Candida albicans

Príspevok v téme: Candida albicans
ixka

Mám vulvovaginálny dyskomfort spôsobený CANDIDOU ALBICANS. Pociťujem veľkú bolesť (silné pichanie) z vnútra vagíny pri pošvovom vchode, nakoľko sa mi Candida usadila na pošvovej stene a spôsobila mi tam silný zápal. Vyteká mi odtiaľ i krv. Pred mesiacom mi candida spôsobila zápal mechúra, ale ten sa mi podarilo preliečiť antibiotikami. Vaginálne bolesti mi však stále pretrvávajú. Gynekológ mi predpísal LOMEXIN 600, sú to dve vaginálne kapsuly. Prvú som si vložila tento týždeň v utorok (t.j. 12.8.08) ale vôbec mi nezaberá a druhú si mám vložiť o dva týždne neskôr t.j. po menštruácií. Som v silných bolestiach, neviem ako mám vydržať tie dva týždne. Prosím, mal niekto z Vás podobný problém s Candidou albicans? Vie mi niekto poradiť ako by som si mohla tento zápal spôsobený Candidou vyliečiť? Som už z týchto hrozných bolestí zúfalá...

maria m.

Mam zistenu Candida albicans.Mne hlavne vypadavaju vlasy.Pri umyvani je to hrozne.Bolia ma aj nohy,som unavena...Uz som ju mala raz liecenu od koznej som mala predpisane lieky,nespominam si ake,ale zistila mi to pri vysetreni stolice.Poradi mi niekto co mam robit ci drzat nejaku dietu,alebo niecoho sa vyvarovat.

penova

Pri ročnom preventívnom vyšetrení mi zistil lekár Cit.I. st. a HPV vysokorizikové. Obraciam sa na gynekologa odborníka, ako by ste riešili môj problém. Zatiaľ nemám deti mám 28 rokov a deti si plánujeme s manželom. Rozhodla som sa užívať INDONAL na posilnenie imunity.
Čo by ste mi odporučili Vy?
Má niekto skúsenosti s liečbou INDONALU? Prosím odpíšte mi veľmi sa bojím rakoviny krčka maternice. Petra

RNG

kvasinka, ten fungilen sa mi nezda prilis ucinny. Vsetky ostatne rady su tam dobre, ale preco sa mame vystrihat "kopanej soli" to som nepochopil. Prave morska sol ma malo jodu a tiez ziadny draslik a kopana sol ako sylvin je vacsinou draselna=KCl. V sucasnej diete je privela sodika a primalo draslika
Tiez ich pochopenie E-ciek, ze su to farbiva je nespravne. E-cka su vsetky pridavne latky, niektore su farbiva,desikanty, absorbenty, ine sladidla, ztuzovace, tabletovacie agenty atd. Znacna cast z dovolenych pridavkov su prirodne latky.

RNG

antimykotika su prostriedky, ktore zabijaku alebo aspon potlacia kvasne a plesnove infekcie.
Mozu to byt rozne chemikalie, co pouziva dnesna medicina povacsine, alebo prirodne l;atky, potravinove doplnky, ktore tak isto potlacaju infekcie, ale bez zlych bocnych ucinkov.Spomenul som GSE, oreganovy olej a kokosovy olej. V inych temach na candidu je viac

ixka

A čo sú tie prírodné antimyotiká? Mám to chápať ako jesť veľa zeleniny a ovocia? Čo sa týka tých probiotík, momentálne (posledné dva- tri dni) som začala užívať Biolactiv a Floragyn (vaginálne čapíky). Taktiež som opäť začala užívať aj Imunoglukán, ktorý som brala pred pár mesiacmi, pretože som mala veľmi oslabenú imunitu kvôli mononukleóze. Odvtedy mám vlastne problémy aj s Candidou. Podľa Vás RNG môžem mať v sebe aj iný mikroorganizmus, ktorý mi spôsobuje takéto ťažkosti než iba Candidu?

RNG

ixka, nikto nevie presne, kolko mikroorganizmav sa na roznych symptomoch podiela. Lekari diagnoizuju iba ten ktoreho je najviac alebo najpravdepodobnejsi. Aj odrod candidy je hromada, niektore su viac odolne, niektore menej. Namiesto aby som sa spoliehal na jednoduche antimykotika, na ktore si jednotlive mikroorganizmy vedia navyknut po case, spolieham sa radsej na komplexne prirodne, ktore su na ucinnost skusane statisice rokov na mikroby si nevedeli na ne vypestovat dosial odolnost, lebo ich ucinok a mnozstvo je velke.

ixka

Ďakujem pekne za radu RNG. Bola som si pozrieť aj iné témy týkajúce sa candidy ale akosi som nikde nenašla tému o vulvovaginálnom dyskomforte spôsobenom už spomínanou candidou. (Preto som si teda dovolila založiť túto tému) Prejavuje sa SILNÝM PICHANÍM (u mňa už aj niekoľko dňovým krvácaním) Z DÔVODU ZÁPALU POŠVOVEJ STENY VO VNÚTRI VAGÍNY V BLÍZKOSTI POŠVOVÉHO VCHODU. Predpár mesiacmi som mala i ja bežné príznaky vaginálnej candidózy ako sú svrbenie,pálenie, výtok, porucha menštruácie, bolesť pri močení a následný zápal mechúra a dokonca som mala aj zápal vulvových pyskov spojený s kožnou formou kandidózy v okolí takmer celej vagíny. Ak sa nájde niekto s podobnými príznakmi ako mám teraz ja, prípadne ak ich ich už aj niekto prekonal, napíšte mi prosím Vaše rady. Budem Vám za to nesmierne vďačná!!!

RNG

Na candidu je tu plno tem, presadim aj sem moj posledny prispevok:
Velka vacsina kvasiniek sa nachadza v crevach a ked ich tam neskontrolujes a potlacis, vsetky tvoje obranne latky proti kvasnym infekciam sa tam spotrebuju a nemas dost obrany proti vaginalnej kandidize. Ked si ju odstranis v crevach, a nasadis dobre probiotika, ktore vyrobia protilatky proti kandidam, tvoja obranyschopnost stupne a telo nepodlahne zakazdym kandidivej nakaze.
To iste sa tyka aj partnera.Hoci nemusi mat viditelne candidu na sebe, ked ju ma v crevach, je aj inde na tele ovela pravdepodobnejsie.
Temy na kandidu tu uz boli viacere, zasada je ultranizko sacharidova dieta, oreganovy olej, pripadne aj roztok GSE a hodne kokosoveho oleja a vlaknin(zeleniny)
Inac vyplach koloidnou striebornou vodou aj roztokom GSE ju z vaginy na cas vytlaci, ale pri nedostatku imunity sa vrati spat, lebo je to bezny mikrob okolo nas, a aj v nas.