AKNENORMÍN prosím píšte

Príspevok v téme: AKNENORMÍN prosím píšte
romana

Kožná lekárka mi chce predpísať Aknenormín. Bojím sa vedľajších účinkov, ale hlavne vypadávniu vlasov. Napíšte prosím svoje skúsenosti. Je to moja posledná nádej, lebo na acne sa liečim už vyše 10 rokov. Navrhovala p. liečbu t.j. týždeň užívania a 3 týždne pauza, vzhľadom na môj stav, ktorý nie je až taký zlý.

romana

kuboghost
Tak to je zvláštne! Pred liečbou, by si lekárka mala urobiť krvný obraz. Neviem prečo ti ho neurobila. Nemal si náhodou v karte výsledky z krvi. Môžu byť najviac staré 3 týždne. Ja teraz po mesiaci idem znova na krv a pred liečbou som bola tiež.
Suché pery som začala pociťovať asi na 6. deň nasadenia lieku. Užívam 2 tbl 20 mg za deň, t.j. 7 dní a potom tá pauza. Suché pery pretrvávali ešte asi týždeň po vysadení tbl, potom to ustúpilo

kuboghost

ahoj romana... ja som neska zacal liecbu s roaccutanom... ale este som nebol an testoch krvi a tak.. ale doktorka povedala ,ze mozem zacat hne dnes... aaa som bol sa opytat na tie testy a to az o dva tyzdne, to nie je podla teba problem? aaa ze jak to uzivas? aaa kedy si zacala citit suche pery?? dik:)

romana

beatka neviem koľko máš rokov a ako dlho ťa problém trápi. Ale isto vyhľadaj kožnú lekárku a spýtaj sa na možnú liečbu roaccutanom. Ja som musela zmeniť kožnú.

romana

to sú vedľajšie účinky.
Ale každý to zvláda inak. Aj ja mám suché pery, ale balzam to vyrieši a v tej 3 týždňovej pauze mi to pomaly, ale úplne prešlo. Teraz cítim rovnaký problém, ale dá sa to zvládnuť. Čo sa týka pleti, asi ani ďalšie balenie už nebudem potrebovať. No liečba je individuálna, niekto aj 6 mesiacov, iné dávkovanie...záleží na stupni acné.

josh1

pozor na roaccutan ja som ho bral asi iba mesiac potom mi ho vysadili...ale uplne mi vysusil pery, dokonca aj po vysedeni som mi stale praskali...boli suche a stale nachylne na praskenie po cely rok a takisto sliznica v nose bola sucha musel som pouzivat nosne kvapky na zvlhcenie sliznice este 3 roky...doliecil ma cesnak

beatka12

Romanka ja uz teraz tiez dlhsie z akne bojujem, ja som doteraz nidky nic nebrala, pardon jeanine, z ktorej ma tak boleli nohy, ze som ju v polke cyklu rychlo vysadila, hned som dostala menzes a cakam na dalsi...vobec neveim ci to stoji zato, skusat este ine HAK...presne ako ty davam prachy do vseliakych masticiek, vodiciek atd...zaujalo ma ze roacutane beries len raz to tyzdna a potom pauza?

romana

skúšala. Diane, neskôr Loete a ešte niečo. Už si to ani všetko nepamätám. Zbytočne som si tým narušila cyklus, lebo po vysadení HA som nemala menzes, len tak 3 krát do roka. Potom sa mi to síce upravilo, ale trvalo to dlhšie. Tiež som vyskúšala všetky možné masti od kožnej lekárky, AHA kyseliny u kozmetičky, kyselinu glykolovú u kožnej, mikrodemabráziu....
Mastá pleť, akné, rozšírené pory a neustála tvorba mazu, zápaly... Bola som už zúfala. Zmenila som kožnú a tá mi predpísala roaccutan. Bála som sa vedľajších účinkov, ale nie je to až také hrozné. Iba ma trápili suché pery, akoby necitlivé, také zamrznuté... Inak nič. Pulzná liečba mi zabrala.

romana

prešiel mesiac a musím uznať, moja pleť je o 70% lepšia a to som užívala R len týždeň. Vedľajšie účinky sa dajú zvládnuť, nie je to také strašné. Teraz som mala 3 týždne pauzu a znova začínam týždeň užívania. Počítam, že po tomto týždni už ďalšie balenie ani nebudem potrebovať. Bola som hlúpa, keď som vyhadzovala toľko peňazí na kozmetiku, krémy... Pár tabletiek a mám po probléme. Všetkým len doporučujem.