Ako nekonečné čakanie u lekára posobí na psychiku človeka

Príspevok v téme: Ako nekonečné čakanie u lekára posobí na psychiku človeka
sonka

Len si to predstavte - čakáreň preplnená ľudmi, kde si už niektorí ani nemajú kam sadnúť, čakanie dlhé hodiny, nervozita pacientov, stres, bolesti hlavy, stuhnuté svaly, neochota zadravotníckych prachovníkov... Prečo lekári dopustia, aby ľudia koli nim tak veľmi psychicky trpeli? Neuvedomujú si vážnosť následkov stresu? Samozrejme, že netreba všetkých lekárov hádzať do sedného vreca, všetci taký nie sú, ale vačšina áno.

radana

Ved pisem ,ze je to individualne.Zalezi fakt od doktorky,aky je clovek.Napr.ked si chodim ja ku svojej pre svoje lieky na astmu a zoberiem si cislo,jake je na rade-trebars 3 alebo 4 co povacsine byva,tak najprv idem s malym na jeho lieky-lebo tam cisla nie su a potom idem ku svojej a este sa mi nestalo,ze by mi povedala,ze ma nezoberie,lebo mam uz premeskane cislo,ze uz trebars volala 5 a ja som tam mala uz byt.Lebo vie,ze toho mam po lekaroch vela,tak ma zoberie aj ked sa stane,ze mam premeskane.Ale predbiehat sa nechcem.Takze cislo si vzdy vezmem.Je to neprijemne,ked tam clovek caka a dalsi desiati ho predbehnu...

sonka

radana... to je dobré, keĎ sa ešte tak s lekárkou dohodneš, že je taká tolerantná. Ta´ moja je tiež veLmi zlatá. raz som k nej nemohla prísť, lebo som už zo školy nemohla vymeškávať a študujem v inom meste a ona ma vzala normálne v nedeľu a kedže bývame na tej istej ulici, tak ma tam ešte odviezla a priviezla svojím autom domov. ALle to len ju takú poznám, aspoň ju.

radana

Sonka,ale mam aj dobru skusenost,napr.zubarka,ta nas vzdy objedna hned na rano,lebo velmi dobre vie,ze maly je autik a nedokaze dlho cakat.A ked mu chce zuby aj pozriet,mal by byt relativne kludny,takze s nou to riesim takto.Nikdy nema problem nas hodit hned prvich.Mozno aj preto,lebo sama dobre vie,ze aj ked pobjednava pacientov,ono sa to vzdy posunie a ta cakacia doba je tam dlhsia..Takze je to individualne.

sonka

mariaa... ľudia by tiež mohli byť k sebe viac tolerantní a navzájom si neznepríjemňovať čakanie u lekára. mnoho x ani nevedia o čo sa jedná, len začujú časť nášho rozhovoru so sestričkou, zmyslia si kadejaké nezmysli a už hne%d vykrikujú na celú čakáreň somariny, čo sa ani netýkajú s tým naším pr´padom a sami sa tak strápňujú. Proste keď nevieo čo sa jedná, tak nech radšej bude ticho, lebo len dáva najavo svoju vlastnú hlúposť.

sonka

radana... urobila si dobre, že si sa ozvala, lebo terza s tým má vela ľudí problé, jednodocho sa boja. A je veľa prípadov, keď sa aj ozvú, majú prvdu a nepochodia. Proste sa len netreba nechať dať odbyť a stáť si za svojím.

[zruseny12]

...dalsi pripad sa mi stal,ked som sa len sestricky opytala ci nas zoberie,a napadol ma jeden clovek v cakarni,ze co si dovolujem,ze neznamena,ze ked som biela,ze si mozem viac dovolit atd./a ja som sa pytala sestricky len preto,ci nas zoberie,lebo nasa neordinovala,tak som bola u inej,a len som chcela mat istotu ci ma zoberie,aby som tam necakala zbytocne/...
nerada chodim po lekaroch ked nemusim,ale ked sa zdravie ruca,co clovek moze robit?najradsej mam lekarou kde sa objednava na presnu hod.

[zruseny12]

ja som tiez zazila jednu taku prihodu...ked dcera celu noc nespala,my s nou a este bola pri nej aj pohotovost...lebo sa dusila,tak jej prisla dat lekarka injekciu...rano sme sli k lekarke,kedze dcera chcela curat,tak sme sli poprosit sestricku o kluc od wc,ked sme vychadzali z wc...a to sa ide okolo lekarky,tak nam kazala hned ostat dnu...no a za chvilu vosiel do ordinacii jeden clovek,ktory nas riadne spucoval....ze sme vycurany atd.tak mu lekarka povedala,ze mame prednost,lebo bola u nas aj v noci a pojdeme aj na rontgon...tak sa ukludnil...a pochvili zacal nadavat zasa na jednu tam,ze co si dovoluje...zase nieco o predbiehani....ale ja som to uz nesledovala,lebo mala som dost svojho problemu...

radana

No to cakanie u lekara je vecna dilema.Kedze mam choreho syna,tak s tym mam skusenosti a da sa povedat,ze uz si casom tusim na to aj zvykam a nejedujem sa,ked musim dlhsie cakat,pretoze si tym nepomozem.Mam akurat jednu prihodu,na ktoru teda nezabudnem-kazdy mesiac chodievam s malym k nasej detskej lekarke na lieky a plienky.Aby sa ostatni neocapovali,tak si to vzdy namierime hned rano,proste aby sme boli prvi a nikto sa na nas nemohol ocapovat a zase aby som ani ja nemala stresy,ze tamten prisiel po nas a tlaci sa do nutra ako hluchy do neba...Ake bolo moje prekvapenie,ked vysla sestricka a povedala vetu-Najprv chore deti,co kaslu...Tak ma to zdvihlo zo stolicky,ze som ju doslovne vtlacila s malym do ambulancie a vtedy som jej naozaj povedala co na srdci to na jazyku-A ja nemam chore dieta?Moje dieta je chore cely zivot.Myslite si,ze ma byvi mesiac co mesiac skoro rano maleho budit a tahat ho sem,lebo mesiac co mesiac potrebuje lieky,plienky..?A to este nepocitam dalsich 3-4 lekarov,co s nim kazdy mesiac absolvujem?Myslite si,ze ma tu bavi cakat medzi detmi,ktore kaslu a potrebuju antibiotika a potom ani nedycham,ked zakasle a uz si namyslam,ze tu chytil nejaku chripku,ci anginu? Sestricka ostala v takom soku,ze len koktala-prepacte,prepacte..Jasne ze ju doktorka predo mnou spucovala,ale ci to myslela vazne,alebo to bolo len naoko,to neviem.Ale kazdopadne odvtedy nemam problem-ideme tak do nutra,ako sme prisli.Vacsinou prvi-poznate to ako v tej reklame-najlepsi idu za nami :DDDD

sonka

no a ešte čo robíte, aby vám to čakanie nešlo tak na nervy? ja čítam časopisy, ale po chvíli mám už celý krk stuhnutý, tak musím trošku pramasírovať a prejsť sa, ptom ssa snažím ešte vela vody piť i keď neviem, či je to práve najlepš. nápad, lebo niekde majú ešte staré wecká, jaj, ale zas, keď nepijem, tak ma bolí hlava. No hrúza.