Neustale si davam kvapky do nosa

Príspevok v téme: Neustale si davam kvapky do nosa
nikolette

Ahojte.Prosim poradte mi,co mam robit?Neustale si davam kvpaky do nosa.Uz asi rok a pol,kazdy den.Vzdy ho mam upchaty.Snazim sa to obedzovat,ale napriklad vecer ked idem spat potrebujem mat volny nos,tak si musim strieknut kvapky aby som zaspala.Cez den sa krotim,ale v noci to neide :( Bola som uz u lekarky a nic mi nepomohla,alergicka nie som na nic,proste nemam ziaden problem.Az na to,ze neviem dychat.Chcem uz prestat s tymi kvapkami,lebo sa bojim,ze si nejako mozem ublizit,ale nenapada mi nic ine.Nemate pre mna nejaku radu?Za vs.prispevky budem vdacna.Dakujem.

Peterforyou

Vazeni pozor.
snad rok som nemohol fungovat bez spreja do nosa, vecer keby som si nestrekol tak sa zadusim.
potom mi kolega vravi ze aj on to mal a lekar mu povedal ze je to somarina,ze s tym ma jednoducho ihned prestat a pomohlo.
Tak som s tym prastil aj ja...samozrejme som sa bal ze sa zadusim ale...uz rok zijem bez otrivinu hehe takze vazeni...je to v hlave!!! ako fajcenie.

mary-anne

takže napíšem , ako mi ide odvykačka :)
takže od toho 18teho som začala, ked som si uvedomila, že to už takto dalej nejde . Muconasal som si striekala aj 6krát do dna v noci som sa budila na to, že sa mi nedá dýchať, aj dva krát ..
tak som si kúpila ten sterimar v lekárni. najprv som začala tak, ako ste tu písali, len do jednej dierky .. bolo neskutočne ťažké prekonať sa , ked sa mi ťažšie dýchalo a nestreknúť si. ale strekla som si len do jednej dierky. a striedala som to s tým sterimarom ..
v pondelok ráno som sa zobudila s tým, že som prespala celú noc! ani raz som sa nezobudila na to, že si musím streknúť. bola som normálne šťastná a vedela som, že to nie je nemožné prestať :) dalo mi to viacej odvahy do toho ..
a odvtedy som si strekla asi len tri krát do jednej dierky (od nedele do dnes, do stredy) ... úžasné :)) a som na seba hrdá :))
áno, je to závislosť, a závislosť je aj o psychike..
dokážeme to :))

simba2

Určite je to len závislosť, ja som bola takto závislá na Nasivine a kamarátka na Olynthe. Ja skoro 5 rokov, jediná pomoc je vysadiť ich, zo začiatku to bolo ťažké, nemohla som bez nich dýchať, ale veľmi mi pomohla Vincetka alebo len čisto prípravky na báze morskej vody. Bohužiaľ ale mám odvtedy pocit, že som si zničila čuch, pretože niektoré vôňe už tak nevnímam. Držím palce a okamžite všetky kvapky vyhoď!!!!

milovna

presne tak,je to zavislost opucha ti sliznica preto nedychas,ale to je ako uz logicke,ale je to aj psychikou!!!!napr.ja som nemusela mat ani nejak upchaty nos,stacilo ze som len trosicku mala tlak v nose a uz som si hned striakala do nosa.proste psychicky som sa na to namotavala

vierka86

si zavisla, aj moja kamoska to mala,bez kvapiek sa ani nepohla, stale v ruke, aj na diskoteke, vsade,tu tie nase lekarky to mali v riti ale v cechach jej doktorka povedala ze si s tym len ublizuje,ze kvapky nemoze stale brat, bolo to krute ale dostala sa z toho, musis s tym prestat, prve dni budes mat pocit ze sa zadusis ale postupne to prestane a budes moct konecne zit bez