syndróm zvýšenej neuromusculárnej dráždivosti

[zruseny12]

chapem ta v tom,ze ti cakanie u lekarov ubera sily,ja som mala to iste,niekedy som sedela v cakarni ako omracena.a ked sme isli dalej na vysetrenie musel ist so mnou druh,sak aj teraz chodi ked moze...mne aj v autobuse prichadzalo zle...ten vydychany vzduch...no ked je tetania...tak da sa dat pod kontrolu a dost...ale vyliecit podla mojho nazoru nejde...ale da sa velmi uspesne liecit doplnkami ktore ti chybaju...ja som tiez bola ako troska,uz som si myslela,ze do smrti budem trpiet a chvala bohu je to lepsie...len este zistit preco sa trati vapnik...
na denzinometriu posiela...neurol.zensky ,a neviem ci aj ortoped...mna poslal zensky...viem ze unav.syndr.sa neda liecit,lebo ani nevie sa s coho vznika presne...

joni_

ja nemam oslabenu imunity ale skor sklon k autoimunite, akoze si telo vytvara protilatky proti sebe alebo tak nejak. Ale tiez to neriesia, vraj pozitivne AMA protilatky nie su podstatne a cuduj sa svete - podla obvodnej byvaju zvysene pri CFS, a sak tvrdila ze CFS neexistuje. Som uz z toho blbec.

joni_

inak este k CFS - je to diagnoza normalne v medzinarodnej klasifikacii G933 myslim, ale lekari aj tak na to kaslu.
Idem 3.9. na kontrolu na imunologiu, skusim sa popytat tam, mozno ma niekam posle, inak uz neviem, ani sa mi uz nechce zapasit s doktormi, aj to mi ubery aj tak uz malu silu. Ozaj a keby to bola ta tetania, je moznost liecby? alebo je to zajedno ci CFS alebo tetania, lebo na CFS liecba neexistuje
:(

[zruseny12]

oni to tak robia....ked nevedia si rady tak poslu pacienta na psych.ale ked ty vies,ze mas malo vapnika...tak cho po tom...

[zruseny12]

ja si to precitam,ale sak vymen lekara,ja som tiez vymenila po prvom teste tetanie...ked som videla,ze je lahostajny ku mojej chorobe...ale inak aj tak bol sikovny,lebo hned ma poslal na tetan.test...a potom nejak mi ani nepovedal nic o tom atd.vela krat som to tu pisala...a ked mas tie problemi ako si uz pisala,tak pytaj sa na tu DENZINOMETRIU...vies ja ked mi uz fakt telo mlelo s posledneho,citila som sa aj taka tazka,tlacilo ma vsetko atd.tiez to vyzeralo ako keby mi sibalo...a ked som zacala brat aj vapnik+ryby olej a este nejake doplnky a cvicim-nie vela,len na svaly a kosti...trochu natahujem...tak uz teraz sa citim uplne inak,len uz ja nikdy nebudem v pohode...lebo mne sa trati vapnik...zatial nevieme pricinu...a urcite nie si pripad pre psych.zmen lekara...

joni_

len to je tazke, dr. ma uz nechce nikam poslat lebo je to CFS, ale zas ked poviem nech to lieci tak tvrdi ze CFS neexistuje - tak si vyber :-/

joni_

najviac sa o CFS dozvies na cfids.nezavislestranky.cz
ja som uz o tom hodne precitala a sedia mi na to vsetky symptomy atd... to je nadlho, mam to uz od asi 1993. Je to vylucovacia diagnoza to je fakt, ale ma niektore specifika a suvisi dost s imunitou kde mam problem... no vela som citala ked mi CFS pridelili...
A neurologicka mi akurat povedala ze som jasny pripad pre psychiatra, takze som tam viac nesla.

[zruseny12]

joni_,ja by som sa na prvom mieste pytala na tu denzinometriu,ked ti chyba vapnik,aby si vedela v akom stave mas kosti...a potom postupne zacat robit vysetrenia...