Plodnost alebo neplodnost porsim pomozte

palomino

Keby sa dala zistit plodnost este pred pocatim, myslim, zeby si to vsetky zeny dali zistit uz aj pred sobasom...Momentalne sa to neda zistit nijak. Dokonca sa stava, ze aj uplne zdravy par nemoze spolu otehotniet...Jedine, ako sa to da zistit je snazit sa otehotniet...V USA je specialny ultrazvuk, na ktorom sa da vidiet, kolko ma zena este vajicok, ma to predpovedat, dokedy je potencialne plodna, ale...Nikto za nic neda ruku do ohna. Jablonkaaa, ja som tiez mala pocit podla stylu pisania, ze sa pyta nejaka tinedzerka.

jablonkaa

prepac, nechcela som sa ta dotknut. asi som mylne usudila podla stylu pisania tvojich prispevkov. ale nepripada mi normalne, aby zena, ktoru zaujima jej plodnost uzivala bezhlavo escapelle.

Chiara_15

pockaj teraz ja mam 28 rokov a uz som dost stara vies ja bysom preto chcela vediet ci som plodna...skadial mas to ze som pubertiacka?keby somm tak taketo by ma nezaujmalo...

jablonkaa

chiara, len sa ukludni a nestresuj. ked si uzila escapelle dvakrat za sebou, mas skor naruseny momentalny hormonalny profil, nic viac. pricin neplodnosti u zeny moze byt velmi vela, a ani rozne vysetrenia nemusia jednoznacne poukazat na neplodnost. musela by si mat dlhodobo hormonalnu nerovnovahu, zrasty v maternici, nepriechodne vajickkovody a pod. aby sa to dalo jednoznacne stanovit. k vysetreniu fertility sa pristupuje az po 1-2 rokoch neuspesneho snazenia sa o pocatie. prepac, ale nemyslim, ze by poistovna preplatila vysetrenia plodnosti u pochabej pubertacky, ktora rozmysla trosku oneskorene. radsej popros gynekologicku, aby ti odporucila nejaku vhodnu antikoncepciu, vzhladom na tvoj vek a intenzitu pohlavneho zivota. nemusi to byt hned hormonalna.