E N D O M E T R I Ó Z A - máte s ňou skúsennosti?

janka

Ahojte,ja mam tiez endometriozu,zistili mi ju v marci tohto roku pri odstranovani cysty laparaskopiou.Liecila som sa 4 mesiace decapeptylom, a momentalne cakam na menzes.Idem na druhu kontrolnu laparoskopiu a potom uvidim co a ako.Drzim palce vsetkym

nada

precitala som si vase prispevky a ties sa vam chcem zdoverit citala som otejto chorobe uz vela pretoze moja mamina sa na nu liecila ale neuspesne neviem kde sa stala chyba ale museli jej vsetko vybrat prec maternicu no vseto bola som vtedy este dieta ale nikdy nezabudnem ako sa mi mamka zvyjala od bolesti a ja som jej nemohla pomoct teraz to prezivam na vlastnej kozi aj ked mi to este doktor nepotvrdil ale mam presne tie iste priznaky ako mama bolesti vajecnikov a podbruska mimo menzesu caste chodenie na zachod a stasna bolest kryzov chrbata.Mam len 32 a s manzelom tuzime po babetku ale mi sa marne uz taku dobu snazime lebo tato choroba vam nedovoli otehotniet.Zaujal ma velmi prispevok od sarah ktora sa uspesne vyliecila a ma aj deticky tak v kutiku duse dufam ze nedopadnem ako moja mama pa a piste zienky velmi to pomaha Nada

gabi232

milé žienky, ktoré máte skúsenosti s touto pliagou, spôsobuje vám táto choroba okrem neplodnosti aj iné ťažkosti, ako napríklad hnačky, dráždenie močového mechúra, alebo bolesti v ktorejkolvek fáze cyklu??? Hlavne ma zaujímajú tie hnačky, či mám navštíviť gastroenterológa, alebo to môžem mať od mojej endometriózy...

sarah

Ja som ju prekonala pred 10.rokmi.Najskôr som absolvovala laparoskopiu a potom následovala liečba liekmi,ktoré som užívala 1/2roka.potom som znovu absolvovala laparoskopiu,aby sa lekar uistil,že je to už všetko O.K.Tie lieky mi zastavili na 1/2r.menštruáciu,ale vraj by celkom pomohlo aj tehotenstvo,teda tak mi to vtedy povedali.A po liečbe som porodila 3.deti.Tak držím päste!!!