Neustale si davam kvapky do nosa

Príspevok v téme: Neustale si davam kvapky do nosa
nikolette

Ahojte.Prosim poradte mi,co mam robit?Neustale si davam kvpaky do nosa.Uz asi rok a pol,kazdy den.Vzdy ho mam upchaty.Snazim sa to obedzovat,ale napriklad vecer ked idem spat potrebujem mat volny nos,tak si musim strieknut kvapky aby som zaspala.Cez den sa krotim,ale v noci to neide :( Bola som uz u lekarky a nic mi nepomohla,alergicka nie som na nic,proste nemam ziaden problem.Az na to,ze neviem dychat.Chcem uz prestat s tymi kvapkami,lebo sa bojim,ze si nejako mozem ublizit,ale nenapada mi nic ine.Nemate pre mna nejaku radu?Za vs.prispevky budem vdacna.Dakujem.

1BEN1

Kym ti zaberie Nasonex tak to chvilu potrva. Niekde pisu, ze to moze trvat aj dva tyzdne, takze treba trpezlivost. Ja som Nasonex nejaku dobu uzival na alergiu, ale sposoboval mi krvacanie z nosa a bolest hlavy tak som ho vysadil. Prave dnes mi doktor predpisal podobny liek na alrgicku nadchu, ale ze tento je nejaky modernejsi ako su/boli Flixonase alebo Nasonex. Tak som sam zvedavy, ci mi zaberie a hlavne dufam, ze nebude mat vela neziaducich ucinkov. Treba si uvedomit, ze taketo lieky su vlastne kortikosteroidy, dost silne protizapalove lieky, takze by mali zabrat. Inac Sajfina na co mas alergiu? Ja mam na prach/roztoce a chlad.

sajfina

Dnes som bola na ORL,dali mi Nasonex,ale vôbec mi neuvilnil dýchacie cesty,že 2 mesiace užívať a olynthu sa nesmiem ani dotknúť....už 8 hodín mám zavalený nos,ale som pripravená vydržať,lebo Olynt je pre mňa ako droga,takže po terajšok ,,absťáku"bude dobre...aspoň dúfam,držte mi palce

sajfina

ja mám tiež tento problém,3-4x do dňa si dávam olynth,lebo nič iné mi dýchacie cesty neuvoľní a to som už skúšala asi všetko,alergiu nemám na nič...a takto to je už asi 2 roky,možno viac....v piatok idem na ORL tak dúfam,že mi pomôžu

katkaxxx

ahojte, aj ja mam problem so zapchatym nosom, tiez mi nezistili alergiu a netusim co to moze byt.. zatial si striekam do nosa morsku vodu - STERIMAR, je to celkom fajn, prve razy mi to dost pomohlo ale uz mam pocit ze to moc nepomaha :( kazdopadne vyskusat mozte

isabel

To ma ani nenapadlo ze takato tema tu je, a ze tento problem maju viaceri, lebo ja ho mam uz rok a pol a aj na ORL aj na alergologii sa tvarili akoby o tom nikdy predtym nepoculi.
Zhodou okolnosti som bola dnes na alergologii a nezistili mi nic.
Na ORL mi predpisala tabletky na stahovanie sliznice clarinaza, co bolo super a pomohlo to, aj rhinocort, ale ten mne nepomohol. Neviem co dalej, niekolko mesiacov nespat len preto ze lekari nevedia pomoct... A ja som to nechcela, vibrocil som zacala pouzivat po operacii nosovej priehradky, ktora splnila asi presne opacny ucel ako mala a teraz sa mi zapchavaju obe dierky.

babika 13

som tiez zavisla na tychto kvapkach tak som hladala niaku radu na nete. Celkom sa mi paci ta odvikacia kura kde si kvapkam len do jednej nosnej dierky. Takze dnes zacinam, bo mi to lezie na nervy. Dakujem za radu...ozvem sa ako mi to islo :D

nataluska007

Takze, na ORL mi nakoniec pomohli, uz asi mesiac nepotrebujem ziadne kvapky, zacala som s takymi, ktore mi predpisala, a teraz mam Rhinocort, uz len raz denne, potom sa uplne vysadi, a je to fakt ooooovela lepsie, treba tam ist, fakt to pomoze :) chce to sice par prebdenych noci ale da sa to vydrzat :)

milinka.

Ahoj, mozno ti to uz niekto poradil, nestiham citat prispevky, ale kup si nove - decembrove cislo mesacnika Zdravie, tam je o tom probleme napisane viac. Skus ineho lekara ak ti ten tvoj nepomohol, pretoze pisali, ze v urcitom stadiu si uz ludia sami nepomozu a potrebuju odbornu pomoc. Ak si nechces rozleptat sliznicu, tak cim najskor.

nataluska007

Fakt som si nikdy nemyslela, že existuje aj takáto závislosť, kým som sama nezistila, že to možné je..Kvapky Nasivim používam už asi 5mesiacov, cez letosa mi podarilo obmedziťich na minimum-len pred spaním, pomocou spreju s morskou vodou Mar plus, dnes som bola na ORL, tak uvidíme, ako to dopadne.. no verím, že už len dobre...fakt som sa poučila, že na nádchu, ktorou mi toto všetko začalo, je najlepší teplý čaj a žiadne kvapky..