Chemicky peeling

tyna0909

Ahojte kocky, idem sa sem privtriet. Tie kt.ste absolvovali chem.peeling ake ste mali priznaky po osupani? Som treti den po, lica a brada osupane, citlive a cervene. Zmizne to?

adriiiiii

No o nicom tie peelingy pokial to neni 35 az 70% tak ucinok ziaden.Ja mam neostratu 35% a je slaby na moju plet.

delphia

ak to tak napises, tak ako to treba brat? :))
ver mi, ze celkom bezne sa aj v sucasnosti pouziva 70% kys. glykolova. ale co je za potrerby vediet je to, ze ani nie tak percentualna koncentracia je dolezita pri kyselinach, ale ich hodnota pH. no a samozrejme cas posobenia. takze ak ma 70% kyselina pH 1,0 a necha sa posobit 1/2 minuty, kozu to mozno vobec ani nepodrazdi. ine je, ak je pH 0,5 a doba posobenia viac minut- tak to je ine kafe ;)

takze ovela dolezitejsi je udaj pH, nez samotna koncentracia

jajinka33

delphia, neber všetko doslovne, preboha :D ja som to myslela tak, že kozmetičky a v mojom okolí ani kožné lekárky to nepoužívajú, bo sa pri takom koncentráte popáli moc pokožka..

delphia

70% kyselinu nepouzivali len kedysi. pouzivaju ju aj dnes.mozu nou pracovat len lekari- koziari, plasticki chirurgovia

jajinka33

ahojte.
ja mám skúsenosť a musím povedať, že dobrú :)
čo tu popísala v starých komentoch lili2,tak tiež som sa nasmiala. neviem s akým problémom pokožky išla ona na chp, ale asi mala dosť závažný, ked jej to nepomohlo a spochybňuje to tu, ale je pravda, že každému to nemusí pôsobiť dobre. a samozrejme, že chp vyvoláva reakcie a zápaly, pretože ak v pokožke niekde hlboko sú, tak chp ich aspoň vytiahne von a zosuší, ako aj mne :) a delphia má pravdu, kedysi sa používali aj 70% koncentrácie, ale ja som bola zatiaľ len na 30,35 a 40% ošetrení. na jeseň by som chcela zájsť ešte na 2-3 sedenia, pretože je pravda, že čím viac, tým lepší stav pokožky :) ja som mala naozaj už roky rokúce problém, našťastie chp mi to vyliečil a teraz sa mi nerobí už akné a aj fliačky po akné sa mi zjemnili. tak dúfam, že na jeseň to bude už lepšie :)

lilly2

no zas... ved ja som to nepisala, akoze som spadla z jablone. len som upozornila na fakt, aby sa clovek pripravil na to, ze chvilu bude kvoli tej cerveni na tvari spolocensky nerealizovatelny.
Glyko A som pouzivala, a odporucila mi ho ta ista kozna kvoli tomu, aby sa plet trosku pripravila... a aj po tomto kreme sa mi plet scervenala, rovnako ako po CHP,a podla toho, co som odsledovala, tak mi to aj dost pomohlo... na tvari som az taku katastrofu nemala, tak som to zvlast neriesila... a preto mi to prislo ako vyhodene peniaze. Mozno si na tom ta lekarka len chcela zarobit, a tak silny peeling u mna voec nebol potrebny, to ja neviem. Tak preto ma tu nemusis zhadzovat, ze nemam dost info. Taby sa pytala na nazor, nie na info. Tak som si ten svoj odprezentovala. Ved sa nic nedeje. Tak sa uz pls neurazajme... k nicomu to nevedie

delphia

lilli2- ja absolutne neutocim. ja neviem z coho to usudzujes. to ja mam pocit, ze ty nevies prijat nazor iny nez mas ty(vid prispevok z 29.10. zo 21:06 a 23:33). pricom zamerom mojho vysvetlovania principu CHP je jediny- aby som ti ozrejmila problematiku tohto osetrenia pleti. keby som nemala pocit, ze nemas dostatok info ( co nemas, inac by si vedela o absolutne normalnej reakcii pleti na CHP- o zacervenani a neporovnavala by si CHP s Glyco A kremom), tak sa tu nerozpisujem.
len info som ti chcela dat, nic menej a nic viac. ale myslim ze to bolo zbytocne :(
...alebo nie? mozno sa inym tie informacie zidu