Zapálené analne žlazy u psov

Príspevok v téme: Zapálené analne žlazy u psov
janko hraško

chcela by som vedieť ako prechádzať aby sa psikom zapalovali analne žlazy aby sa s nimi nemuselo chodiť stale k veterinárovi, čo na to pomáha, nejake recepty alebo aj lieky z lekárne, lebo mne zatial v lekárni na to nič neodporučili , chcem odpovede od tych čo sa stým už u svojich psíkov stretli a ako to riešili

stx

toto sa stalo aj mojmu psovi ako dosledok nespravnej stravy..vzdy sme mu davali kuracie kosti..veterinar povedal ze to ma od nich..tie malicke ciastocky sa tam dostanu a zapalia to, pes mal teplotu, bol apaticky, vyhadzovali sa mu vyrazky. Odkedy ho krmime granulami nemame problem :)
PS : najdi si rozumneho veterinara

Ivka 1

Xena napíš mi na mail ak chceš alebo uveď svoj.Písala som síce o tom,ako sme spokojní so sprejom prvej pomoci my ľudia
ale je vhodný aj pre zvieratká. Moji známi
ho používajú aj na liečenie svojho psíka.
Čítala som, že ho používajú aj pri liečbe
poranení koní a na pštrosích farmách. Je
veľmi dobrý aj keď psíka bolia ušká.Skrátka môže sa použiť na rovnaké
zdravotné ťažkosti tak u ľudí ako zvieratok. Info pošlem každému a ďalej je to už na vašich rozhodnutiach.

Ivka 1

Jednoduchá rada máš pravdu aj mne to bolo podozrivé,keď som sa s doplnkami výživy stretla. Nechcela som o nich ani počuť,to mi ver alebo nemusíš. S prvým som sa stretla práve so sprejom prvej pomoci,ktorý mi nasilu vtlačili do ruky.
Keď už som ho doma mala,rozhodla som sa ho vyskúšať.Ďalej je to na dlhé rozprávanie na čo všetko som ho vyskúšala a doma sa mi smiali,že ho už budem striekať aj do polievky.Zase mi však nemusíš veriť ale používam ho už viac ako päť rokov a som s ním veľmi spokojná.
K tomu harmančeku:určite nie je zlý ale
môže podporiť hnisanie. Repík síce suší
ale uzavrie ranu a hnis ktorý sa vytvoril, ostane dnu. Potom je potrebné ranu znovu otvoriť a čistiť.
Skôr by som volila propolisovú tinktúru,
ktorá má antibiotické účinky.

janko hraško

moj je bišon a nevidel som aku to vytlačal veterinar lebo som ho musel držať aby neušiel , ja som mu len s takou vodičkou čo mi dal , som potierala riťku , aby ho nebolela a ani to mi nechcel dovoliť tak ho to bolelo alebo sa nalakal chudačik

psickarka

Zalezi vela na rase, niektore druhy su na to viac nachylne. Napr. kokrspanieli tym casto trpia. Nerozumiem ako moze stacit potierat harmancekom ked analne zlazy su vo vnutri. Vytlacaju sa rukou, veterinar ide dovnutra konecnika

janko hraško

díky za radu,,,, ja mam aj stareho psika má už 13 rokov a ten to nikdy nemal , ale tento maly(ročný) to ma tak som sa lakol aby sa mu nič nestalo a jablka a aj ine ovocie lubia obaja a okrem toho ,žeru kvalitné granule a aj niečo čo ostane doma ,napr.maso varene a tak ,,,,

jednoduchá rada

Nemusíte kupovať žiadny skvelý spray od Ivky 1, Ivka 1 ma na všetko skvelý liek, až je to podozrivé. Stačí obyčajný harmančekový čaj uvariť, namočiť vatou a potierať, 4-5 krát za deň. Pár dní, kým to neprejde. Pokiaľ psík sánkuje po tráve, je potrebné žlazy vyprázdniť, po prípade si všímať či nežerie trávu- chýba mu v strave vláknina- nakrájajte mu jablko aj so šupkou.