Antidepresíva v tehotenstve

timuška

Ahojte baby,

ja mávam dosť silné depresie, liečila som sa Serliftom, teraz ho asi mesiac neberiem, lebo som tehotná, no už mi začína byť zle, tak neviem, ako ďalej, čoskoro mám kontrolu u psychiatra, tak si nechám poradiť, hoci práve Serlift je vraj jeden z liekov pomerne bezpečných. Inak na margo toho, čo som tu čítala, tak ak sa niekto kvôli depkám neocitol takmer v nemocnici, vlastne ani nemôže vedieť, čo chorobná depresia v skutočnosti vlastne je, takže nejaké posudzovanie a odsuczovanie myslím si tu nie je ani trochu na mieste. Mám kamarátku, ktorá brala na depky prvý mesiac teh. riadne sfinstvá, vysadila to až keď sa dozvedela o tehotenstve a dnes má krásneho zdravého chlapčeka. Viem, že je to u každej ženy individuálne a ani názory lekárov sa vždy nezhodujú, ale treba byť optimista a aj mama optimistka počas tehotenstva je aj napriek nejakému tomu riziku pre vývoj bába tým lepším riešením, ako keď vám je tak zle, že strácate chuť aj žiť a to aj napriek tehotenstvu. Kto tieto veci nechápe, nech tu ani neprispieva, pretože o depresii ako chorobe vie ozaj prd a zrejme si ju zamieňa so zmenou nálad. Takže všetky depkové baby, hlavu hore a keď to bez liekov nejde, tak radšej s nimi. Napríklad Zoloft je odobrený a vraj najlepší a existuje aj v lacnejšej kvapkovej forme, kde môžete denne brať tú najnižšiu dávku 25 mg, myslím, čo je ozaj máličko a pomôže. Ja, ak mi nebude lepšie, tak si ho určite vypýtam. Ten prvý trimester sa však najskôr pokúsim prežiť bez liekov. Ak to však nejde, tak radšej lieky, verte mi, aby ste sa z tehotenstva ozaj tešili.
Tak sa držte.

lucya

ojojojoj dakujem ti pekne, zelat ti nebudem nic, lebo by sa mi to vratilo, llen som povedala svoj nazor, tak neviem co utocite, neberiem nikomu nic, a ani som nikoho neodsudila....., neviem preco niekomu vadi nazor inych....stretavam sa s ludmi ktory mmaju aj velmi tazke postihnutie, a prave preto to nejako neviem prekusnut, ale to som ja.....,

lucya

sunie, ale nemas sa preco urazat, ja som povedala len svoj nazor, a neberim nikomu tie lieky. toto je moj nazor, a poznam cloveka ktory zaziva skutocne depresie ale lieky odmieta, a zatial sa mu dari aj bez nich, aj ked je to sakra tazke....a ja dennodenne pocuvam ake maju lieky na plod ucinok tak sa dost divim ze ti to lekari odobrili, ale kolko ludi tolko chuti....

sunie

lucya, ocividne si nikdy nezazila co je skutocna depresia a uzkost, potom by si sa nedivila ze sa beru na to aj lieky, predstav si. a urcite nie preto ze ludi "uspokojuju" ale preto ze ich potrebuju. ved nikto neberie lieky zo srandy ale asi preto ze ich potrebuje brat, ani ziaden lekar ti ich len tak nepredpise - a uz vobec nie AD.
vzala som to od lekarov a nazorov ludi co lieky beru alebo brali pocas tehotenstva.

lucya

sunie, aj ked v dnesnej dobe by to uz nemalo byt nebezpecne? a to si odkial vzala? neocudzujem ze beriete lieky ked ich potrebujete, ale nehnevaj sa na mna, ale tato veta co si napisala je totalna hlupost...., prave v dnesj dobe stupa pocet deti s postihnutim, prave kvoli liekom, necistotam v ovzdusi a skodlivinam v potravinach, tak to si trocha uvedom.....podla mojho nazoru by sa nemali brat lieky pocas tehotenstva, ale zase ak vas tie lieky uspokojuju a neviete byt bez nich, tak radsej tie, akoby ste mali byt v zlom psychickom stave...,no je to zlozite, ja sa uz len divim ludom ktory zacnu brat lieky kvoli psychike...., ale to je uz nieco ine, a to je len moj nazor, papa, a zdrave deticky prajem

sunie

ja som na tom podobne. ked som zistila ze som tehotna tak som lieky vysadila a skusim to zvladnut bez nich aj ked niekedy sa teda necitim ktovie ako. bojim sa ale aby neuskodili babatku, aj ked uz v dnesnej dobe by to nemalo byt nebezpecne.
pre qqq: vies niekedy clovek bojuje s depresiou cely zivot a tym padom by nemohla mat zena vobec deticky.

ala11

citala som vase prispevky ohladne uzivania antidepresiv pocas tehotenstva a rada by som vedela ako postupovat ak som otehotnela.Uzivam cipralex a ixel.Tehotenstvo nebolo planovane liecila som sa na neplodnost a ked som to vzdala necakane som otehotnela.Interupcia neprichadza do uvahy.Ak ma niekto podobnu skusenost prosim odpoved.

qqqq

najidealnejsie je pocas tehotenstva nebrat ziadne lieky. Preto ma do toho ist kompletne zdrava zena, je to zataz na zdravy organizmus, nieto este na zenu, co nie je uplne fit...Pre dobro dietata by si mala pockat, az budes dusevne v poriadku.