psychologia je sarlatanstvo

Príspevok v téme: psychologia je sarlatanstvo
sarlatanka

Prepacte ,ale mam ten nazor ze psycholog je clovek co rad rozmysla nad problemami a zivotom inych .Ale nepomoze, tymi svojimi kecami ,asi len tak na hodinku alebo den ma clovek z neho dobru naladu. Porozprava sa ,on poradi uplne bezne veci ,,to je relaxacia, hobby sport oddych prechadzku... pripadne povie co komu mate povedat ,a ako co urobit..ale aj to viete, len to nechcete dajme tomu pocut.To predsa moze aj kamarat..? Preco tato spolocnost si ich vobec vazi.Len za to ze maju cas vas vypocut a polutovat a dat vam 10 rad co mate v najblizsej dobre robit? Pred 100 rokmi psycholog nexistoval a nikomu to nevadilo a sedliacky rozum stacil.Ine je psychiater .To je lekar a zaobera sa chemickymi zmenami v mozgu a lieci liekmi stavy ktore vznikli poruchov na biologicokm podklade..Asi bude vacina s tym co som napisala nesuhlasit.To sem ide moda z Ameriky?Je tu niekto komu trvalo psycholog pomohol? Alebo mu psycholog povedal,,ze NOOOO to je liecenie na dlho!!!!,{aby mal z Vas pekne peniazky }

touareg

Nechcel som sa zapojit do tejto diskusie ale neda mi nereagovat na prispevky.
Sarlatanka, cudujem sa, ze exzistuju v dnesnej dobe este ludia ako ty, s tvojimi, nehnevaj sa, primitivnymi nazormy.
Ja neviem, co mas proti psychologom, ale zda sa mi, ze bud si navstevovala aj ty psychologa, nepomohol ti a zbytocne si vyhodila peniaze, ktore teraz lutujes, alebo si velmi tuzila sa dostat na psychologiu a neprijali ta a teraz zavidis tym, ktori tam chodia, ktori vykonavaju toto povolanie a niektori z nich slusne zarabajuasu uspesni, napriklad niekto v tvojom okoli, ktoreho nemas v laske a vedie sa mu vyborne v tomto fachu.
Vsak ved nech zarabaju.Ked su sikovni, zasluzia si to.Neboj sa, neschopni psycholog nezarobi nic a takych je vela.Je to povolanie ako kazde ine.Ked si v nom dobry, tak preco nemat z toho vela penazi a nemat sa dobre?A v tom prispevku, kde si opisovala psychologicku ku ktorej si chodila to bolo od teba velmi krute, ako si ju zosmiesnila, zevraj tetuska, vymalovana, ako za socializmu, ci ako si ju opisala.No a co ze tak vyzerala, predsa psychologicka nemusi byt hviezda, modelka, tu nejde o krasu, ale o to, aka je vo svojom odbore.Ak je profik, tak pre mna nech vyzera ako zruda.Ale to len tak okrajovo.
Ja sam som este nastastie nemusel vyhladat ich pomoc, ale clovek nikdy nevie.Dnesna doba je velmi hekticka, samy stres, ludia sa velmi ponahlaju, takze nikdy nehovor nikdy.V buducnosti mozno aj ja raz zasadnem do ich kresla.A kludne si aj priplatim, ked budem vediet, ze ten psycholog je sikovny , pomoze mi a ma dobre odporucania.
Hovoris, ze naco psycholog, ked poradia najblizsi, rodina, priateli.Ale ver, niekedy sa clovek potrebuje poradit a vyrozpravat prave niekomu chudziemu a nechce, aby o tom jeho probleme vedeli najblizsi, je mu to neprijemne.
Podla mna je psychologia velmi dolezita, pretoze od toho, v akom si psychickom rozpolozeni zavisi vsetko.Ked si po psych.stranke v pohode, vsetko sa ti potom dari, si spokojny a stastni.Ked nie, si nevrly, nic ti nevychadza a ako sa hovory so zlym psych. stavom ide ruka v ruke aj podlomenie zdravia.Zacnes mat rozne choroby.Proste vsetko vychadza zo psychiky.
A nehnevaj sa, ale tie tvoje prispevky casto nemaju hlavu ani patu a ked ich citam, som akoby z inej planety, nerozumiem im, neviem, co tym chces povedat.

aduliena

Nečítala som predchádzajúce príspevky, ale si myslím, že ak to človek potrebuje, je dobré vyhľadať psychológa alebo psychiatra.
Ja som k psychológovi chodila a nehanbím sa za to, pretože mi to pomohlo. A čudujem sa tým sumám, ktoré tu niektorí uvádzajú, že platia, ja som neplatila ani korunu....

hmhmhm

sarlatanka,
veď sa už spamätaj, mám pocit že by si potrebovala dobrého psychológa, veď nakoniec ako si písala, osobne poznáš štyroch. Potrebuješ sa vykecať zo svojho problému, a toto fórum ti slúži ako bútľavá vŕba. Keď vynechám všetky tie tvoje obkecávačky okolo psychológov tak mi z toho vychádza len jediný tvoj problém, podľa toho čo som čítala. A to, že máš KAMARÁTA,ktorý chodí k peknej psychologičke (platí jej 300SK za sedenie), ktorá ak má náhodou dovolenku je pre tvojho priateľa nepostrádateľná. Nuž a teba to veľmi zraňuje pretože si myslíš že najlepšou psychologičkou preňho by si bola TY.
Každý sa môže rozhodnúť sám či navštívi psychológa alebo nie, tá tvoja averzia voči nim je chorá.

vyzva

Vyzva od teba sarlatanka pisat s rozmyslom by mala byt vlastna najma tebe. Preco ty takto utocis na deee, preco si si nevsimla uvod jej riadkov, ze PSYCHOLOG lieky NEPREDPISUJE, cize ani lexaurin. Nemas veci celkom jasne tak nechaj inych vyuzit kazdu moznost ktora im pomoze. A ty si rob tiez co chces.

sarlatanka

deeee- Tvoj prispevok je trochu out of topic.A to mas byt clovek co vystihne pointu diskusie a to sa ti nepodarilo. Napr Nebavim sa o tom ci zavidim zisky psychologom.....citujem ta:len malo psychologov zaraba na terapüiach take prachy o ktorych hovoris(a asi im to zavidis, kedze to tak horlivo opisujes).
Diskusia nie je o tom aby si kritzovala diskuterove povahove vlastnosti ,ale aby si diskutvala o podstate diskusie a probleme o ktorom sa diskutuje.A to teba ako odbornikovy by sa nemalo stat sa nechat vytocit. Ak by sme sa mali zamerat na povahu Anicky Marienky atd..ze je zla ma krivy nos alebo ma nador a taka a to sa mi nepaci a pre to s nou nesuhlasim,,tak stale unika to co chela povedat.Si strasne povrchna,teda aspon prispevok.To ze tzv lajci su povrchny je prepacitelne,,ale na dobro vzaty odobrnik...?
V podstate pises vseobecne trendy a nazory ako sa v 99 tich percenach spolocnosti usadili a nie si schopna ist dalej za zauzite zvyky.Naucili ta to v skole a znelo to pekne a velkolepo.
Niektori psychologovia chcu mat isty celozivotny pracovny flek,tak su taky mily a prijemny ,,{je to fakt terapia??? byt mily a prijemny{ ale je to asi prilis akademicka debata} ,ci je psychologia veda a na akych podkladoch ako veda sa zaklada a odkial berie moralne pravo vraviet druhemu a radit druhemu.Snad nie z Chamurapiho zakonika,,,ci Mojzisa??Kde berie zaklad rozoznavat dobre a zle v cloveku? Z ktorej filozofie cerpa?Biblickej? Ateisitckej? Od teba som ocakavala prispevok fundovany.Bohuzial poukazujes len na to ako psychologovia robia v skolach atd.No nahradzaju to co v tejto spolocnosti chyba.""Za to im velka vdaka,,su to vlastne ludskejsi vychovavatelia/.
ribeca absolutne suhlasim ,,hlbinna psychologia je vyborna. Neveim ci si citala aj totem a tabu.Trosku uz sa mi menej pacilo ,,napr ako Freyd opisuje "sporovlivost" zgrlosenie ,tym ,ze v dectve ten clovek rad zadrziaval stolicu....preto zadrziava aj peniaze....to je na diskusiu..

iste v depke clovek nevidi ,,na to je dobry psycho..ale aj priatel kamarat , matka otec rodina, v minulosti farar, atd
A TU PRICHADZAME K TOMU KUPLIARSTVU. ..nemam KAMARATA DOVERNU DUSU ?? TAK SI JU HNUSNE ZAPLATIM""KUPIM nie za miliony ktore zavidim ale za priemerny pod-plat
nemusim mysliet on mi to naditkuje tzv radou a bude to tak ako to ma byt ..ako sa to patri ,,ako vsetko bude menej boliet ,,ako to zvladnem,,on KTORY MA POZNA LEPSIE AKO JA SA POZNAM MI POVIE CO MAM ROBIT LEBO ON PSYCHOLOG TO VIE.Ja v depke nevidim..O SI POCUVAJUCE UCHO.,,toto je modlidba nevedomych k bohu lebo ja clovek ju nemam ja mam psychologa....
amen.
zaspavam.Prave som prisla domov. takze pisem stale naponahlo, ale urcite z rozmyslom

deeee

velky omyl....tvoja kamoska asi nechodi k psychologovi, pretoze ten lexaurin a ani ziadne ine lieky nemoze predpisat neechcela som sa zapojit do tejto debaty, pretoze sa ma dost tyka,kedze za rok zo mna bude na papieri psycholog. Nechcem toto povolanie, alebo radsej poslanie robit pre peniaze....len malo psychologov zaraba na terapüiach take prachy o ktorych hovoris(a asi im to zavidis, kedze to tak horlivo opisujes)Vela psychologrobi v nemocniciach, skolach, detskych domovoch, ustavoch, nie vsetci su terapeuti a aj medzi terapeutmi sa najdu tzv statni,ktori od pacienta(klienta)peniaze nepytaju.
Dalsia vec je, ze psycholog nedava(nemal by) rady a nemanipuluje, dava moznosti, alebo vedie klienta k tomu aby sam prisiel na riesenie, pretoze klient napr v depresii nie je schopny sam najst riesenie a takuto pomocnu ruku potrebuje, kedze vela klientov nema v blizkosti cloveka,ktory by mu pomohol. Rodina, kamarati....bud veci ulahcuju, lutuju ho, a prikyvuju...to je to najhorsie.
pekny vikend

heho

to ste si doteraz nevsimli, ze ona sa tu proste len potrebuje zabavit a provokovat? ved ju nechajte napokoji aj s jej nazormi, ved ma na ne pravo. nic jej nepiste a prestane ju to bavit. mala a neskusena. ako som hovoril...:))

sarlatanka

moniqu 87 a kto to ma zvladnut ak nie sami ludia ktorych sa to tyka,psycholog pomoze < povie co mas robit,,ale ak by sa clovek nebol lenivy zamysliet pride na to sam a ak by chcel mat volu tak aj sam dokaze tieto veci KONIEC KONCOV tu volu ak chce nieco clovek menit musi sam mat a zaiden psycholog vam ju neda,Je to len nasa vola a nie jeho,,alebo sme ako gasparkovia,,,? a posluchame volu psychologa lebo on si mysli ze je to dobre pre nas? {..co sa tyka napr vyliecenych alkoholikov a narkomanov, poznam len takych co sa s toho dostali sami a bez psychologa a ty co stale chodia za pscyhol ,vlastne im to tak vyhovuje,,chodit vykecavat sa a nemenit. Kamaratka chodi ako vravi sa vykecat a hlavne ocakava Lexaurin,,Ten Jej tak dobre urobi,,a hned je svet krajsi..a ked jej dojdu tabletky zas sa ide vykecat ...}vybera sa psychologov podla osobnych sympatii,,,a chodi za nimi 7 rokov...a nic nemeni ,len uz ma problemy s pecenou:}}
Nie nedosli mi argumenty tych je vela,,len som tu podla nalady.Je to skutocne na dlho diskusia, ale kazdy si s nej moze zobrat co chce.A HLAVE PRIPOMINAM AJ JA SA MOZEM Mylit a nic tu netvrdim ako dogmu,,,aj ja si opravujem nazory a menim podla toho ako ma ine presvedcia.sorry za gramatiku pisem to zrychlene.