ked ma menej penazi...?

Príspevok v téme: ked ma menej penazi...?
otazka

ahojte.
neviem ci sa to tu hodi, ale mam taku otazku. cisto teoreticky, ak by ste vy boli z rodiny, ktora je lepsie zabezpecena, a vas priatel z rodiny, ktora ma penazi pomenej,resp. malo, vydali by ste sa za neho? piste iba tie, ktore ste take nieco zazili, alebo ste v takej situacii. a poprosim ziadne hlupe poznamky. potrebujem seriozne odpovede.dakujem pekne vsetkym vopred.

dudlicek

cawte. tak ja mam priatela, ktory ma rodinu s nie dobrou financnou situaciou, kedze jeho otec stratil pracu a mam nezaraba teda vela, ale nerobi mi to problem...praveze odkedy su na tom financne horsie sa stale viac ubezpecujem, ze raz by dobre uzivil rodinu, kedze teraz zaraba nielen pre seba a svoju buducnost, ale ciastocne podporuje aj svoju rodinu....

frontman

ja som sa s tym stretol, cast rodiny mojej zeny nie az tak v pohode niesla, ze som na tom financne horsie, aj ked som to zistil az neskor.
v ich pripade islo len o trapne malomestiactvo a skupost, takze ich skor lutujem :)

madman

ja som mala podobny problem a musim povedat, ze som sa s nim potykala viac krat, kedze sa vdaka hudbe stretavam s ludmi s najroznejsich soc. vrstiev (a vzhladom na muziku, ktora mi je srdcu blizka najcastejsie s tymi velmi slabo zaopatrenymi) a nakolko som mala sama zo vztahom zle skusenosti, tak si uz ani nezacinam radsej. moze to zniet blbo, ja som sice prisposobiva, ale napriklad som musela vsetko za svojho draheho tahat a nieco take ako nejake kulturne vyzitie a podobne do uvahy nepripadalo .. proste, laska vie aj hory prenasat, ale casom vo vztahu nestaci, som velmi socialne orientovana, ale napriek tomu by som sa opat bala vztahu s takym clovekom, som zvyknuta na dost vysoky standard a bojim sa, ze by ma v zivote ubyjalo, ak by som si ho nemohla dovolit aspon z casti ... ked to citam, znie to strasne hlupo, ale nie kazdy ma take stastie, ze sa z neho stane manazer - aspon chlapi, ktori su pre mna pritazlivi su vacsinou typy, ktore nemaju ani najmensi zaujem o nejake velke kariery ... proste, uspokojeni s tym, v com ziju ... tazko takto vysvetlovat ...

lupe

A tiez musis citit ci sa mozes na neho v buducnosti spolahnut aj po financnej stranke, ked budete mat rodinu a tak. Neznasam chlapov ktori vedome vycuciavaju zeny. Ked je tvoj priatel sikovny a teraz je vidiet ze sa snazi, tak by si nemala nad takymito vecmi rozmyslat. A co sa tyka okolia moj otec bol strasny magor, stale na to narazal a urazal ho a teraz? Nevie si ho vynachvalit, stale mu hovori ze keby mal takeho syna ako je on :-)

radana

Okolie vela krat tlaci ak kvoli inym veciam-raz sa okoliu na nastavajucom nepaci to a druhy krat zase ono.Je dolezite,ako ty citis vas vztah,ci mas priatela rada a samozrejme aj on teba,ci sa mozes na neho vzdy spolahnut,ci je to prave on o ktorm si myslis,ze je ten pravy.A ak ano,tak potom nie je co riesit..

otazka

upresnim to trosku. samozrejme tu otazku nemyslim tak z pohladu partnera, ze si nieco vypocitava sam pre seba ,ale tak celkovo. napr.ze na vas tlacilo okolie a pod.

radana

No ved som ti napisala odpoved-je hlupost aby ste si zratavali kto ma viac a kto menej.Ked sa bojis do buducna o majetok,ktory prinesies do manzelstva,tak spiste predmanzelsku zmluvu..

lupe

Viem presne o com hovoris. Ja som pred 8 rokmi zacala takto chodit s chalanom, boli sme mladí a velmi zamilovani. Jeho rodina nemala vela penazi nazvys, lebo mali postihnute babatko, tak vsetky vydavky isli na jeho liecbu, ale inak mali krasny dom a vztahy v rodine boli idilicke. Ja som ho chcela tak ci tak, vobec som to neriesila, zo zaciatku som skoro vsetky vydavky na nas zivot ja utiahla a teraz? Po 8 rokoch je z neho uspesny manazer a zaraba krasne peniazky, kupil nam byt, mne auto, cakame babatko a o dva mesiace mame svadbu :-))

otazka

nepotrebujem tu rady, ale nazory tych, co sa s takym stretli a ako to dopadlo. nepisem ze sa idem vydavat, neriesim nic, je to iba OTAZKA