, a kedze pravdepodobni mi este rastie chbtica, atk by tomohlo byt zle. Dnes uz som dva aj nieco tyzdna po operacii, ale nemam sa stale moc dobre, preto by som bol rad, keby sa mi niekto ozval na icq, alebo mail.. zeby sme pokecali, poradili atd. A KED JE NIEKTO KTO JE MLADY JAK JA A MA TEN PROBEM, tiez nech sa mi OZVE :) :) .. a este ako je to s tou Kovacovou ?? hradi to poistovna, ako dlho sa to vybavuje? skuste mi poradit, co najviac. Dakujem. Prikladam moje icq: 384 035 630 a mail: svk.daniel@gmail.com .. vela zdravia!!

giny

tak rat bi som vam dodal ze zijem vov francusku a mam herniu tak ze bi som vam neradil cvicit preto ze ak porusite nerv a sa vam zasekne alebo zablokuje tak budete mat este viecej probleov ako mate.ak ste po operaciji tak vam radim abi ste poziadali o dvochodok polovicni aspon pracovat us len 4 hod dene.davat dalej pozor na vase zdravie .lebo ak ste meli herniu tak pri pohibov a pri praci sa nezohinate .prilis moze sa stat ze pride dialsia hernia.a to bi us bolo horsie .to co vam pisem to mi povedali tu vov francusku lekari.a mam len 30 rokov .to je vsetko

genesis

Ahojte! Minule som trošku surfoval na nete a našiel som zaujímavú stránku kde ponúkali tie cvičenia od tej Brunkovowej na DVD. Tak posielam link:)

www.beauty.bhlc.sk

monika h

ahoj dada, kde ti robili ozón? Zaujalo ma že ti dávali ozón 4x v priebehu 6 týždňov. Mne ho robili v žiline, tam mi doktor povedal, že nemá význam robiť menšie prestávky ako 6-8 týždňov medzi jednotlivými ozonmi, lebo prvé výsledky po každom ozone prídu asi po cca 6 týždňoch. Tiež si v inom príspevku písala, že až teraz ti dali nejaké cviky. Mňa v Žiline hned upozornili, že bez cvičenia ozon ani nemá význam pichať, takže som začala cvičiť cca po troch dňoch po prvom ozone. Herniu som mala 10 mm, teraz mám druhé výročie po poslednom (treťom) ozone a som v pohode. Veľa zdravia v novom roku želá Monika

ivka2282

Ja som po operaciach platničky a polovicu z cvikov nemôzem robit, lebo mi spôsobuju este vačšie bolesti, zvlásť záklon dozadu vôbec.

ivka22

Ja som po operaciach platničky a polovicu z cvikov nemôzem robit, lebo mi spôsobuju este vačšie bolesti, zvlásť záklon dozadu vôbec.

jarka42

nemám link na Brunkovej cviky, uz som to hladala na nete-no márne. ale su podobné ako Pilates, ale tie sa odporúcaju skôr ako prevencia, nie pacientom po operácii, alebo mladým ludom ( ja mám už 48 rokov ). skusaj Pilatesa ale s mierou, minulý mesiac bolo DVD ako darcek v casopise Zdravie - Pilatesove cviky na fitlopte.
cca niekolko mesiacov dozadu tu niekto zverejnil vebovu adresu videa z CZ, kde ukazovali a hovorili cesky o tých dýchacích cviceniach. Je to dýchanie bránicou tak aby sa nafuklo brucho cim sa posilnuju svaly v brusnej casti. a pri pravidelnom cvicení vraj tieto cviky dosiahnu to, že sa vyklenutá platnička ( nie prasknutá)vráti na povodné miesto. ja som si to vysvetlila logicky: spevneli chrbtové svaly okolo stavcov ( teda nielen na chrbte ale aj v brušnej casti) a zasunuli platničku na miesto.
myslím ze toto je ta adresa: server3.streaming.cesnet.cz

ale nie som si istá, pretoze som v práci a tu mi nejde video na PC,tak si to neviem overit, ale skuste si to pozriet

drzim palce

angelina_c

ahoj...no ak nie si po operacii mohla by si podla mna vyskusat aj Pilatesa aj cez to sa naucis spravne cvicit a dychat!Ja som to skusala ked ma omrzeli cviky z nemocnice a tak to teraz striedam a je to super!Tiez som mala podobny problem ako jarka42 a pred operaciou som nemohla cvicit vobec,boli to velke bolesti a len som si to cvicenim zhorsovala ale teraz po operacii je to v poriadku!!Dokonca mozem odporucit plavanie!!!Nie je nic lepsie len teraz kazdy nema taku moznost! :)