OIDIPOVSKY KOMPLEX .... ?

Príspevok v téme: OIDIPOVSKY KOMPLEX .... ?
noonaa

ahojte..zacala som sa zaujimat o tento pojem,pretoze,hoci moj priatel nesuhlasi s nazormy svojej matky a nie je v jeho ociach ta najlepsia,ako to tnto pojem definuje..stale nejak podvedome robi to,co chce ona,stale s ohladom na nu...co je pekne,kym to nie je na ukor nasho vztahu,a zacina to byt dost casto na ukor a v zasadnych veciach...a obcas mi pride byt dost neschopny v beznych veciach,alebo mozno ich aj vie robit,ale nestara sa o to...mam z toho riadne nervy,lebo citim,ze som na neviem kolkom mieste...chce sa teda opytat,ci vie niekto preesne znaky oidipovskeho komplexu,aj ked chlap napriklad az tak neinklinuje k matke,ale skor myslim, nejake prejavy, ako kvoli takejto vychove potom kona v beznom zivote,ako rozmysla,preco....dakujem...

[zruseny12]

radana...u nas bolo krasne,aj som sa chystala na kole,ze pojdem k sesternici,ostrihat ju...ale nejak sa mi uz potom nechcelo...ked som viac porobila,tak som zasa bola rada,ze zijem...:0((((.......a co ty uz si skusala hackovat?

radana

Ahojte.Dd,ani sa ti necudujem,ze sa tesis na maminu,na segru..Ako sa ma malinka?Maria,u nas je dnes velmi skarede pocasie-rano bolo velmi zamracene a teraz prsi :( Noonaa,z toho si nic nerob,ved ju poznas aka je,tak to chvilku este vydrzis..

dd

ahoj Noonaa..z toho si naozaj nic nerob, kasli na to..a mas toho teraz vela, tak to bude este horsie, ak sa aj svokrou budes zatazovat..moja svokra vyvadzala tot asi pred 2tyzdnami..alebo 2,5..bolo mesiac ticho, tak zas to musela pokazit..a to mi uz z kazdej strany vsetci hovoria, ze uz sa zacina asi uvedomovat..neviem, ale skor tomu neverim, radsej nech som potom prekvapena, ako verit a sklamavat sa znova a znova..teraz je nastastie tiez ticho, akurat sme u nich na chalupe, ale svokra so svagrinou su prec, je tu iba svokor, tak je to pohodka..no a zajtra ideme k mojim rodicom, tak si zas oddchnem :) uz sa tesim, jak male decko :D.majte sa zatial vsetci krasne- Radana, Maria, aj Ty Noonaa..

noonaa

Ahojte baby, dlho som s aneukazala,hladam si novu pracu,lebo tato ma ubija, do toho sa svokre kupuje byt, takze si to viete predstavit,a este aj skolu mam... vcera zase narobila sceny,akoju jej syn lame,lebo povedla,ze byt bude v tento tzydne,ale ona si nevie uvedomit,ze on uz urobil vsetkoa neurychli nijako schvalenie uveru.. je taka nevdacna,ze az...mam dost zeny...a vy sa ako mate?

nelka

Podľa Freuda oidipovským komplexom trpia väčšinou chlapci,ktorí sú zamilovaní do svojich matiek.Ale môže to byť aj naopak.Dcéry zamilované do svojich otcov.O tomto komplexe je len legenda.

dd

___(: len jedna otazocka z mojej strany...uz si take nieco niekedy zazil/a??ak ano, beriem..ak nie, tak bohuzial nevies o com hovoris a neprajem Ti, aby si to musel/a niekedy zazivat..je to na psychiatriu..

___(:

noonaa,treba si urobiť s priatelom a matkou,dobry kompromisný vzťah,kde žiarlivosť nemá opodstatnene miesto.Žiadny oidipovský komplex.

dd

no to veru by nebola nadsena :D..no nic..idem, Betka je uz hore, nakrmime sa a co pojdeme do toho mesta..nech to aj stihneme do tmy :D papa zatial a krasny zvysok dna!