Candida albicans

Príspevok v téme: Candida albicans
ixka

Mám vulvovaginálny dyskomfort spôsobený CANDIDOU ALBICANS. Pociťujem veľkú bolesť (silné pichanie) z vnútra vagíny pri pošvovom vchode, nakoľko sa mi Candida usadila na pošvovej stene a spôsobila mi tam silný zápal. Vyteká mi odtiaľ i krv. Pred mesiacom mi candida spôsobila zápal mechúra, ale ten sa mi podarilo preliečiť antibiotikami. Vaginálne bolesti mi však stále pretrvávajú. Gynekológ mi predpísal LOMEXIN 600, sú to dve vaginálne kapsuly. Prvú som si vložila tento týždeň v utorok (t.j. 12.8.08) ale vôbec mi nezaberá a druhú si mám vložiť o dva týždne neskôr t.j. po menštruácií. Som v silných bolestiach, neviem ako mám vydržať tie dva týždne. Prosím, mal niekto z Vás podobný problém s Candidou albicans? Vie mi niekto poradiť ako by som si mohla tento zápal spôsobený Candidou vyliečiť? Som už z týchto hrozných bolestí zúfalá...

lesslie

ixka> fuuuuha....dlhy prispevok, nechcelo sa mi citat no citala som a skoro som sa dogrcala....esteze nekupujem v lidli nic, a nestrim kde sa da....este raz fuj!!! mozu sa hanbit...

-ivka-1990

ahojte. pred par dnami som zacala mat problemy s mocenim.velmi ma palilo a dokonca mi aj tiekla pritom krv.neskor po tom ako som zacala uzivat amoksiklav ma prestalo palit pri moceni ale nastalo svrbenie vaginy. mam aj vytok ktory je bielkastej az zltkastej farby. mam 19 rokov a este som u ginďa nebola. neviem co mam robit ci ist alebo to nechat tak. neviem ci je to vazna choroba ktora by sa mala liecit.prosim poradte mi. uz to nevydrzim. dakujem ivka

ixka

DÔLEŽITÝ OZNAM PRE VŠETKÝCH ČO MAJÚ PROBLÉMY S KVASINKAMI: V prvom rade by som sa chcela poďakovať všetkým, ktorí prispeli svojimi radami do tejto mnou vytvorenej témy. Po niekoľkých mesiacoch by som k nej opäť chcela niečo dôležité dodať... Vulvovaginálny dyskomfort (t.j. pichanie vo vaginálnej stene pri močovom mechúry), kožnú dermatitídu v intímnej oblasti, taktiež problémy s baktériami v moči, piesok v močovej rúre a biely mapovitý povlak na celom jazyku, to všetko mi spôsobili CANDIDOVÉ PLESNE a HUBY... Dnes už ale VIEM PREČO!!! Týmto by som chcela VAROVAŤ všetky ženy, ktoré si nevedia vysvetliť, čo im môže spôsobovať opakujúcu sa candidózu v tele!!! Skúsila som všetko možné, aby som sa premnoženej candidy v tele zbavila, no stále sa mi to vracalo v rôznych formách. Nechápala som prečo... Dnes vďačím náhode, ktorá sa mi stala a prišla som na niečo (krutý fakt), na čo by som pravdepodobne len tak z ničoho nič asi neprišla. Pred pár dňami, večer pred spaním som sa napila minerálnej vody a potom som si ľahla spať. Už po dopití niekoľkých glgov minerálky som pocítila takú zvláštnu chuť v ústach, ale unavená som tomu nevenovala pozornosť. V noci som sa zobudila s ťažobou v žalúdku, ale podarilo sa mi znova zaspať. Ráno ma však čakalo nemilé prekvapenie, zobudila som sa totiž s nepríjemnou pachuťou v ústach a po úplne celom jazyku som mala hustý biely mapovitý povlak, ktorý som veruže nemala prvý krát... Či už v ústnej dutine, vo vnútornostiach, na koži a v intímnej oblasti, tam všade som mávala problémy s kvasinkami a hubovými plesňami. A teraz opäť v ústach... Celý deň som mala precitlivelý žalúdok a hlavou mi prechádzala myšlienka z čoho mám opäť kvasinkovú candidu v ústach. Keďže sa mi to prejavilo náhle z jedného dňa na druhý, mala som silný vnútorný pocit, že na vine bude určite minerálna voda, podotýkam z Lídla, ktorú som užila tesne pred spaním, kedy som bola ešte úplne fit! Minerálnu vodu beriem ako súčasť pitného režimu, no nenapadlo by ma, že môže narobiť viac škody než osohu! Rozhodla som sa preto konať a dať minerálku na rozbor... Ani nechcite vedieť, čo sa zistilo!!! Voda z vodovodu je čistejšia, než tá konkrétna minerálka!!!!!! Po vyfiltrovaní tejto minerálky, ktorú som mimochodom pila dosť často vznikla špinavá, páchnuca, tmavohnedá tekutina, no proste hnus, plný mikroorganizmov a rôznych baktérií. A to sa predáva v obchode po celom Slovensku a to som po litroch dlhodobo užívala!!! Ale keby len ja, určite aj mnoho iných ľudí, nakupujúcich minerálne vody v Lidly!!! A potom, že prečo sa mi stále objavovali kadejaké kvasinky a plesne a iné mikroorganizmové hávede v celom tele! Imunitne som už bola na tom biedne, ale vďačím probiotikám BioGaia, Biolactiv a Imunoglukan, že som sa ako tak pozbierala... Aby som upresnila, jedná sa o minerálnu vodu vyrábanú pre Lidl, s názvom: DEEP Pitná voda – neperlivá, plnená v Čechách, v lokalite Litovel – Čerlinka. Zistila som, že je to ODPADOVÁ VODA, ošetrená UV žiarením, čo znamená, že špinavú žbrndu plnú rias, kvasiniek, plesní, mikroorganizmov, baktérii a čo ja viem ešte čoho upravia cez UV žiarenie, aby tým akože zničili tie hávede z tej odpadovej vody, no na 100% spoľahlivo ich ale nezničia!!! Síce vznikne z toho potom krásna priehľadná, NA OKO čistunká voda ale niektoré mikroorganizmy to UV žiarenie nezneškodní!!! Ďalej sa nachádzajú vo vode, ktorú naplnia do fliaš, označia ju ako pitnú a rozvážajú na Slovensko pre Lidl. A potom sa čudujeme, že máme v sebe premnožené baktérie a kvasinky, napr. typu candida, že máme zápaly močového mechúra, candidózu v ústach, v intímnych oblastiach, vnútornostiach a pod. Videla som na vlastné oči a videla to aj pani na hygiene, aká „úžasne čistá“ voda, vyšla po analýze z prístroja tejto konkrétnej vody. Špinavá žbrnda!!! A to pijeme... Pevne dúfam, že touto informáciou pomôžem tým, ktorí nevedomky taktiež ako aj ja užívali/užívajú túto vodu a nevedeli si vysvetliť, prečo sa im v tele premnožovali a stále opakovali kvasinky. Odteraz už pijem viac menej čaje a džúsy a slovenské kvalitné minerálky... VEĽMI SOM SA POUČILA!!!

nora

Mne osobne pomohol caj z oregana, v jednom clanku som sa docitala ze pomaha oreganovy olej ale stal az 700Sk tak som si povedala ze tak to je moc! a spravila som si oreganovy cajik....asi po 5 salkach(pila som to asi 2 dni 3x denne salku) sa mi zmiernili priznaky asi na stvrtinu. citala som ze oregano ma protiliesnove a antibakterialne ucinky....takze mozno mi to predsa len pomohlo....ved skuste...za to nic nedate,chuti ako materina duska a stoji to 6 Sk :) vela zdaru

farmaceutka

Ak mate akutne, neznesitelne priznaky sposobene candidou, je dobre ich utocne preliecit normalnymi antimykotikami na recept, nemam na mysli pripravky lokalne na vkladanie, ale systemove na uzitie ustami. Probiotika, dieta a vsetko ostatne mozu nastupit sucasne s tym, ale liecba dokaze ucinne zbavit akutnych tazkosti a lahsie sa potom stav udrziava. Je to rychle a efektivne. Okrem toho casta candidoza byva prakticky vzdy sposobena poruchou imunitneho systemu. Mozete vyskusat imunoglukan,ak nezaberie, treba sa vybrat na imunoalergologiu, kde sa velmi presne vyspecifikuje druh poruchy a nasadi liecba. Ako prvy pokus pri recidivujuich candidozach nielen v genitalnej oblasti odporucam kupit si pripravok Candivac (plus probiotika).

pipinka

zdravim...po prečítaní pár riadkov o téme candida albicans ma to donútilo tiež napísať :-),mala som chornické zápaly močového mechúra a vznikla z toho nakoniec aj candida. liečim sa na candidózu skoro 2roky a v prvom rade chcem spomenúť že antibiotika a antikoncepcia sú dve veci ktoré najviac spôsobuju candidu!vyskúšala som velmi vela prípravkov,liekov ale márne. nakoniec som našla spôsob ktorý mne vyhovoval a moje telo sa od candidy lieči úspešne. chcela by som vám poradiť pár produktov, ktoré by vám mohli pomôcť,neviem či to tu už odznelo,lebo som nečítala všetky príspevky.mňa liečia a dúfam že aj úplne vyliečia tieto produkty:Chlorella Pyrenoidosa,Spirulina extra,Lactobacily v tobolkach,Indické psylium(vláknina),tea tree čajovníkový olej,žihlavový čaj a bio-vláknina.samozrejme je to individualne u každého a je toho dosť,ale mne to pomáha.samozrejme úplne vynehanie cukru z jedálnička je tiež nutné a čo najmenej bravčového mäsa,pretože to sa rozkladá v tele na cukry a tým sa stáva potravou pre candidu,tiež nedoporučujem okrem čistej vlažnej vody iné prípravky na intímnu hygienu,žiadne tampony ani aromatizovane vložky.toto je len moja skúsenosť,je na každom z vás čo urobíte a možno ste aj vyliečení kedže väčšina príspevkov má starší dátum.ja som sa len podelila o skusenost a ked niečo z toho niekto vyskúša s dobrým výsledkom budem rada lebo viem aké je nepríjemné bojovať s takou hávedou ako je candida albicans.majte sa pekne

mirečka

Dobry den. Chcem vas poprosit o pomoc. Uz 7 rokov sa nepretrzite liečim na zapaly mocoveho mechura a bacile E-coli a klebsiela pneumonia. Uz mi nepomahajú ani antibiotika, pritom dodrziavam pitny rezim, hygienu - jednoducho rano mi je dobre na vecer uz mam bolesti alebo naopak, okrem toho mavam vytoky z posvy teraz dokonca hnede,svrbenie nemavam,mam diagnostikovanu celiakiu aj napriek tomu lepkova strava mi nesposobuje ziadne tazkosti, stolica je celkom vporiadku, trpim chronickou unavou a velkymi bolestami oci a mam stale biely povlak na jazyku. Kvoli tymto problemom stracam chut do zivata a elan. A este k tomu sa mi nedari otehotniet s manzelom. Prosim moze ist aj o candidu, ktora vytvara vsetky problemy naraz?

babulka

Ja sa uz zopar rokov trapim s kvasinkami, brala som rozne lieky, autovakcinu atd, ale trosku mi pomohol akurat canesten a candibene cipky. Ale akonahle prechladnem, beriem antibiotika atd. tak sa mi to vzdy vrati. Viac to mam ako nemam :-( Uz som kvoli tomu aj zmenila gynekologicku a teraz som bola na podrobnych testoch tak uvidime, vraj su uz vseljake moznosti. A treba sa vyhnut sladkostiam a bielemu pecivu, to mi tiez funguje.

RNG

tanacase, nechcem byt kriticky, ale ryza obsahuje prakticky len sacharidy a to plno.
Pri nizkosacharidovej diete sa jej treba vyhybat kompletne.
To rozhodne nie je pristup k potlaceniu kandidy.
Ryza je pre kandidu vyborna potrava.

Kandidu treba vyhladovat, a to je mozne len vlakninami,
tukmi a
bielkovinami v potrave,
nicim inym
A na nahradu sacharidov je kokosovy olej, ktory nam dava energiu podobne ako sacharidy ale kandida ho nevie spracpovat.
Naviac kokosovy olej potlaca kandidu, a ovela viacej ju nici
oreganovy olej, davka 3x2 kapsule(3x300 mg, 50%)

tanacase

ano candida...u starych ludi v anglicku sa riesi operativne a moze byt "smrtelna" vylucenie sacharidov je uzesna vec, ja som si vyriesila vela problemov ryzovou dietou ktora je zalozena na tomto principe...ozvi sa dam ti instrukcie...len teraz som unavena a tiez hladam nejake info...tiez kordiceps a cholikan z firmy tianshi, to je cinska prirodna medicina, ti vedia poskytnut rychlu ulavu a spolahlivu pomoc pri prelieceni odskusane... davidovaeva@yahoo.com