plomby...amalgam vs zivica vs keramicke korunky

palomino

Nie je to pravda. Chodime len ku spickovym zubarom (predtym v New Yorku a teraz v Illinois) a oni praveze odporucaju amalgam. Je trvacny. Ver mi, ze keby bol skodlivy, tunajsi zubari by ho neboli pouzivali, lebo by im hrozili obrovitanske pokuty a natahovacky po sudoch, keby to pacientom nerobilo dobre...Ten clanok nenapisala ziadna "hlava pomazana", takze...Tu ortut predsa nekonzumujes.

kurnos

skuste si precitat tento clanok, ktory je podla mna trochu zveliceni, ale urcite vam pomoze pri dalsom vybere plomby, pripadne ja osobne som zvedavy co mi na to povie zubar...
-odkaz odstránený-

palomino

Ked si to ale tak vezmes, ved na stolicky si vidis len ty, ked sa na seba skeris v zrkadle. Za normalnych okolnosti ani pri sirokom usmeve to nie je vidiet. Tak na stolicky si daj amalgam a tam, kde by to mohlo byt vidiet (na predne zuby), tam si daj biele.

aduliena

No veď aj ja som to tak chcela, že mi namieša odtieň podľa mojich zubov. Ale nie som ochotná toľko za to platiť, keď to nevydrží...

palomino

aduliena, hej. Dokonca aj nasa zubarka odporuca amalgam, lebo je ovela pevnejsi aj trvacnejsi, ja ale v ustach nechcem mat cierne plomby. Mne vzdy namiesa presny odtien zubov, ked mi dava bielu plombu:)

palomino

Ja mam vsade len biele plomby. Kazy som vsak mala malicke (boli vidno len pod rontgenom). Manzel je za amalgamove plomby. Hlavne, ked su vacsie kazy na zadnych zuboch, biele tolko nevydrzia. Jemu biele plomby zo stoliciek "odisli", dal si ich nahradit amalgamovymi. Takze velke kazy-amalgam, malicke kazy-biele plomby. Ja mam biele plomby na stolickach uz 8 rokov.

aduliena

Ahojte, uvažujem nad tým, že si všetky amalgánové plomby nechám vymeniť za biele. Napíšte mi prosím, aké máte skúsenosti s bielymi plombami, či aj vydržia niečo, či sa oplatí dať si ich, keďže nie sú práve najalcnejšíe.
Ďakujem.