Moju prazdnotu dokazu vyplnit iba deti.Je to chore,vsak?

Príspevok v téme: Moju prazdnotu dokazu vyplnit iba deti.Je to chore,vsak?
iren

Ahojte,zacinam si uvedomovat,ze mam pravdepodobne psychicky problem.Mam 22 rokov a na ceste uz tretie babo a to som uz dvakrat potratila.Nic mi nedokaze urobit radost okrem deti.Jedine pre co zijem su moje deti.Keby nebolo ich,tak uz tu nie som.Raz som sa uz pokusila o samovrazdu,hned po tom ako som potratila,nevedela som uniest tu tarchu.Potom som sa z toho akosi dostala,lenze nasledkom toho vsetkeho som sa rozisla s priatelom.Lenze aj ked sme sa rozisli,tak sme odvtedy boli este parkrat spolu a ja som znovu tehotna.Priatelovi som o tom nepovedala,lebo kedze sme rozideny, nechcem aby to vedel.Uz teraz mame dve deti a berie to dost tazko,ze sa s nimi nestretava,teda aspon nie caset,niekedy mu ich nosim na vikend a tak.Nie je problem tajit ze som tehotna,byvame v inych mestach,ja som sa hned po rozchode odstahovala.Teraz som uz v siestom mesiaci a bojim sa,ze mi priatel pride na to,ze som tehotna,urcite ked mu najblizsie ponesiem deti si to vsimne.Brusko mi uz zacalo rast.a taktiez sa bojim toho co bude potom? Neviem si predstavit,ze toto je moje posledne babo.Asi mam psychicky problem,ze?Vela ludi si o mne mysli,ze nemam zdravy rozum,ale jedine co ma drzi pri zivote su moje deti.

pesnicka

Peniaze ti nechybaju preto, lebo robis u fotrovcov...zaujimalo by ma, ci by ta niekde inde do roboty prijali. neviem, co porabas kazdy den, ale ocividne ti nieco vhyba, ked sa nudis, ci co.

Alternativa

Deti by sme nemali mat preto, aby zaplnili nasu prazdnotu. Hoci su situacie, ked to tak je, ale je to "len" faza prekonania vaznych zivotnych situacii. Dieta nie je hracka, ani nastroj, ktorym si mozeme cosi sem-tam vyplnit. Dieta potrebuje oboch rodicov na plny uväzok a mnoho rokov. Skus, Iren, zmenit tento svoj postoj v hlavine, inak mozes Tvojim detom poskodit aj na cely zivot. Uloha matky je v comsi inom, ale aj uloha dietata. Urcite nie su tu nase deti preto, aby nam vyplnali nasu samotu a prazdnotu, su tu s nami preto, aby sme sa vzajomne v zivote obohacovali a prezivali spolu kazdodenne malickosti - radostne i smutne. A ak matka ma dlhodobo pocit prazdna, tak je nebezpecie, ze tu prazdnotu prenesie aj na ten najvacsi dar - svoje dieta.

iren

Nepripada mi,ze by mi nieco uslo.Na dovolenke som bola aj tento rok s dcerou.Vysku som tento rok uspecne ukoncila s titulom bc a dalej v studiu uz pokracovat nechcem.A peniaze su asi to jedine,co mi v zivote nechybalo.Robim v rodinnej firme.A mam na to aj vzdelanie,keby ma niekto chcel napadat.A dieta by som nikdy nedala na adopciu.Ja som ho chcela.A deti mam s priatelom s ktorym som zila 5 rokov,len bohuzial sa to rozpadlo.Velmi ho milujem,ale nie je sanca,ze sa znova dame dokopy.Vsetko je prilis komplikovane.

fiona

Iren, máš pravdu, je to choré. Aj mňa by zaujímalo, z čoho vlastne žiješ? Zo sociálnych dávok? No pekne... A potom sa my pracujúci nestačíme diviť, aké máme vysoké dane... Prosím ťa, keď sa to narodí, daj to na adopciu a nájdi si nejaký iný zmysel života. Dve deti sú akurát tak dosť. To ti nie je ľúto, že tvoje rovesníčky študujú, cestujú, budujú si kariéru a ty kysneš doma s deťmi?? A navyše, keď si na ne sama. A ešte píšeš, že si nevieš predstaviť, že toto tretie by malo byť tvoje posledné dieťa?? A koľko ich ešte chceš mať, preboha???

pesnicka

xy30, prepac, ale co je na tom na obdivovanie? Ze sa mlada kocka nechava zbuchnut od dvojho kamosa a aj ked sa s nim rozide, tak s nim nadalej sulozi a robi s nim deti? Ze 22 rocna holka ma dve deti, tretie caka a za sebou ma dva potraty? To mi pripomina Aranu z Lunika IX ...

xy30

to su fakt super postrehy!tie iren urcite potesia.ja by som na nu prstom neukazoval,skor ju obdivujem,lebo je vela takych zien ktore nemaju z deti zmysel ani po tridsiatke.mna by urcite trapilo to ze partner o ne nema zaujem a ani len o teba.obdivujem ta ze to zvladas bez neho.

vecernica

asi sa to tvojmu priatelovy nebude pacit, ale bude musiet platit vyzivne.S coho zijes?podpooruju ta rodicia?Nemyslis ze oni potrebuju aj otca k vychove? alebo ho budu potrebovat neskor. Neexistuje sanca dat sa s nim dokopy?

kvetuska

Tusim by si sa mala venovat niecomu, co tvoju "prazdnotu" vyplni. Baby v tvojom veku sa bud venuju studiu, alebo pracuju, maju konicky...Ty uz dve deti mas, tak sa musis venovat im, myslim, ze skor ako plodit dalsie deti by si sa mala zamerat na to, aby si dobre vychovala deti, ktore mas a plne sa im venovala...Takisto si usporiadaj zivot, mat deti s expriatelom mimo manzelstva v tvojom veku...Este si na teba ludia neukazuju prstom? Tiez by ma zaujimalo, ako vyzijes...