Chudnutie - pomaly ale isto

Príspevok v téme: Chudnutie - pomaly ale isto
stihla

Pred par dnami som tu nasla odkaz na jedlo, ktore lieci zapchu. Kedze nemozem tu temu najst, zalozila som tuto novu. Ja som toto jedlo prvykrat uvarila cca pred rokom - vysielali ho v tv. Odvtedy ho konzumujem kazdy den a za ten rok som schudla takmer 25 kg. Aj som sa bala, ze ked to bude takto pokracovat, tak sa stratim, ale pri vahe 58 kg som chudnut prestala. Tuto vahu si drzim uz cely mesiac, stale je rovnaka. Som velmi stastna, mam bezproblemove vyprazdnovanie a navyse som sa zbavila prebytocnych kilogramov. Dufam, ze mi to vydrzi. Nebolo to sice chudnutie za 10 dni 10 kg ako tu niekto pise, ale zda sa, ze je trvale, a to ma pre mna vacsiu hodnotu.

ventil

ahojte, ako som si všimla, táto téma sa týka toho čistiaceho rizota, ktoré sa objavilo asi pred dvomi rokmi. možno dávnejšie, neviem. ja som ho tiež konzumovala a zaznamenala som veľmi prekvapivé reakcie: najskôr som ho začala jedávať hneď ráno. predtým som mávala zápchu, preto toto bol samozrejme hlavný motív. no ale asi po dvoch mesiacoch som síce veľmi pozvoľna, ale predsa, začala chudnúť. keďže som mala nadváhu, príjemne ma to prekvapilo. ale po čase som si začala variť iné raňajky a rizoto som si dávala na večeru - ako posledné jedlo, asi o siedmej večer. a čuduj sa svete, kilogramy sa začali vracať. tak som to celkom prestala jesť. ale bývalá kolegyňa to varí stále už dva roky a váha jej klesla skoro o dvadsať kilogramov. dáva si to však stále na raňajky. až tu keď som si toto prečítala som si uvedomila, že som začala asi priberať preto, lebo som zmenila čas konzumácie. to by ma vôbec nebolo napadlo. nechápem ani, čo to môže spôsobovať. veď jedlo je to isté. ako môže priberanie na váhe alebo chudnutie súvisieť s tým, kedy sa jedlo konzumuje? rozumiete tomu niekto?

stihla

nie, nebude ta to prehanat. to vobec tak nefunguje, že by z toho bola hnačka. aj ked nemas zapchu, v creve je vela starych usadenin, ktore sposobuju rozne zdravotne tazkosti a toto jedlo ich pomaly ale iste odstranuje. a okrem toho ked si uvedomis, co vsetko to obsahuje, tak ti je jasne, ze su to same vitaminy a mineraly. moze ti to len zlepsit zdravie a kondiciu.

xtiba

ahoj stihla ja by som sa ťa chcela spýtať že či mi to nemôže spôsobiť nejaké ťažkosti, napr. teda ked nemám tú zápchu že či ma to nebude častejšie prehánať...

stihla

ja som si to davala iba na ranajky, ale nie jeden tanier, ale taku mensiu misku. nedavaj si velku davku, radsej mensiu. a cez den to uz nejedz, daj si normalny obed a veceru ako predtym. este jedna vec je velmi dolezita: zvyste pri tom prijem tekutin, uplne najlepsie je pit cistu vodu.minimalne 2,5 litra denne. na to nezabudajte!

karbo

baby ak chcem schudnut tak to jem na ranajky v normalnej davke dajme tomu jeden tanier??? potom cez den co a ako???

stihla

spravne ste to pochopili, z kazdého semiacka 1 balenie, vsetko dat do velkej misy, dobre rozmiesat a nasypat do mensich sackov mikrotenovych. zaviazat a dat do mraznicky. ziadne mletie ani drvenie! vzdy vytiahnut jeden sakel z mraznicky, presypat do skleneneho pohara (napr. zavaracieho) a odtial vzdy naberat. je dobre to davat aj do polievky na zahustovanie a pod. a ked uvarite to rizoto, tak to si tiez dajte take jednotlive davky do mikrotenoveho sakla a supnite to do mraznicky. ono, ked sa to vyberie a necha rozmrazit (pozor! nema sa to rozmrazovat v mikrovlnke!!!)tak uz ta zelenina a ryza ma troska inu chut ako ked to je cerstve, ale zjest sa to da. viete, ked si pomyslite, ako vam to naozaj pomaha, tak to clovek zvladne. odporucam z vlastnej skusenosti si tam dat vzdy nejaku cerstvu zeleninu. raz rajcinu, raz uhorku atd. obcas som si napr. nakrajala cerstvu cibulu, bolo to velmi dobre, ale to len cez vikend, lebo pred cestou do prace sa to velmi nehodi. pouzivajte iba olivovy olej, staci jedna lyzicka. ide o to, ze normalne oleje su take svinstva, z ktorych sa bohuzial pribera. je to stara znama vec, ale ludia na to kaslu. kedze je ten panensky olivovy drahy, kazdy sa ho boji kupovat. lenze staci naozaj iba jedna lyzica a najlepsie to robit v teflonovej panvici, tam to neprihori. ja som si pre tento ucel kupila panvicu wok a som prenaramne spokojna, je to k tomu ako stvorene. urcite schudnete, ja som este nepocula, ze by z toho niekto neschudol. len majte trpezlivost a pre schudnutie to naozaj treba konzumovat rano hned ako prve jedlo. drzim vam vsetkym palce. keby ste mali otazky, pokojne sa pytajte. este tu padla otazka, kolko to stoji. vzhladom na to, ze sa z tych davok da urobit naozaj vela jedla, tak je to zanedbatelna cena. aj naturalna ryza je lacna aj vsetky tie otruby, klicky atd. su na vela pouziti. tak sa tych vydavkov nebojte. drzte sa a vydrzte!!!

66666

ahojte,aj ja sa pripajam k otazke co napisala Adulienka...........piste piste,,aj ja potrebujem upravit svoju vahu,a preto ma to tak zaujima,chcem schudnut aspon 5-7 kg a potom budem spokojna,,,,,,,,,,,držte palce aj ja držim vam aby sme to vsetky pekne spolu zvladli........

aduliena

Baby, tie ktoré ste už spavili nákup ingrediencií, mohli by ste sem napísať, koľko vás to asi vyšlo a ešte by ma zaujímal ten šrot, zo všetkých tých semiačok ste kúpili jedno balenie, všetko ste zmiešali dokopy a to potom rozdelili do menších sáčikov? A skladujete ten šrot v mrazničke? Treba to všetko rozdrviť, pomlieť na nejakom mlynčeku? Dík.