Alergia na kovy

RNG

ja som pri dovoze striebra pre svoje obchody musel vsetko striebro nechat otestovat(preskusat) v Statnom skusobnom ustave, kde ich zaroven opuncovali na identifikaciu zliatiny a dovozcu, takze tak som mal istotu, ze v mojich obchodoch boli len vyrobky bez skodlivych primesi(nikel, kobalt, arzen, ortut)
Nie vsetci obchodnici su zrejme ale cestni a casto predavaju netestovane sperky.

pedro1

Nemozom zohnat opasok bez kovovej pracky/spony. Pre zeny sa da nieco najst z chirurgickej ocele alebo opasky bez kovov napr. tu: www.emafashion.sk

Ale pre muzov nic :(

milka567

viem, ako sa da zbavit alergie za 5 minut. Mam to vyskusane, ja som tych potvor mala asi 60, uz mi ostavala pomaly len cista voda a zemiaky.

slavušik

ja mam alergu na nikel..neviem ci sem este niekto chodi ale napisem.zistili mi to uz asi pred 7mimi rokmi no doktora akosi zabudla pripomenut ze sa nachadza aj v potravinach.pred tyzdnom som bola opatovne na testoch pri koznej..mam taky typ ekzemu a k to mu alergiu na kobalt..takze zbohom vsetko:D mno okrem zlteho zlata aj ked udajne tie vecicky co sa s tym zapinaju su niklove dako prezijem..a potraviny typu cokolady kakao,maliny, spenat,soja,sojove vyrobky, kel, oriesky a podobne v ziadnom pripade...a co sa tyka kremu belogent poznam,ale obsahuje latky, po ktorych vam moze zhrubnut koza preto by sa nemal viac ako 5 dni pouzivat,zahoji sa rychlo po troch dnoch a doliecenie sa odporuca aspon dva este

januš

Tiež mám tu nepríjemnú alergiu na nikel...znepríjemňuje mi život a to doslova...pretože nosím vybíjaný opasok ,a k tomu niekedy aj náramok,,,nepríjemné svrbenie,,červené fľaky sú u mňa už na bežnom poriadku,, kožná mi tiež dala zoznam čo všetko obsahuje nikel..poviem vám ,že všetko v každodennom styku,,takže nedá sa tomu vyhnuť ja len tak ...a na bruchu sa chránim pred opaskom leukoplastom :) s pozdravom Jane

[zruseny12]

bludicka,ak chces kupit vyrobky bez niklu,tak AVON ponuka vsetky vyrobky bez niklu....mam to vyskusane,lebo tiez som alergicka na nikel a mam hodinky od avonu...neobjavili sa mi ziadne alerg.vyrazky/pri obycajnych hod.z obchodu som stale mala plno alerg.vyraziek pod hodinkou.../takze odporucam kupovat z Avonu...

bludicka76

Dobry den,
chcela by som sa len spytat uzivatela pod nickom \"RNG\" nakolko som si vsimla jeho fundovane odpovede, na co mam teda davat pozor pri kupe striebra bez niklu, som si vsimla, ze niektori predajcovia uvadzaju uz rydzost striebra 925/1000, moze byt aj taketo rydze striebro poniklovane a teda vzdy je potrebne sa informovat na povrchovu upravu? Dakujem za odpoved.

[zruseny12]

na nikel...vyhybat sa vyrobkom ktore su vyrobene z kovu a kde sa nachadza nikel..cvoky,bizuteriu,kozmetika obsahuje nikel-spirala,tiene...dalej aj potraviny obsahuju nikel,uz som o nich nizsie pisala...cobalt-neviem...musi niekto iny poradit.../ja osobne neuzivam ziadne tablety,a som alergicka na viac veci,ale priamo na nikel si myslim,ze nemusis pouzivat tablety,ale ak by si chcela aj Pycnogenol je dobry,na alergiu-kupis ho v lekarni/

frťo

Aj mňa trápi alergia na nikel a cobalt. Prosím o radu odborníka, či je potrebné užívať aj nejaké lieky. Zatiaľ neužívam žiadne lieky, cítim sa dobre, vyrážky nemám. Nedá sa to liečiť homeopatikami. Neliečená alergia na nikel, cobalt ,čo môže spôsobiť.Používam mastičku Infadolan, vzrážky sa stratia. Prosím o odpoveď. Ďakujem Alena